آیا می دانید چگونه از روغن نارگیل برای سگ ها استفاده کنیم؟ قبلا همه چیز را درباره مزایای روغن نارگیل شنیده اید و می دانید که به خاطر محتوای اسیدی چرب آن به عنوان یک مکمل غذایی شگفت انگیز عمل می کند. اما روغن نارگیل برای سگ ها چطور است؟ ما برای دوستان پشمالوی خود تجربه طیف وسیعی از مزایا را می خواهیم، اما قبل از اضافه کردن هر گونه غذای جدید به رژیم غذایی سگ، باید اندکی تامل کرد. در این مقاله از بخش حیوانات خانگی دکتر سلام به بررسی این می پردازیم که چگونه از روغن نارگیل برای سگ ها استفاده کنیم.

آیا روغن نارگیل برای سگ ها ایمن است؟

این یک خبر عالی است: نه تنها روغن نارگیل برای سگ تان ایمن است، بلکه بسیار مفید هم است. طبق تحقیقی که در ژورنالی معتبر منتشر شد، زمانی که بیگلزهایی سالم با میانگین سن ۹.۹ سال روغن نارگیل را همراه با روغن ذرت مصرف کردند و مصرف چربی حیوانی را به مدت شش ماه کاهش دادند، چربی های سالم پدیدار شدند تا اثرات پیری را خنثی کنند.

روغن نارگیل برای سگ -7

چندین کاربرد برای روغن نارگیل در سگ ها وجود دارد. اضافه کردن مقدار کمی روغن نارگیل به رژیم غذایی سگ شما می تواند به افزایش انرژی، حمایت از هضم غذا و مبارزه با عفونت ها کمک کند. علاوه بر این، استفاده از روغن نارگیل به طور روزانه بر روی خز و پوست سگ تان برای کاهش بو، تسکین پوست و تازه سازی پوشش بدن اش مفید است.

این کارکردها عمدتا به خاطر محتوای اسیدی چرب زنجیره تامین روغن نارگیل است که هضم آن راحت بوده و به سرعت به سوخت مورد نیاز برای بدن تبدیل می­شود. این نوع چربی ها کوچک تر هستند و به راحتی می­توانند بر روی پوست نفوذ کنند. اگر به دنبال یک رویکرد جامع برای سلامتی سگ خود هستید، اضافه کردن روغن نارگیل به رژیم سگ خود را مد نظر قرار دهید.

۸ فایده روغن نارگیل برای سگ ها

۱. به سوخت و ساز و کاهش وزن کمک می کند

یکی از فواید شناخته شده ی روغن نارگیل ، توانایی آن برای پشتیبانی از عملکرد سوخت و ساز است. روغن نارگیل به کاهش وزن نیز کمک می کند، که به خاطر محتوای اسیدی چرب زنجیره متوسط است. MCFAها تعدادی از فرآیندهای فیزیولوژیکی را کنترل می کنند و مطالعات نشان می دهند که آن ها توانایی چربی سوزی دارند. و هنگامی که توسط موش ها مصرف شدند، MCFA ها تاثیر زیادی بر شکست چربی داشتند.

۲. افزایش انرژی

از آنجا که هضم روغن نارگیل آسان است و سوخت و ساز سگ شما را افزایش می دهد، به افزایش سطح انرژی او نیز کمک می کند. MCFA های موجود در روغن نارگیل، پس از بلعیده شدن، مستقیما به کبد فرستاده می شوند که در آن جا به سرعت تبدیل به انرژی می شوند. اگر سگ شما تنبل یا بی حال است، می­تواند روزی دو بار از روغن نارگیل مصرف کند.

۳. مقابله با عفونت ها

اسید لائوریک موجود در روغن نارگیل برای افزایش عملکرد سیستم ایمنی از طریق مبارزه با باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها عمل می کند. افزودن روغن نارگیل به رژیم غذایی سگ یا استفاده از آن به طور روزانه بر روی پوست و خز می تواند به طور طبیعی به مبارزه با عفونت ها کمک کند. براساس یک مطالعه آزمایشگاهی که در ژورنال پزشکی سنتی منتشر شده است، این روغن همچنین به کاهش التهاب و افزایش عملکرد منافذ پوست کمک می کند.

زمانی که سگتان در حال مبارزه با یک عفونت است، این یک جایگزین سالم تر برای مصرف مداوم آنتی بیوتیک های دارویی است.

روغن نارگیل برای سگ -9

۴. بهبود هضم و گوارش

MCT های موجود در روغن نارگیل به بهبود سلامت معده به وسیله از بین بردن باکتری های بد و کاهش التهاب کمک می کنند. شما می توانید از روغن نارگیل در سگ ها برای کمک به تسکین مشکلات هاضمه از جمله IBS و کولیتی ها استفاده کنید چون نشان داده شده است که در موش های صحرایی به برطرف کردن این مشکلات کمک می کند.

روغن نارگیل هم چنین به افزایش جذب مواد مغذی کمک می کند چون بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی قابل حل هستند و به چربی نیاز دارند تا به درستی توسط بدن جذب شوند.

۵. به سلامتی پوست و پوشش حیوان کمک می­کند

روغن نارگیل می تواند برای بهبود بافت و ظاهر پوشش سگ شما به کار رود. این ماده، خواص مرطوب کنندگی دارد و به راحتی جذب پوست می شود. شما می توانید از روغن نارگیل ساده و یا شامپو سگ برای تمیز کردن پوشش سگ خود و بهبود آسیب های پوستی استفاده کنید. از مالیدن روغن به پنجه ها و گوش های سگ نیز نترسید.

همانطور که در مطالعه انجام شده بر روی موش ها نشان داده شده است، استفاده از روغن نارگیل برای سگ ها به مبارزه با عفونت های پوستی و تسریع التیام زخم کمک می کند. این به خاطر خواص ضد میکروبی آن است. علاوه بر این، روغن نارگیل می­تواند برای دفع آفات (و حتی کشتن)کک و کنه در خز سگ شما موثر عمل کند.

۶. بهبود بوی سگ

روغن نارگیل خواص ضد میکروبی و ضد قارچی دارد، پس وقتی بر روی خز و پوست سگ شما به کار می رود، می تواند بوها را بهبود بخشد. علاوه بر آن، روغن نارگیل خالص، عطر تازه، معطر و بوی نارگیل دارد که قطعا به بوی پوشش بدن سگ شما کمک می کند.

۷. به حذف گلوله های مو کمک می کند

شما می توانید از روغن نارگیل برای سگ ها به منظور کمک به حذف گلوله های مو و راحتی سرفه استفاده کنید. روغن به عنوان یک روان کننده عمل می کند که به سگ شما کمک می کند تا گلوله های مو را از بدنش بیرون کند و گلویش را تسکین دهد. هم چنین اگر سگتان سرفه می کند، سعی کنید تا برای مبارزه با باکتری ها و تسکین ناراحتی، مقدار کمی روغن نارگیل به او بدهید.

 

روغن نارگیل برای سگ -8

۸. کمک به بهداشت دندان ها

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که آیا روغن نارگیل برای دندان های سگ خوب است یا نه؟ چون روغن نارگیل خواص ضد میکروبی دارد، می توانید از روغن نارگیل برای افزایش سلامت دهانی سگ استفاده کنید. با استفاده از یک مسواک کودک نرم، از مقدار کمی روغن نارگیل برای مسواک زدن دندان های سگ استفاده کنید. این کار به حذف باکتری ها و تازه کردن تنفس او کمک می کند.

نحوه استفاده و خرید روغن نارگیل برای سگ ها

چه مقدار روغن نارگیل می توانم به سگم بدهم؟

اگر قصد دارید روغن نارگیل را به صورت خوراکی به سگ خود بدهید، این ایده خوبی است که با دامپزشک تان درباره مقدار مناسب مشورت کنید. به طور کلی، هوشمندانه است که با مقادیر کم شروع کنید تا مطمئن شوید که این امر به خوبی انجام می­ شود و سپس در طول زمان شروع به بالا بردن دز آن کنید. مقدار شروع خوب در حدود یک تا دو بار در روز است. سپس شما می توانید مقدار دز را به آهستگی و در طول زمان افزایش دهید تا بدن سگ بتواند آن را با رژیم غذایی اش، هماهنگ کند.

چند راه ساده برای اضافه کردن روغن نارگیل به رژیم غذایی سگ وجود دارد. شما می توانید به سادگی روغن را یکبار یا دوبار به غذای خشک و یا مرطوب اضافه کنید. همچنین می توانید این ماده خانگی را که شامل روغن نارگیل، همراه با تخم مرغ، پنیر خرد شده و مخلوط کیک عاری از گلوتن است، بسازید. همچنین می توانید خوراک روغن نارگیل موجود در فروشگاه حیوانات خانگی را تهیه کنید.

چگونه از روغن نارگیل بر روی پوست سگ استفاده می­ شود؟

می توانید روغن نارگیل را به پوست و پوشش سگ خود اضافه کنید و مقدار کمی در دست تان بریزید و سگ خود را ماساژ دهید. می توانید انگشتان خود را در راستای خز سگ تان، از جمله پنجه ها و گوش ها، بمالید یا به سادگی سگ خود را با روغن نارگیل نوازش کنید. اگر فکر می کنید که بعد از اعمال روغن نارگیل، پوشش بدن او بیش از حد چرب است، پس از آن، با کمی آب او را تمیز کنید و یا حتی می­توانید از یک شامپو سبک و نرم استفاده کنید.

روغن نارگیل برای سگ -2

چه نوع روغن نارگیلی برای سگ ها خوب است؟

درست مانند انسان ها، استفاده از روغن نارگیل خالص و طبیعی بهترین کار است. این نوع روغن، حداقل میزان فرآوری را دارد و وقتی ارگانیک است، حاوی سمومی که ممکن است هنگام خوردن یا استفاده از آن عوارض جانبی مضری داشته باشند، نیست. شما می توانید روغن نارگیل با کیفیت بالا را در فروشگاه های محلی خود پیدا کنید. همچنین محصولاتی مانند غذای خشک سگ با روغن نارگیل و کرم های موضعی مخصوص سگ ها، در اینترنت و در فروشگاه های حیوانات خانگی وجود دارد.

هشدارها

با اینکه روغن نارگیل برای سگ ها ایمن است. خوراندن روغن نارگیل به سگ خود به صورت روزانه و استفاده از آن به طور روزانه بر روی پوست و یا خز او، ایمن است اما به خاطر داشته باشید که اگر می­ خواهید که سگتان روغن نارگیل بخورد، بهتر است با مقادیر بسیار کم شروع کنید. اگر سگتان اسهال است و یا مدفوع چرب دارد، ممکن است نشانه این باشد که مقدار زیادی روغن به او داده­اید، و باید مقدار دوز را کاهش دهید. توصیه می شود که پیش از افزودن غذا یا رژیم غذایی جدید به رژیم غذایی سگ، به دامپزشک تان مراجعه کنید.

برخی از سگ ها ممکن است نسبت به روغن نارگیل حساسیت داشته باشند و واکنش معکوس را تجربه کنند، بنابراین دوباره می ­گوییم که با مقدار کمی که در ابتدا توصیه شد، شروع کنید. اگر برای اولین بار از روغن به طور روزانه استفاده می کنید، ابتدا آن را در یک سطح کوچک امتحان کنید تا مطمئن شوید که سگ تان واکنش معکوس ندارد. همچنین، سگ های مبتلا به پانکراتیت ممکن است به غذاهایی با چربی بالا واکنش نشان دهند، بنابراین بهتر است از استفاده از روغن نارگیل در این موارد اجتناب کنیم.

پاسخ به سوالات و ارتباط با دامپزشک