images.jpgfsdsdموبایل ها ،لپ تاپ ها،تبلت ها ،زیورآلات ،بند ساعت و بسیاری از لوازم دورو برتان از فلز نیکل ساخته شده اند این نوع فلز بشدت حساسیت زاست

عکسی منتشر شده ازآکادمی اطفال آمریکا نشان می دهد که یک راش پوستی در یک پسر بچه 11 ساله ناشی از آلرژی به نیکل در اثر استفاده ازلپ تاپ و موبایل بوده است.
آی پد ها و تبلت ها نیز که امروزه مهمان خانه ها شده اند نیز به دلیل دارا بودن نیکل می توانند حساسیت های پوستی به بار بیاورند.

در مجلات
پزشکی دانشمندان منتشر کرده اند که  دستگاه های الکترونیکی شخصی، از جمله لپ تاپ ها و تلفن های همراه باعث ایجاد حساسیت های پوستی می شوند و نیکل موجود در آن ها که جزو یکی از آلرژی زا ترین فلزات است باعث ایجاد مشکلات زیادی به ویژه برای کودکان می شود.

پزشکان با شناسایی یک ترکیب شیمیایی در نیکل در پوشش در خارج از اپل یافتند و هنوز اینکه آیا تمام مدل های اپل و سایر دستگاه های اپل شامل نیکل است نامشخص است.

جوش نیکل نیز در دیگر محصولات رایج از جمله برخی از جواهرات، قاب عینک و زیپ نیز وجود دارد.

شواهد نشان می دهد تعداد  افرادی که مبتلا به آلرژی نیکل هستند بسیار زیاد است و به طور فزاینده ای این بیماری به رسمیت شناخته شده است. داده های ملی نشان می دهد که حدود 25 درصد از کودکان نسبت به نیکل حساسیت بسیار شدیدی دارند.