fruits2

روزهای گرم تابستان بیشتر پدیده‌ی غیر مطلوب هجوم مگس‌ها را با خود به همراه دارد. اگر یک  سبد  میوه را روی میز قرار دادید تا بچه ها آن را بخورند  ولی در نهایت با هلوهای دارای کپک، موزهای لکه‌دار و وز وز سریع موجودات مزاحم روبرو می‌شوید، احتمالاً دچار مشکل مگس میوه هستید. با استفاده از یکی از روش‌های زیر برای به دام انداختن یا کشتن مگس‌ها، از شر این موجودات ریز خلاص شوید.

چگونه

۱

magase-mive-1

مگس‌کش چسبناک بسازید.
طبیعتاً اولین واکنش شما نیز با دیدن مگس‌ها این است که می‌خواهید آنها را با مگس‌کش بزنید. اما متأسفانه بخاطر اندازه‌ی کوچک آنها، زدن و از بین بردن مگس میوه با مگس‌کش بسیار سخت است. برای حل این مشکل، یک مگس‌کش خانگی بسازید. یک بشقاب پلی‌استایرنی (یکبار مصرف) بردارید و آن را با یک لایه‌ی ضخیم از اسپری روغن بپوشانید. با این کار هنگامی که آنها را با این بشقاب می‌زنید، به روغن روی بشقاب می‌چسبند و گیر می‌افتند و در نهایت می‌میرند.

magase-mive-2

۲

از سشوار برای از بین بردن مگس میوه استفاده کنید!
اگر می‌خواهید در از بین بردن مگس میوه موفق شوید و از آن مگس‌های کوچک مزاحم انتقام بگیرید، سشوار را بردارید و حمله کنید! سشوار را روشن کنید و آن را طوری بگیرید که هوا در جهت مخالف مگس‌ها دمیده شود (پشت سشوار به سمت آنها باشد). با این کار مگس‌ها به داخل سشوار مکیده می‌شوند و روی هیتر داخلی می‌سوزند. این روش کمی بی‌رحمانه است ولی به سرعت مگس‌ها را نابود می‌کند.

۳

magase-mive-3

عود روشن کنید.
سیستم‌های تنفسی کوچک مگس‌ها ضعیف هستند و این یعنی همواره به هوای تمیز برای تنفس نیاز دارند. و این یعنی تنفس گازهای تحریک کننده مانند دود، می‌تواند آنها را فوراً بکشد. البته شما نمی‌توانید داخل خانه آتش روشن کنید اما می‌توانید از عود استفاده کنید. دود و رایحه‌ی پخش شده از این عودها مگس‌ها را به سمت یک مرگ آرام سوق می‌دهد.

منبع-http://phow.ir