آیا پوست صورت تان خشک شده است؟ ماسک هایی برای رفع آن نیز وجود دارد. آیا ماسک هایی وجود دارند که نیاز به 20 دقیقه زمان نباشد و بتوان شب را با آن خوابید؟ بله ماسک های شبانه ای نیز وجود دارد. ممکن است که قوطی هایی را مشاهده کرده باشید که روی آن ها نوشته شده باشد بسته های شبانه، ماسک های شبانه و غیره. این محصولات به پوست شما احساس سبکی القا می کند. از این نوع ماسک ها می توان با عنوان کرم های شبانه نیز استفاده کنید. در ادامه این مقاله از بخش زیبایی، پوست و موی دکتر سلام تمام مواردی که نیاز در مورد ماسک های شبانه بدانید را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

ماسک های شبانه صورت چه تاثیری بر روی پوست خواهند گذاشت؟

این ماسک های شبانه به گونه ای طراحی شده اند که حین خواب شبانه تاثیر عمیقی بر پوست اعمال می کنند. قرار گرفتن لایه ی نازکی از این ماسک ها بر روی پوست از نشستن گرد و خاک و آلودگی بر روی پوست و مسدود کردن روزنه ها جلوگیری خواهد کرد همچنین محصولات فعال ماسک این فرصت را پیدا خواهند کرد که به طور موثر تری عمل کنند.

ماسک های شبانه صورت

طراحی آن ها به گونه ای است که مدت زمان طولانی تری بر روی پوست باقی بمانند و بعد از خواب شبانه نتیجه قابل قبولی مشاهده خواهید کرد پوست شما آبرسانی، شفاف و ریلکس خواهد شد.

در ادامه دلایل علمی که مفید بودن ماسک های شبانه را مطالعه خواهید کرد. در تحقیقی مشاهده شده  است که سلول های پوست در طول شب شروع به ترمیم و بازسازی خود می کنند. استفاده از ماسک های شبانه به آن ها کمک می کند که این کار را بهتر انجام دهند.

هرگاه که بدن به خواب عمیق رفته است، سوخت و ساز پوست و باز سازی آن شروع می شود. توجه داشته باشید که این اتفاق بین ساعات 10 تا 2 بامداد خواهد افتاد.

دوم این که، این ماسک ها با قرار گرفتن بر روی پوست موجب مرطوب نگه داشتن پوست خواهند شد. وقتی شما در خواب هستید آبرسانی بدن تعادلش را از دست خواهد داد. در حالی که بدن آب اضافی خود را از دست داده باشد، پوست قادر به مرطوب ساختن خود خواهد بود.

آبرسانی به پوست یک عامل مهم در جلوگیری از پیری پوست به خصوص گسترش چین و چروک می باشد. با افزایش سن میزان آبرسانی به پوشت کاهش خواهد یافت، بدین مفهوم که افراد مسن می توانند از ماسک های شبانه نتایج بهتری نسبت به افراد جوان تر دریافت کنند.

اما می تواند برای همه نیز مفید باشد بخصوص در فصل زمستان که دمای هوا کاهش می یابد و از رطوبت پوست  کاسته می شود. طبق نظر متخصصان پوست به دنبال ماسک هایی باشید که حاوی پپتید، سرامید و هیالورونیک اسید هستند. این ترکیبات به تولید کلاژن توسط پوست کمک خواهند کرد، کلاژن موجب از بین رفتن خطوط و مرطوب نگه داشتن پوست به مدت 8 ساعت خوهد شد.

اگرچه ماسک های شبانه با توجه به این که برای مدت زمان زیادی قرار است بر روی پوست قرار بگیرند با دقت فرموله می شوند اما اگر دارای پوست حساسی هستید قبل از استفاده از این نوع ماسک ها حتما با پزشک متخصص صحبت کنید.

ماسک های شبانه صورت

طریقه استفاده از ماسک های شبانه صورت

بیشتر افراد  از ماسک های شبانه برای یک یا دو بار در هفته استفاده می کنند و آنقدر غلیظ نمی باشند که اذیت کننده باشند. لایه ی نازکی از ماسک را همانند کرم بر روی پوست خود بمالید و سپس به رخت خواب بروید آنگاه صبح از خواب برخواسته و آن را بشویید. در حالی که استفاده از ماسک صورت آخرین کاری است که قبل از خواب شبانه انجام می دهید اما مطمئن باشید که پوست تان تمیز باشد و برای جلوگیری از آلودگی از قاشقک مخصوص ماسک استفاده کنید.

30 دقیقه قبل از وقت خواب خود ماسک را استفاده کنید تا به پوست جذب شود و روپوش بالش تان را کثیف نکند. اگر نگران کثیف شدن هستید می توانید حوله ای روی بالش خود پهن کنید.

بهترین ماسک های شبانه صورت

از ماسک های شبانه ای استفاده کنید که حاوی مواد معدنی از جمله زینک، منگنز، منیزیم، سدیم، کلسیم، و پتاسیم می باشند و در آب معدنی به صورت محلول وجود دارند.

برای آبرسانی به پوست خود از ماسکی استفاده کنید حاوی سرم هیالورونیک اسید و هیدروژل می باشند. ماسک های هیدروژل به سرعت خشک نخواهند شد در نتیجه مدت زمان بیشتری بر روی پوست خواهند ماند.

برخی از متخصصان ماسک های هیدروژلی را برای درمان آکنه، تغییر رنگ پوست و خشکی تجویز می کنند. استفاده از ماسک های شبانه موجب درخشندگی و جذابیت بیشتر پوست خواهند شد. در برخی از کشورها از جمله کره جنوبی استفاده از ماسک های شبانه تبدیل به یک عادت همیشگی شده است.