امروزه تبلیغات گسترده در استفاده از مواد بهداشتی و پزشکی سبب استفاده بسیار زیاد مردم از آن‌ها شده است. به گونه‌ای که در بسیاری از مواد تاثیرگذاری این مواد در عمل متفاوت از ادعاهای تبلیغاتی شرکت‌ها و تولیدکنندگان آن‌ها بوده است. در این صورت نیاز است تا با آگاهی‌بخشی صحیح مردم را از مصرف بیهوده این قبیل مواد بهداشتی و پزشکی که در بسیاری از مواد بیهوده و در عین حال ایجادکننده عوارض مختلف است بر حذر داشت.

همه آنچه باید درباره کرم‌های لاغری بدانیم

یکی از این مباحث مربوط به کرم‌های لاغری و چربی‌سوزی است که هر روزه شاهد تبلیغات گسترده برندهای مختلف این محصولات هستیم. اما آیا واقعا این چنین کرم‌هایی همگی ادعاهای تبلیغاتی تولیدکنندگان آن‌ها را تایید می‌کند؟ به لحاظ علم پزشکی، چاقی در اثر انباشت بیش از حد میزان چربی و تعداد سلول‌های آن در ناحیه‌ای از بدن ایجاد می‌شود. از نظر بسیاری از متخصصان و پزشکان، تنها راه موثر و مفید برای رفع چاقی متعادل کردن تغذیه و فعالیت جسمانی مستمر و منظم است.

در عین حال داروها و مکمل‌های غذایی برای رفع چاقی تنها کمک‌کننده هستند و به تنهایی قادر به رفع مشکل چاقی در افراد و لاغر شدن آنان نیستند. اما تبلیغات به گونه‌ای وانمود می‌کنند که در اثر مصرف این کرم‌ها در یک بازه زمانی مشخص فرد به وضعیت لاغری رسیده و دیگر مشکل چاقی نخواهد داشت.

به گونه‌ای که همگی برندها تضمین می‌کنند که محصولات آن‌ها بر اساس تحقیقات و مطالعات زیادی تهیه شده است و استانداردهای روز دنیا را رعایت کرده‌اند؛ و مردم، به خصوص زنان فریب این گونه تبلیغات را می‌خورند و هزینه‎های هنگفتی را صرف خرید کرم‌های لاغری می‌کنند که نتیجه چندان رضایت‌بخشی را ایجاد نمی‌کند.

اما می خواهیم بگوییم که این ادعا صحیح نیست بلکه باید افراد بر اساس توصیه پزشکان به مصرف داروها و نیز کرم‌های لاغری روی بیاورند. شاید در بازار ده‌ها نوع و برند از کرم‌های لاغری وجود داشته باشد اما کارکرد و مکانیسم آن ها تقریبا شبیه به هم است. این کرم‌ها با نفوذ به لایه‌های پوست مواد واکنش‌زایی را به داخل پوست وارد می‌کنند که به مقابله با چربی‌ها و سوزاندن آن‌ها می‌پردازند.

سلول‌های چربی همان سلول‌هایی است که در پوست وجود دارند و نقاط دیگر همانند دور شکم و ران‌ها از اثرات لاغرکنندگی این قبیل کرم‌ها به دور می‌مانند. این کرم‌ها سبب کاهش سایز پوست می‌شوند و در عین حال ظاهر پوست تغییری نمی‌کند و به معنای سنتی و رایج از بین بردن چربی‌های زائد بدن نیست. اما کرم‌های لاغری که در رسانه‌های مجازی همانند اینترنت و شبکه‌های مجازی تبلیغ می‌شود با ادعای این که این کرم‌ها با اثر چربی‌سوزی در نواحی شکم، ران و باسن به ترغیب و تحریک مردم برای خرید این محصولات می‌پردازند.

انتقال چربی به صورت

در صورتی که به لحاظ علمی هیچ گونه شواهدی دال بر اثر  این گونه کرم‌ها بر نواحی ذکر شده وجود ندارد. از جمله دیگر ویژگی‌های کرم‌های لاغری این است که این قبیل کرم‌ها هم از مواد گیاهی  و هم از مواد شیمیایی ساخته شده‌اند. در صورتی که برخی از کرم‌ها که از مواد شیمیایی ساخته شده‌اند با تبلیغات کذب سعی در نشان دادن این موضوع می‌کنند که تمام این کرم‌ها از مواد گیاهی ساخته است.

نکته دیگر در رابطه با استعمال کرم‌های لاغری بر روی پوست این است که این گونه کرم‌ها خالی از عوارض بر روی پوست بدن نیستند و حتی موجب بهبود در عملکرد سلول‌های پوستی و از بین رفتن بیماری‌های آن می‌شود. یکی از عوارض شایع استعمال کرم‌های لاغری بر روی افراد با پوست خشک و مستعد اگزما، ایجاد حساسیت‌های پوستی همانند اگزما، خارش پوستی، سرخ شدن و پوسته شدن پوست این قبیل افراد است.

در موارد حادتر نیز عوارضی از قبیل تاول زدن، کهیر، سوختگی و کنده شدن لایه‌ای از سطح پوست به دلیل استعمال این کرم‌ها در افراد با حساسیت بالا مشاهده و گزارش شده است. اگر این کرم‌ها در سطح وسیعی از پوست استعمال شوند، به علت تعریق زیاد احتمال از دست دادن و کاهش میزان آب بدن و اختلال در جریان خون‌رسانی را موجب می‌شود. گرچه بسیاری از این کرم‌ها تاثیر چندانی بر چاقی و لاغر شدن فرد نمی‌گذارد اما در نهایت سبب زیباتر شدن سطح پوست افراد می‌شود.

به عبارتی کارکرد بارز این قبیل کرم‌ها بیشتر بر رفع چین و چروک پوست می‌شود؛ تا این که اثر درمانی بر روی چاقی و از بین بردن چربی‌های مضر شود. با توجه به مطالب بیان شده ما می‌خواهیم بگوییم یکی از بهترین کرم‌های لاغری که مبتنی بر استانداردها و تحقیقات روز پزشکی تولید و به بازار عرضه شده است، کرم لاغری ویونکس است. این کرم، محصول کاملا ایرانی و یکی از بهترین نمونه های داخلی محسوب می‌شود.

10 کلید طلایی برای کاهش وزن سریع

این کرم محصول کارخانه دیتازکس یکی از برترین و قوی‌ترین تولیدکنندگان در زمینه محصولات بهداشتی و پزشکی است. کرم ویونکس، محصولی کاملا گیاهی با خواص ضد سلولیت، سفت‌کنندگی و چربی سوزی بسیار بالایی می‌باشد که بارها خواص درمانی و ضد چاقی آن مشاهده و به اثبات رسیده است. کرم لاغری ویونکس دارای قدرت جذب بسیار و تاثیر زودهنگام است و در کوتاه‌ترین زمان اثر درمانی خود را بر جای می‌گذارد. این کرم برخلاف سایر کرم‌ها که تبلیغ‌کننده کاهش چربی در نواحی ران، باسن و شکم هستند، تاثیر خود را بر کاهش سطح چربی پوست و  سوزاندن چربی های زیر جلدی می‌گذارد و به عبارتی مکمل و کمک‌کننده سایر اقدامات برای لاغری از جمله رژیم درمانی و انجام فعالیت‌‎های منظم و مستمر بدنی نظیر ورزش کردن است.

از این نظر می‌توان گفت که هیچ کرم لاغرکننده‌ای در بازار وجود ندارد که تاثیر فوری و نیز بر تمام نواحی بدن بگذارد و اثر چربی‌سوزی فوق العاده‌ای داشته باشد. بلکه کرم‌ها در نهایت بر میزان چربی پوست و کاهش آن تاثیرگذار است. این کرم فاقد عوارض جانبی همانند سایر کرم‌های لاغری و تقلبی موجود در بازار است و زیر نظر برترین متخصصان و در آزمایشگاه‌های پیشرفته و مدرن تهیه شده و کارایی آن طی ماه‌ها آزمایش به اثبات رسیده است.

به افرادی که از مشکل چاقی و به خصوص انباشت چربی‌های پوستی رنج می‌برند توصیه می‌شود که به جای خرید و مصرف کرم‌های تقلبی و فاقد اثر‌بخشی مطلوب و مفید با مراجعه به فروشگاه محصولات بهداشتی و درمانی کالامان نسبت به خرید کرم لاغری ویونکس بسیار مطلوب و رضایت‌بخش اقدام نمایند و در اثر استعمال مستمر و منظم آن بر روی پوست، از نتایج درمانی مفید و موثر آن بهره‌مند شوند.