هدف ما انسان ها از سفر تفاوت زیادی با یکدیگر دارد؛ برخی برای تفریح و عده ای برای تجارت و کسب و کار در این مسیر قدم می گذاریم. در هر صورت حفظ سلامتی در سفر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد و از تاثیرگذارترین عوامل در آن، محل اقامت مسافر می باشد. در رزرو هتل نه تنها باید به کیفیت و آسایش موجود در آن دقت نمود، بلکه در کنار انتخاب بهترین گزینه، لازم است اطلاعات کافی در مورد مسائل بهداشتی در هتل داشت.

دقت در انتخاب هتل

اولین گام برای بالا بردن سطح سلامتی در سفر، انتخاب هتل هایی می باشد که دارای امکانات و خدمات بهداشتی و سلامت مطلوبی هستند و لازم است قبل از رزرو هتل آنها را بررسی کنید. از مهم ترین خدمات بهداشتی هتل ها می توان به لاندری یا خشکشویی، خدمات نظافت اتاق یا خانه داری، سالن های آرایش و مجموعه های آبی و سالن های ورزشی و ماساژ اشاره کرد. وجود این امکانات در محلی که برای اقامت چند روزه در سفر انتخاب می کنید، تاثیر بسیار زیادی بر بالا بردن سطح سلامتی افراد دارد.

جدی گرفتن شرایط خواب و استراحت

مدت زمان سفر محدود می باشد و به همین خاطر در طول روز تمام گردشگران به گشت و گذار در شهر و مقصد مورد نظرشان مشغول می باشند. حتی بدن های بسیار قوی و پر انرژی بعد از چند ساعت راه رفتن و انجام دادن فعالیت های مختلف، بالاخره خسته خواهند شد. عدم توجه به خواب و استراحت در سفر یکی از مهم ترین عوامل در بیمار شدن فرد می باشد. سعی کنید هتل هایی را برای اقامت انتخاب کنید که شرایط ایده آل برای استراحت داشته باشند.

به عنوان مثال در سفر به پایتخت شلوغ کشورمان بهتر است هتل هایی را انتخاب کنید که از هیاهو و شلوغی دور باشند و شرایط ایده آلی در اتاق های آنها فراهم باشد. گزینه هایی مانند رزرو هتل استقلال تهران نه تنها باعث میشود در موقعیت مکانی ایده آلی اقامت داشته باشید، بلکه امکانات رفاهی و خدماتی آن در سطح بسیار خوبی قرار دارد.

غذاهای با کیفیت بخورید

با توجه به تعداد ستاره ها و میزان بزرگ یا کوچک بودن هتل، رستوران های متعددی در آنها وجود دارد. اگر قصد دارید در طول سفر از غذاهای هتل استفاده کنید، به میزان تمیز بودن رستوران و همچنین کیفیت و سبک آشپزی آنها دقت کنید. اغلب هتل های 4 و 5 ستاره از سطح کیفیت غذایی بسیار مطلوبی برخوردار هستند. به عنوان مثال، با رزرو هتل درویشی مشهد می توانید انواع غذاهای ایرانی و بین المللی را در محیطی بسیار تمیز امتحان کنید.

در بسیاری از مواقع سازگار نبودن منوی غذایی هتل و سبک آشپزی در آنها با فرهنگ غذایی افراد در نهایت منجر به بیماری میگردد. این مساله در سفرهای خارجی بیشتر اهمیت پیدا میکند، چون نوع مواد به کار رفته در غذاهای بومی با ذائقه همه سازگار نیست.

توجه به ساس در هتل

یکی از بزرگترین نگرانی هایی که اغلب افراد در زمان رزرو هتل با آن روبرو هستند، وجود ساس در این مکان ها می باشد. ساس از رایج ترین حشرات در هتل ها می باشد که با کمی دقت می توانید آنها را از بین ببرید. اولین گام برای از بین بردن ساس شناسایی آنها در اتاق می باشد. به عبارت دیگر، اگر لکه های سیاه و قهوه ای روی ملحفه و سایر بخش های اتاق مشاهده کردید، به معنای وجود ساس در این منطقه می باشد. بهترین کار در این شرایط تماس گرفتن با خدمات هتل و ترک اتاق خواهد بود.

بعد از شناسایی این حشرات و ترک اتاق، لازم است چمدان و لباس هایتان را به طور کامل بررسی کنید و آنها را در مقابل آفتاب و یا خشک کن با درجه بالا قرار دهید.

بهداشت در سرویس بهداشتی هتل

بسیاری از هتل ها قبل از تحویل دادن اتاق به مسافر، تمام بخش های اتاق و سرویس بهداشتی را نظافت می کنند. بهتر است در بدو ورود به اتاق ابتدا تمام دستگیره های اتاق و سرویس بهداشتی را ضدعفونی کنید تا با مشکل خاصی مواجه نشوید. همراه داشتن ژل های شستشو و ضدعفونی کننده می تواند تا حد زیادی سلامت افراد در هتل را تضمین کند.

سرویس خواب های هتل

مهم ترین بخش در اتاق هتل، سرویس خواب می باشد، چون تاثیر زیادی در خواب با کیفیت افراد خواهد داشت. علاوه بر راحت بودن سرویس خواب، بهتر است به نظافت آن توجه داشته باشید. اگر ملحفه های اتاق کثیف بود حتما به خدمات هتل اطلاع دهید تا آنها را با ملحفه تمیز جایگزین کنند. پیشنهاد می کنیم از ملحفه های شخصی در هتل استفاده کنید تا از سلامت و بهداشت آنها مطمئن باشید.

اقامت 24 به عنوان اولین سامانه رزرواسیون هتل های داخلی، امکان رزرو اینترنتی هتل، هتل آپارتمان و اقامتگاه را در سراسر ایران فراهم نموده است. با این سامانه می توانید از تمام امکانات موجود در اتاق ها و سایر بخش های هتل مطلع شوید و بهترین گزینه ها را با توجه به شرایط و خواسته هایتان انتخاب نمایید. بررسی امکانات رفاهی، تفریحی، خدماتی و سلامت هر هتل و مشاهده تصاویر اتاق ها براحتی با اقامت 24 امکان پذیر بوده و می تواند گام موثری برای سلامت شما در سفر باشد.