yogurt

حتما تا کنون  مطالب بسیاری را درباره نوشیدنی اصیل ایرانی یعنی دوغ شنیده و  مطالعه کرده اید  و از فواید بیشمار آن برای  تندرستی  آگاه هستید.اینبار  میخواهیم داریم در باره  کاربرد دوغ برای شادابی و طراوت پوست بیشتر با هم  بحث کنیم.

برای ساختن یک ماسک عالی و بی نظیر، یک فنجان دوغ را کمی حرارت داده و ۳ قاشق غذاخوری شکوفه های آقطی به آن اضافه کنید.بعد این مخلوط را روی حرارت بسیار کم قرار دهید تا بعد از نیم ساعت کمی بجوشد.حالا شعله را خاموش کنید و اجازه دهید تا سرد شود.از این مخلوط آماده می توانید به عنوان یک ماسک فوق العاده  برای پوست صورت استفاده کنید.

دوغ خاصیت تمیزکنندگی سحرآمیزی دارد و می تواند منافذ بزرگ پوست را کاملا تمیز کند.

در ضمن دوغ و آقطی هر دو خاصیت سفید کنندگی عالی دارند.

به عنوان یک ماسک ساده ، می توانید از دوغ به تنهایی هم استفاده کنید.مزیت ماسک شیر و دوغ این است که بی رنگ بوده و زمانیکه آنها را روی پوست خود قرار می دهید کسی متوجه این ماسک ها روی پوست شما نخواهد شد.

استفاده از ماسک شیر هم پوست را در مدت کوتاهی شفاف و زیباتر می سازد.به علاوه برای پاک کردن صورت از آلودگی ها هم می توانید صد در صد روی شیر حساب کنید و خبر خوش اینکه شیر علاوه بر تمیز کردن صورت شما، مژه ها و ابروهای شما را هم تقویت کرده و باعث رشد بهتر آنهامی شود.این کار کاملا اثبات شده است.امتحان کنید!

منبع-http://www.mahsho.com