هنگامی که در آینه نگاه می کنید، آیا چهره شما تصویر مناسبی از احساسات را برای شما منعکس می کند؟ چشم ها و پیشانی دارای نقش مهم و تعیین کننده ای در انتقال عواطف و احساسات ما دارند. در صورتی که افتادگی یا سنگین شدن ابرو ها  باعث می شود که ظاهر خسته یا ناراحتی داشته باشید، عمل جراحی زیبایی لیفت ابرو ها می تواند یک راه حل ماندگار باشد. در ادامه می توانید در مورد جراحی لیفت ابرو از بخش زیبایی، پوست و مو دکتر سلام اطلاعاتی را کسب کنید.

عمل جراحی لیفت ابرو چیست؟

عمل جراحی لیفت ابرو، که معمولا به آن عمل جراحی لیفت پیشانی نیز گفته می شود، یک روش درمانی جوان سازی صورت در ناحیه بالای چشم ها است که به منظور بازیابی ظاهری زیبا و منعکس کننده بهتر احساسات طبیعی بیمار در نظر گرفته می شود. در صورت عدم تقارن ابرو، افتادگی و آویزان شدن ابرو، ممکن است عمل لیفت ابرو را انتخاب کنید. لیفت ابرو ممکن است اعتماد به نفس شما را نیز تقویت کند. با حذف افتادگی اضافی ایجاد شده بر روی پوست پیشانی و اصلاح موقعیت عضلات و بافت های زیر پوست، لیفت ابرو می تواند مشکل افتادگی ابرو و سنگینی آن را برطرف كند، خطوط عمیق را از بین ببرد و ظاهر صاف تر و جوان تری را در یک سوم بالایی قسمت صورت ایجاد کند.

لیفت ابرو

لیفت ابرو با بالا بردن بافت نرم و پوست پیشانی و ابرو و ناحیه اطراف چشم ها باعث بهبود ظاهر این نواحی از صورت می شود.

لیفت ابرو را می توان به تنهایی یا با دیگر روش های جراحی صورت مانند جراحی پلک چشم (بلفاروپلاستی) یا لیفت صورت انجام داد.

چرا باید از لیفت ابرو و بالا کشیدن ابروها استفاده کرد؟

مشکل پیر شدن پیشانی، مربوط به تأثیری است که بر روی ظاهر صورت فرد دارد و افتادگی، سنگین شدن و ایجاد خط و شیار می تواند باعث شود که ما همواره خسته، نگران یا حتی عصبانی به نظر برسیم. از آنجایی که پوست و بافت نرم، قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهند، فاصله بین ابرو و مژه ها نیز کوتاه می شود.

قرار گرفتن ابروها در موقعیت پایین می تواند ظاهر شما را خسته، عصبانی و یا حتی ناراحت جلوه دهد. لیفت ابرو می تواند ابروها را بالا ببرد و ظاهری شاداب تر و دلپذیر تر را به شما بازگرداند. اگر ابروهای افتاده ای دارید که باعث افتادگی پلک های بالایی شما می شوند، می توانید انجام لیفت ابرو را در نظر بگیرید.

برخی از ما نیز از نظر ژنتیکی مستعد داشتن ابرو های سنگین تر و یا ضخیم تر هستیم  که باعث بروز خط اخم بر روی صورت می شود،حتی وقتی احساس بهتری داریم. جراحی لیفت ابرو می تواند به طور مستقیم به رفع این مشکلات بپردازد و به بیماران کمک کند که از ظاهر طبیعی و همچنین سایر تغییرات مثبت در خود، لذت ببرند. تغییرات مثبت بعد از عمل جراحی لیفت ابرو عبارت است از:

 • بعد از عمل جراحی ممکن است سایر افراد با شما صمیمی تر شوند زیرا دیگر به اشتباه حالت شما را عصبانی یا نگران در نظر نمی گیرند.
 • بعد از عمل جراحی، چشم های شما روشن تر و طبیعی تر به نظر خواهند رسید.
 • بعد از عمل جراحی اعتماد به نفس شما افزایش می یابد زیرا دیگر نگران نگاه دیگران به ظاهر نگران خود نیستید.

انتخاب یک جراح زیبایی برای لیفت ابرو

به دست آوردن نتایج زیبا و طبیعی از جراحی لیفت ابرو به یک جراح زیبایی نیاز دارد که دانش کاملی از آناتومی صورت و نگاه تیزبینی به جزئیات زیبایی شناسی داشته باشد. مهم است که روش های جراحی فرد به گونه ای تنظیم شود که  نتایج حاصل از آن به نژاد، سن، جنسیت و ویژگی های منحصر به فرد صورت بیمار احترام بگذارد.

پیدا کردن یک جراح برای انجام عمل لیفت ابرو

ممکن است بخواهید که با پزشک خود در مورد یک جراح متخصص مناسب و مشهور و یا بیمارستانی که عمل لیفت ابرو  را انجام می دهد، مشورت کنید. در اولین مشاوره خود باید از جراح درباره مهارت و تجربه آنها سوال کنید. بهتر است این روش توسط جراحی انجام شود که به طور خاصی برای انجام عمل جراحی لیفت ابرو آموزش‌دیده است و تجربه زیادی در انجام این نوع عمل جراحی دارد.

هنگامی که با جراحان متخصص زیبایی مشورت می کنید، در مورد آموزش و تجربه خاص آنها در جراحی زیبایی صورت سوال کنید. به عکس های قبل و بعد و بیمارانی که شرایطی شبیه شما دارند، توجه ویژه ای داشته باشید. در حالی که نتایج به صورت جداگانه ارائه می شود، کار قبلی یک جراح زیبایی بهترین شاخص سبک زیبایی شناسی وی است. اگر مرد هستید، جراح شما باید در انجام  لیفت ابرو در بیماران مرد تجربه داشته باشد، زیرا باید از روش هایی برای لیفت ابرو استفاده شود که قادر به حفظ ظاهر مردانه فرد باشد.

لیفت ابرو

خطرات لیفت ابرو

لیفت ابرو، خطرات مختلفی دارد، از جمله:

 • جای زخم
 • ممکن است بعد از انجام عمل لیفت ابرو، جای زخم دیده شود.
 • بروز تغییراتی در حس پوست
 • لیفت ابرو می تواند باعث بی حسی موقت یا دائمی در ناحیه پیشانی یا قسمت بالای پوست سر شود.
 • عدم تقارن در موقعیت قرار گیری ابروها
 • لیفت ابرو می تواند منجر به عدم تقارن یک یا هر دو ابرو شود. با این حال، عدم تقارن ممکن است حتی در طول فرآیند بهبودی از بین برود. با انجام جراحی های اضافی، می توان شکل و موقعیت پایدار ابروها را درمان کرد.

مشکلات مربو به مو

لیفت ابرو می تواند باعث بالا رفتن خط رویش مو یا ریزش مو در محل برش خورده شود. اگر ریزش مو به خودی خود از بین نرود، می توان آن را با برداشتن زخم یا پیوند مو،درمان کرد.

مانند هر نوع عمل جراحی دیگر، لیفت ابرو نیز با خطر خونریزی، عفونت و واکنش معکوس به مواد بیهوشی همراه است.

لیفت ابرو در مقابل لیفت پلک چشم و لیفت صورت

هنگامی که صحبت از جراحی زیبایی صورت به میان می آید، درباره اینکه کدام روش می تواند به بهترین شکل، علائم پیری را که بر صورت شما ایجاد شده است را برطرف کند، دقیقا اطلاعی ندارید.اگر دچار افتادگی، فرورفتگی گونه ها یا دارای پف زیر چشم ها هستید،آیا به لیفت صورت یا لیفت پلک چشم نیاز دارید؟ اگر ظاهر خسته و نگرانی دارید، کدام روش لیفت پلک چشم یا لیفت ابرو به شما کمک می کند؟

بهترین روش برای اطلاع یافتن از مناسب ترین روش یا روش های درمانی، صحبت کردن درباره نگرانی های خود با یک جراح زیبایی متخصص و با تجربه است که می تواند با توجه به بعضی نواحی متاثر از روند پیری، درباره هر یک از روش های لیفت صورت  به شما کمک کند.این روش ها عبارتند از:

لیفت ابرو

باعث بهبود ظاهر ناحیه پیشانی و قسمت بالای ابروها می شود.

لیفت پلک

باعث بهبود ناحیه اوربیتال یعنی نواحی اطراف چشم از استخوان گونه تا استخوان پلک در صورت می شود.

لیفت صورت

قسمت میانی تا پائینی صورت، از استخوان های گونه تا چانه و خط فک را بهبود می بخشد.

لیفت ابرو

لیفت گردن

باعث بهبود ناحیه گردن از قسمت چانه تا استخوان ترقوه می شود.

البته، اینها نواحی عمومی صورت هستند که در هر روش جراحی به آن پرداخته می شود.جراح زیبایی ممکن است از تکنیک های متشکل از یک یا چند مورد از روش های درمانی برای رفع نگرانی های منحصر به فرد شما استفاده کند.

انواع عمل جراحی لیفت ابرو

جراحان زیبایی از تکنیک های مختلفی برای جراحی لیفت ابرو استفاده می کنند. انتخاب بهترین گزینه برای هر بیمار به شرایط و اهداف بیمار، آناتومی منحصر به فرد صورت و میزان اصلاحات مورد نیاز برای دستیابی به نتایج درمانی مطلوب بستگی دارد.

لیفت ابرو با آندوسکوپی

بیش از پیش، جراحان زیبایی از روش آندوسکوپی برای جراحی لیفت ابرو استفاده می کنند که دارای سطح تهاجمی بسیار کمتری نسبت به تکنیک های قبلی دارد، اما با این وجود می توان به یک نتیجه مشابه دست پیدا کرد. برای لیفت ابرو با آندوسکوپی، جراح زیبایی شما یک سری از شکاف های بسیار  کوچک (در حدود 4/3 اینچ از نظر طول) درست در پشت خط رویش مو ایجاد می کند. سپس با استفاده از یک دوربین مخصوص خیلی کوچک و ابزارهای باریک، عضلات پیشانی را مجددا اصلاح می کند و بافت های پیشانی را بالا می کشد، چربی و بافت اضافی را در صورت خارج می کند و ظاهر ابرویی جوان تر و طبیعی تر را برای فرد ایجاد می کند.

لیفت ابروی گیجگاهی یا جراحی از طریق ایجاد شکاف محدود

لیفت ابروی گیجگاهی شامل ایجاد شکاف های کمی طولانی تر در مقایسه با روش لیفت ابرو با آندوسکوپی است و در اکثر مواقع با عمل جراحی پلک انجام می شود. شکاف هایی در حدود 1 اینچ طول، دقیقا در بالای هر شقیقه و پشت خط رویش مو ایجاد می شود. از طریق این شکاف ها، جراح زیبایی شما می تواند بافت ناحیه خارجی ابرو را بالا برده و  وضعیت قرار گیری را مجددا اصلاح کند. سپس از طریق شکاف های ایجاد شده برای عمل جراحی پلک بالا، ناحیه بین ابرو ها بالا کشیده می شود تا خطوط اخم را صاف کند.

لیفت ابروی کلاسیک یا کرونال

به عنوان یک روش استاندارد، لیفت ابروی كرونال به طور كلی از مد افتاده و کمتر استفاده می شود زیرا جراحان زیبایی متخصص می توانند از روش های كمتر تهاجمی استفاده کنند.در برخی شرایط خاص، برای دستیابی به نتایج مطلوب و مورد انتظار یک بیمار ممکن است روش لیفت کرونال لازم شود. این تکنیک شامل یک شکاف بزرگ در پشت خط رویش مو است که از یک گوش به سمت گوش دیگر ادامه دارد. پوست، چربی و بافت اضافی خارج می شود و موقعیت قرار گرفتن پوست باقی مانده و عضلات ابرو به گونه ای اصلاح می شود که ظاهر جوان تری برای فرد به وجود بیاید.

لیفت ابرو

آمادگی برای عمل لیفت ابرو

در ابتدا با یک جراح پلاستیک صورت یا جراح پلاستیک در باره لیفت ابرو صحبت کنید.در اولین جلسه مراجعه، احتمالا جراح شما:

بررسی سابقه پزشکی

برای پاسخ دادن به سوالاتی در مورد شرایط پزشکی فعلی و گذشته خود آمادگی داشته باشید. در مورد هر نوع دارویی که قبلا مصرف کرده اید و یا هر گونه عمل جراحی که داشته ‌اید با پزشک صحبت کنید. اگر نسبت به هر نوع دارویی حساسیت دارید به پزشک خود اطلاع دهید.

انجام یک معاینه فیزیکی

برای تعیین گزینه ‌های درمان خود، پزشک قسمت‌ های مختلف صورت شما را با چشمان باز و بسته معاینه و اندازه گیری خواهد کرد. پزشک ممکن است از سوابق و پرونده پزشکی شما عکس بگیرد.

صحبت درباره انتظارات خود

درباره دلیل خود برای انجام لیفت ابرو و اینکه بعد از عمل جراحی، دوست دارید چگونه به نظر برسید، به پزشک خود توضیح دهید.سعی کنید که از مزایا و خطرات این روش سر در بیاورید.

عمل جراحی لیفت ابرو و بهبودی پس از آن

عمل جراحی لیفت ابرو یک روش سرپایی است که با استفاده از مواد  بی حسی موضعی یا تزریق آرام بخش داخل وریدی همراه با بی حسی موضعی انجام می شود. طول مدت این عمل جراحی به نوع روش لیفت ابرو و همچنین استفاده از روش های دیگر به طور همزمانبستگی دارد. شکاف های ایجاد شده ممکن است با بخیه یا گیره های مخصوصی بسته شوند که معمولا در حدود 1 هفته بعد از عمل این بخیه ها کشیده می شوند.

بیماران معمولا بعد از لیفت ابرو درد بسیار کمی را احساس می کنند، اما معمولا کمی احساس ناراحتی و نیز احساس سفتی در سرتاسر  پیشانی وجود دارد. ورم و کبودی در طول 10 روز اول پس از عمل جراحی بسیار رایج است و عمدتا با گذشت حدود 2 هفته از عمل جراحی بهبود پیدا می کند.

مدت زمان شروع سرگیری فعالیت ها بعد از عمل لیفت ابرو  به فرد بستگی دارد و در صورتی که شما فقط عمل جراحی لیفت ابرو را انجام داده اید، بهبودی معمولا بسیار سریع تر از زمانی است که عمل جراحی لیفت ابرو را به همراه لیفت صورت یا دیگر روش های درمانی تهاجمی تر انجام داده باشید. در زیر مراحل بهبودی پس از عمل جراحی لیفت ابرو آورده شده است:

روز عمل جراحی: راه رفتن در اطراف خانه توصیه و تشویق می شود.

1 تا 2 روز پس از عمل جراحی: اجازه داده می شود که بیمار دوش بگیرد. در مورد محل های شکاف، باید با ملایمت رفتار شود.

1 هفته پس از عمل جراحی: بازگشت به کارهایی که به تحرک نیاز ندارند. بعضی از بیماران می توانند زودتر به محل کار خود مراجعه کنند. ممکن است در این زمان ممکن است فرد به راحتی خسته شود، بنابراین لازم است در ابتدا یک برنامه کاری محدود تنظیم شود. اگر نگران کبودی های قابل مشاهده بر روی صورت خود هستید، جراح زیبایی می تواند گزینه های آرایشی را برای پنهان کردن این مشکل، پیشنهاد کند.

1 تا 2 هفته پس از عمل جراحی: رانندگی را از سر بگیرید و در این زمان توانایی حرکتی خود را کاملا به دست آورده اید و دیگر از داروهای ضد درد مصرف نمی کنید.

2 تا 4 هفته بعد از عمل جراحی: به تدریج فعالیت های ورزشی را از سر بگیرید. جراح زیبایی شما راهنمایی های لازم را برای انجام فعالیت هایی که مجاز هستند، ارائه خواهد کرد.

لیفت ابرو

مشکلات پزشکی در رابطه با عمل جراحی لیفت ابرو

لیفت ابرو در بیمارستان یا یک مرکز جراحی و به صورت سرپایی انجام می گیرد. در هنگام لیفت ابرو معمولا با استفاده از بیهوشی عمومی،شما را بیهوش می کنند.

قبل از عمل جراحی لیفت ابرو

قبل از اینکه برای عمل جراحی لیفت ابرو  انتخاب شوید، موارد مهمی وجود دارند که باید در خاطر داشته باشید که عبارتند از:

 • اگر درباره نواحی اطراف چشمان خود، نگرانی زیادی دارید، ممکن است بخواهید در مورد گزینه‌ های دیگری مانند جراحی پلک چشم ‌ها برای جوان سازی چشم های پیر، با پزشک خود صحبت کنید.
 • نتایج لیفت ابرو گاهی دائمی هستند. با این حال، تاثیر عامل پیری و یا بروز هر گونه تغییر عمده و بزرگ در وزن بدن پس از عمل جراحی، می‌تواند بر چگونگی ظاهر شما تاثیر بگذارد.
 • به هزینه های مالی این عمل جراحی فکر کنید. جراحی زیبایی معمولا شامل تخفیف از شرکت ‌های بیمه یا شرکت های بیمه درمانی خصوصی نمی شوند.
 • سیگاری‌ها در معرض خطر ابتلا به عوارض هر گونه عمل جراحی قرار دارند. اگر در مورد انجام جراحی زیبایی مصمصم هستید، باید سیگار کشیدن را کنار بگذارید.
 • قبل از عمل باید درباره مشکلات پزشکی خود با پزشک یا جراح صحبت کنید. آنها درباره مسائل زیر با شما صحبت خواهند کرد:

سلامت جسمی

انجام معاینه به پزشک یا جراح شما کمک می کند تا در مورد مناسب بودن درمان برای شما تصمیم بگیرد.

سابقه پزشکی

برخی از شرایط پزشکی که از قبل وجود داشته اند و جراحی هایی که در گذشته انجام داده اید ممکن است بر تصمیم گیری در مورد انجام این عمل تأثیر بگذارد، از جمله داروهای بیهوشی که مورد استفاده قرار گرفته اند.

خطرات و عوارض احتمالی

مهم است که درباره خطرات و عوارض این نوع عمل جراحی اطلاعاتی داشته باشید تا بتوانید تصمیم بگیرید که آیا عمل جراحی لیفت ابرو برای شما مناسب است یا خیر.

مقدمات و مکمل ها

به جراح خود در مورد هر نوع دارویی که به طور منظم مصرف می کنید و یا به تازگی مصرف کرده اید، از جمله داروهای بدون نسخه مانند روغن ماهی و مکمل های ویتامین صحبت کنید.

واکنش‌ های پیشین به دارو

به جراح خود در صورت داشتن یک واکنش بد و یا اثر جانبی ناشی از مصرف هر نوع دارویی، از جمله داروهای بیهوشی، صحبت کنید.

آماده‌سازی برای عمل جراحی

جراح به شما دستورالعمل ‌های دقیقی را در مورد آنچه که باید در خانه برای آماده شدن جهت عمل جراحی انجام دهید، می‌دهد. برای مثال، ممکن است به شما توصیه کند که یک داروی خاصی را مصرف کنید یا دوز داروی موجود را تغییر دهید. با دقت تمام دستورالعمل ‌ها را دنبال کنید.

لیفت ابرو

در طول عمل جراحی لیفت ابرو

روش ‌های لیفت ابرو، بسته به نتایج مورد نظر شما متفاوت است. روشی که جراح شما انتخاب می‌کند، محل شکاف ها و زخم های ناشی از آن را مشخص می‌کند.

پزشک شما ممکن است از یکی از روش های زیر استفاده کند:

لیفت ابرو با آندوسکوپی

جراح شما چند شکاف کوچک را در پشت خط رویش مو ایجاد خواهد کرد. سپس یک لوله نازک بلند را همراه با نور و یک دوربین کوچک (آندوسکوپ) که بر روی انتهای آن نصب شده است، از طریق یکی از شکاف ها برای مشاهده عضلات و بافت ‌های زیرین آن وارد پوست می کند.

با استفاده از وسیله ای که توسط یک شکاف دیگر وارد شده است، جراح بافت ‌های پیشانی شما را برداشته و آنها را در محل، با زدن بخیه، پیچ‌ های کوچک و یا روش های دیگری محکم و مهار می کند. سپس شکاف های ایجاد شده به وسیله بخیه و یا گیره های کوچکی بسته می شوند.

لیفت ابروی کرونال

جراح شما یک شکاف در خط رویش موی شما در بالای سر، یا فاصله یک گوش تا گوش دیگر و یا عمدتا در بالای سر شما ایجاد می‌کند. پزشک، پیشانی را در موقعیت جدید خود بلند می کند و پوست جلوی پیشانی در راستای شکاف بر روی پوست پشت سر قرار می گیرد.

سپس پوستی که بر روی پوست پشت سر قرار گرفته،  برداشته می‌شود و پوست سر باقیمانده بخیه زده می شود. این روش معمولا در افرادی  که موهای بلند، کم‌ پشت و نازکی دارند و یا در کسانی که احتمالا موهای خود را از دست می دهند،انجام نمی شود.

ماساژ ابرو

لیفت ابروی خط مو

جراح بین قسمت بالایی پیشانی و شروع خط رویش موی شما شکافی را ایجاد می‌کند. سپس مقدار کمی از پوست و بافت را از بالای پیشانی جدا می کند.در نتیجه، خط موی شما به سمت عقب کشیده نخواهد شد.

شکل دیگری از جراحی لیفت صورت که معمولا با استفاده از یک داروی بی حسی موضعی انجام می‌شود، لیفت ابرو با نخ (نخ لیفت) است که در این روش جراح رشته‌ های ظریف نخ که دندانه های‌ ریزی دارند، از طریق لوله‌ های بسیار نازک (کانول) وارد می‌کند، بنابراین هیچ شکافی در پوست ایجاد نمی شود. این نخ ‌ها از یک رشته الیاف پرولن پزشکی غیر قابل جذب ساخته شده ‌اند که برای سال ‌ها در اعمال جراحی به طور ایمن مورد استفاده قرار گرفته ‌اند.

زمانی که این نخ‌ ها در سوراخ کوچکی قرار گرفتند، نخ ‌ها به آرامی به سمت بالا کشیده می‌شوند و به بافت و پوست صورت محکم می‌شوند و سپس بخیه می خورند.

در صورت داشتن ریزش خط موی شدید، اغلب از روش لیفت ابرو  استفاده می شود. با این حال، بسته به وضعیت بهبودی، ممکن است در امتداد خط مو، زخم نیز قابل مشاهده باشد.

عمل جراحی لیفت ابرو معمولا حدود یک تا دو ساعت طول می کشد.

پس از عمل جراحی لیفت ابرو

پس از لیفت ابرو،پیشانی شما ممکن است بانداژ شل شود تا تورم به حداقل برسد. ممکن است یک لوله نازک در کنار محل شکاف قرار داده شود تا هرگونه خون یا مایعات اضافی تخلیه شود.

پزشک در مورد چگونگی مراقبت از برش ها دستورالعمل خاصی را به شما ارائه می دهد. در چند روز اول پس از لیفت ابرو:

 • سر خود را بالاتر از سطح بدن قرار دهید و داروهای ضد درد را طبق دستور پزشک استفاده کنید.
 • برای تسکین تورم، از کمپرس های سرد استفاده کنید.
 • از وارد کردن فشار بیش از حد یا حرکات سریع در ناحیه شکاف خورده اجتناب کنید.
 • با بهبود یافتن محل شکاف ها، ممکن است احساس خارش و بی حسی داشته باشید که احتمالا در طول زمان کاهش می یابد. اگر محل شکاف ها بانداژ شده باشد، پزشک احتمالا آنها را پس از یک تا سه روز بر می دارد. بخیه ها معمولا در طی هفت تا 10 روز از عمل جراحی کشیده می شوند.
 • از پزشک خود درباره از سرگیری فعالیت های روزانه مانند شستن و خشک کردن مو و حمام کردن سوال کنید. به یاد داشته باشید که تورم ممکن است چند هفته طول بکشد.
 • خطوط برش ایجاد شده در طول زمان محو خواهند شد. شما می توانید از آرایش کردن استفاده کنید تا هر نوع کبودی طولانی مدت را پنهان کنید.

پس از لیفت ابرو، بلافاصله در صورت وجود موارد زیر با پزشک خود تماس بگیرید:

 • تنگی نفس
 • درد قفسه سینه
 • ضربان قلب نامنظم
 • تعبیه یک لوله در زخم به منظور جلوگیری از تجمع مایعات
 • کبودی و تورم
 • بی حسی احتمالی
 • درد و ناراحتی
 • پوشاندن یا بانداژ کردن صورت

لیفت ابرو

گزینه های دیگر برای عمل جراحی لیفت ابرو

گزینه های دیگر برای لیفت ابرو شامل موارد زیر می باشد:

 • استفاده از پرکننده های پوستی یا تزریق در داخل چین و چروک
 • اصلاح مجدد با لیزر
 • قبول کردن و پذیرفتن خود، صحبت کردن با یک مشاور یا روانشناس ممکن است  کمک کند که بر نگرانی های خود غلبه کنید و تصمیم بگیرید که خودتان را به همان شکلی که هستید، دوست داشته باشید.

عوارض لیفت ابرو

تمام عمل های جراحی دارای درجاتی از خطر هستند. برخی از عوارض احتمالی لیفت ابرو شامل موارد زیر می باشند:

 • خطراتی در رابطه با بیهوشی از جمله واکنش آلرژیک که به ندرت ممکن است کشنده باشد.
 • خطرات ناشی از جراحی مانند خونریزی یا عفونت
 • لخته های خونی که ممکن است باعث بروز عوارض قلبی عروقی کشنده بالقوه مانند حمله قلبی، ترومبوز عمیق وریدی یا سکته مغزی شوند
 • کلاپس یا باز شدن ناقص ریه
 • ریزش مو در محل زخم
 • مرگ بافت در محل زخم یا رختن پوست
 • زخم شدید یا ملتهب به همراه خارش
 • زبری پوست
 • بالا آمدن بخیه ها از سطح پوست
 • خطوط ناهموار پوستی
 • درد دائم صورت
 • بروز آسیب عصبی که می تواند باعث فلج شدن موقتی یا دائمی قسمتی از عضلات حرکتی پیشانی و یا تمام این عضلات شود که  این امر منجر به این می شود که نتوانید ابروهای خود را بلند کرده یا به پیشانی خود چین بدهید.
 • بی حس شدن ابرو که ممکن است موقتی یا دائمی باشد
 • بروز نتایج ناجور مانند نامتقارن بودن ابروها و یا نداشتن خط ابرو
 • انجام اعمال جراحی بیشتر برای درمان عوارض

عوارض لیفت ابرو با نخ

برخی از عوارض فرعی احتمالی لیفت ابرو با نخ شامل موارد زیر است:

 • حرکت کردن نخ که ممکن است منجر به بیرون آمدن نخ، تفکیک یا شل شدن نخ  بر روی پوست شود.
 • چروکیدگی پوست
 • حس کردن نخ ها در زیر پوست باعث بروز ناراحتی می شود.
 • بروز بی نظمی های در پوست یا از بین رفتن تقارن در ابروها
 • عفونت که به ندرت اتفاق می افتد.
 • انجام جراحی های بزرگتر در صورت نیاز به خارج کردن نخ به دلیل بروزعفونت، ناراحتی یا ظاهری ناخوشایند.

این فهرست کامل نیست. به عنوان مثال، سابقه پزشکی یا شیوه زندگی شما ممکن است شما را در معرض بروز خطر عوارض جانبی خاصی قرار دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر باید با جراح خود در این زمینه صحبت کنید.

مراقبت از خود در خانه بعد از انجام جراحی لیفت ابرو

در این زمینه باید توسط جراح خود راهنمایی شوید، اما پیشنهادات عمومی مراقبت از خود شامل موارد زیر می باشند:

 • تمام دستورات مربوط به مراقبت از زخم های خود را رعایت کنید.
 • حداقل به مدت سه هفته از خم شدن اجتناب کنید.
 • از وارد کردن فشارهای غیر ضروری بر روی زخم ها خودداری کنید، به عنوان مثال، از پوشیدن چیزهایی که باید آنها را بر روی سر خود بکشید، استفاده نکنید.
 • در صورت انجام لیفت ابرو با نخ، مواظب باشید که از انجام حرکات بیش از حد صورت و اخم کردن در چند هفته اول خودداری کنید تا مطمئن شوید که نخ های بسیار ریز در وضعیت اصلی خود قرار می گیرند. این کار تا زمانی که بدن یک واکنش بافتی را در اطراف فیبر ایجاد کند مهم است زیرا باعث تقویت و نگه داشتن بافت صورت در موقعیت جدید خود می شود.
 • هرگونه خونریزی، درد شدید یا علائم غیر معمول را به جراح خود گزارش دهید.
 • در صورت لزوم، داروهای مسکن درد را دقیقا طبق دستورالعمل آنها مصرف کنید.

نتایج لیفت ابرو

لیفت ابرو می تواند با بالا بردن بافت نرم و پوست پیشانی، باعث شود صورت شما جوان تر به نظر برسد.

به یاد داشته باشید که نتایج لیفت ابرو دائمی نخواهند بود. همانطور که مسن تر می شوید، پوست شما ممکن است دوباره شروع به پژمرده شدن کند. نور خورشید نیز می‌تواند به پوست شما آسیب برساند.

داشتن لب هایی صورتی

آیا نتایج عمل جراحی لیفت ابرو دوام و ماندگار خواهد داشت؟

هنگامی که این عمل جراحی توسط یک جراح متخصص زیبایی انجام شود، موارد بهبود و  پیشرفت های ایجاد شده  با عمل جراحی لیفت ابرو برای سال های طولانی می تواند تداوم و ماندگاری داشته باشد. به هر حال، هیچ چیزی نمی تواند مانع از فرآیند طبیعی پیری شود و در نهایت بافت های پیشانی با گذشت زمان و تحت تاثیر جاذبه شروع به افتادگی می کنند. شما با داشتن یک سبک زندگی سالم می توانید نتایج درمان خود را به بهترین وجه ماندگار کنید. استفاده روزانه از کرم ضد آفتاب، داشتن یک رژیم غذایی سرشار از  مواد مغذی و ویتامین ها و سیگار نکشیدن، می توانند به شما در داشتن یک بدن سالم و پوستی با بهترین ظاهر کمک کنند.

آیا نتایج جراحی لیفت ابرو ماندگار است؟

تأثیراتی که از لیفت ابرو می توانید انتظار داشته باشید بستگی به عمل جراحی دارد که انجام داده اید، اما به طور کلی شامل موارد زیر هستند:

لیفت ابروی غیر آندوسکوپی با برش های محدود یا سنتی

در این روش،تورم ممکن است چندین ماه طول بکشد تا فروکش کند. زخم ها دائمی خواهند بود، اما باید به موقع محو شوند. صبر داشته باشید، بهبود زخم ممکن است حدود یک سال یا بیشتر طول بکشد.

لیفت ابرو با نخ

در این روش ممکن است کمی احساس درد را تجربه کنید، اما این ناراحتی معمولا طی 24 ساعت برطرف می شود. بعد از انجام این عمل، درد شدید گزارش شده است و ممکن است به مدت 4 تا 10 روز با تورم و کبودی خفیفی روبرو شوید.

به خاطر داشته باشید که لیفت پیشانی ظاهر اصلی شما را تغییر نمی‌دهد و نمی‌تواند روند پیری را متوقف کند. اگرچه نتایج این روش دائمی هستند،  اما پوست شما به پیر شدن خود ادامه خواهد داد. داشتن  یک سبک زندگی سالم و برداشتن گام‌ هایی جهت به حداقل رساندن قرار گرفتن روزانه شما در برابر نور خورشید، به حفظ نتایج عمل جراحی کمک خواهد کرد. شما باید انتظار این را داشته باشید که ابرو و پیشانی شما محکم ‌تر شده و کمتر خط و چین داشته باشد.

هزینه لیفت ابرو چقدر است؟

هزینه ‌های لیفت ابرو می‌تواند بسیار متفاوت باشد. متوسط هزینه ای که در بالا اشاره شد تنها بخشی از هزینه کل است که شامل بی‌هوشی، امکانات اتاق عمل و یا سایر هزینه ‌های مرتبط نمی‌شود. هزینه یک جراح برای انجام عمل جراحی لیفت ابرو  بر اساس تجربه، روش عمل و محل جغرافیایی مطب تعیین می شود.

اکثر طرح های بیمه های درمانی، جراحی لیفت ابرو یا عوارض ناشی از آن را پوشش نمی دهند، اما بسیاری از جراحان پلاستیک برخی از طرح های تأمین مالی بیمار را پیشنهاد می کنند، بنابراین حتما در این باره سؤال کنید.

هزینه لیفت ابرو شامل موارد زیر هستند:

 • هزینه های بیهوشی
 • هزینه بیمارستان یا مرکز جراحی
 • آزمایشات پزشکی
 • پوشاک پس از عمل جراحی
 • داروهای تجویزی
 • حق الزحمه جراح

هنگامی که یک جراح متخصص پلاستیک را انتخاب می کنید، به یاد داشته باشید که تجربه جراح و راحتی شما  به همان اندازه مهم است که هزینه نهایی عمل جراحی مهم است.