در مورد راه های سفید کردن واژن چه می دانید؟ در این مقاله از بخش زیبایی، پوست و موی دکتر سلام می خواهیم به بررسی روش های سفید کردن واژن بپردازیم. پوست بزرگترین عضو بدن انسان است و تقریبا ده ها ویژگی منحصر به فرد و خارق العاده دارد. با این حال برخی اوقات ممکن است این عضو شگفت انگیز عیب و نقص هایی هم داشته باشد. تنش ها و ناهمواری های پوستی یکی از رایج ترین مشکلات پوستی است که تقریبا هر کسی یک روز با آن مواجه خواهد شد. علاوه بر این، هایپر پیگمانتاسیون یا افزایش بیش از حد رنگدانه های پوستی نیز می تواند باعث تیره تر شدن بخش هایی از پوست بدن شود. این مساله فقط مخصوص پوست واژن و اندام تناسلی نیست و ممکن است هر جای دیگری از بدن را درگیر کند.

هیپرپیگمانتاسیون و راه سفید کردن واژن با وجود آن

هیپرپیگمانتاسیون بیشتر روی نقاط پنهان پوست مثل نواحی زیر مفاصل یا جایی که غدد عروقی بیشتری وجود دارد تاثیر می گذارد و باعث تیره شدن پوست این قسمت ها می شود. معمولا تیرگی پوست واژن و اطراف آن، آلت تناسلی آقایان، باسن، زیر بغل، چین های بازو، پایه گردن و  امتداد کمر مساله شایعی است و برای خیلی ها اتفاق می افتد.

سفید کردن واژن

هایپر پیگمانتاسیون در واقع نوعی بیماری پوستی بی ضرر است که باعث می شود پوست برخی مناطق بدن تیره تر شود. این تیرگی معمولا به دلیل وجود ملانین بیش از حد در پوست اتفاق می افتد. ملانین رنگدانه های قهوه ای پوست هستند که در ایجاد رنگ طبیعی پوست نقش دارند. اگر ملانین در برخی نقاط پوست بیش از حد تجمع کند، تیرگی پوست اتفاق می افتاد. این لکه ها و تیرگی های پوستی ممکن است در شکل و اندازه های مختلفی ظاهر شوند.

هایپر پیگمانتاسیون فقط باعث تیرگی پوست می شود و نباید آن را با سایر مشکلات پوستی اشتباه گرفت. یادتان باشد عواملی مثل پرتو درمانی، آفتاب سوختگی، روزاسه، سوختگی، اگزما، خونریزی زیر پوستی، ملانوما، ملاسما و بسیاری از مشکلات پوستی دیگر نقشی در تیره شدن پوست واژن و مناطق اطراف آن ندارند و نباید با هایپر پیگمانتاسیون اشتباه گرفته شوند.


بیشتر بخوانید: درمان خانگی زانوها و آرنج های تیره


علت نیاز به سفید کردن واژن

فقط تعداد بسیار اندکی از خانم ها شانس این را دارند که پوست واژنشان به طور طبیعی همرنگ بدنشان باشد. اکثر خانم ها در همه جای دنیا و تقریبا چهار میلیارد نفر در سراسر دنیا دچار تیرگی پوست واژن هستند. این مساله فقط درباره سفید پوست ها یا سیاه پوست ها صدق نمی کند، بلکه هر کسی با هر نژاد و رنگ پوستی ممکن است به تیرگی پوست واژن دچار شود. معمولا افرادی که پوستشان قهوه ای رنگ است هاله های قهوه ای تیره ای اطراف واژن یا دستگاه تناسلی شان به وجود می آید. دلایل بسیاری برای تیره شدن پوست واژن وجود دارد اما مهمترین آن افزایش رنگدانه های پوستی یا همان هایپر پیگمانتاسیون است.

پوست ناحیه واژن مرتب عرق می کند و برای مدت طولانی و زیادی رطوبت در آن باقی می ماند. لباس های تنگ به پوست واژن فشار می آورند و معمولا تهویه کمی در این نواحی صورت می گیرد. در مقایسه با پوست صورت ،گردن و بازوها، از پوست واژن مراقبت زیادی نمی شود؛ بنابراین تعریق طولانی مدت، تماس و اصطکاک پوست با لباس های تنگ، ورزش کردن و فعالیت جسمی همه و همه باعث تیره شدن پوست این ناحیه می شوند. علاوه بر این، سن، نوع پوست، سلامت کلی بدن، نوع رژیم غذایی و سبک زندگی شما نیز روی رنگ پوست بدنتان تاثیر می گذارد.

تیرگی پوست واژن اتفاق خوشایندی نیست و به جرات می شود گفت روی اعتماد به نفس خانم ها تاثیر منفی می گذارد. همه خانم ها دنبال راهی برای زیباتر و جذاب تر دیده شدن هستند و طبیعی است که وقتی با تیرگی پوست واژن مواجه می شوند برای راههای مقابله با آن دست به کار شوند. ما در این مطلب همه نکات لازم از علل و عوامل تیرگی پوست واژن تا روش های سفید کردن آن را در اختیارتان قرار می دهیم.

سفید کردن واژن

علت تیره شدن پوست واژن

به طور کلی پوست سینه ها، زیر بغل، واژن و قسمت های داخلی ران پا تیره تر از مناطق دیگر است. برخی ها فکر می کنند تراشیدن مداوم موهای این منطقه دلیل تیره شدن پوست آنهاست اما این مساله صحت ندارد. تیره شدن پوست برخی نواحی بدن ناشی از عوامل زیر است:

 • عدم وجود تهویه: نرسیدن هوای تازه به پوست در برخی مناطق بدن از جمله واژن باعث تیرگی پوست می شود.
 • رطوبت: چون اکثر اوقات پوست برخی مناطق مثل واژن زیر لباس و تحت فشار است رطوبت زیادی به خودش می گیرد و کم کم تیره می شود.
 • تعریق: با عرق کردن مواد زائد از بدن دفع می شوند. از آنجایی که برخی نواحی بدن مثل واژن بیشتر در معرض تعریق هستند، باقی ماندن قطرات عرق روی این منطقه رنگ پوست را تغییر می دهد و تیره می کند.
 • پوشیدن لباس های تنگ: لباس های تنگ مانع از تنفس طبیعی پوست می شود و جلوی ورود هوا به بدن را می گیرند؛ در نتیجه پوست برخی قسمتها زودتر و سریعتر از بقیه بخش های بدن تیره می شود.
 • اصطکاک: اصطکاک مداوم بین سطوح پوستی مخصوصا موقع راه رفتن یا انجام فعالیت های روزمره، باعث تغییر در بافت و رنگ پوست می شود.
 • سن: با افزایش سن، بخش های به خصوصی از بدن مثل واژن به دلیل تغییرات هورمونی و به طور طبیعی تیره تر می شوند.
 • ژنتیک: ممکن است تیره شدن پوست بدن دلیل و منشا ارثی یا ژنتیکی هم داشته باشد.
 • بارداری: باردار شدن هم یکی دیگر از عوامل تیره شدن پوست واژن و همینطور قسمت های دیگری از بدن است.

منظور از سفید کردن واژن چیست؟

منظور از سفید کردن واژن روشن کردن پوست آن است. این روند باعث از بین رفتن تیرگی های پوست واژن و در نتیجه سفیدتر شدن آن می شود. سفید کردن واژن اتفاق جدید و تازه ای نیست و ده ها سال قدمت دارد. خیلی از خانم ها از جمله بازیگران و افراد معروف و همینطور مردم معمولی از سفید کردن پوست واژن استقبال می کنند و به همین دلیل این پروسه تقریبا علاقمندان زیادی دارد.

در واقع استفاده از روش های سفید کردن واژن این روزها به عملی عادی و معمولی تبدیل شده که روی افزایش جذابیت و رضایتمندی فرد از بدنش تاثیر مثبتی می گذارد. پروسه سفید کردن پوست واژن تقریبا فرایند بی خطریست اما به شرطی که از روش های مطمئن استفاده شود چون همه روش هایی که این طرف و آن طرف می شنوید یا می خوانید قابل اعتماد نیستند. اگر از مواد مضر و غیر قابل اطمینانی برای این کار استفاده کنید ممکن است به پوست واژن و نواحی اطراف آن آسیب برسد. برای اینکه بدانید چه محصولی بیشتر به شما کمک می کند قبل از انجام هر کاری کاملا آن را بررسی کنید و موثرترین و بهترین روش را انتخاب کنید.

سفید کردن واژن

اثرات روش های سفید کردن واژن

قبل از هر اقدامی باید بدانید دقیقا قرار است چه تغییراتی روی پوست واژن ایجاد شود و چه انتظاراتی می توانید داشته باشید. این مساله به شما کمک می کند تا اهداف واقعی تری داشته باشید و بعد از تمام شدن پروسه سفید کردن، عادلانه تر آن را قضاوت کنید. انتظار نداشته باشید که پوست واژن به اندازه پوست صورت، گردن و یا قسمت های روشن بدن سفید شود. با این حال می توانید طراوت و روشنی آن را بعد از سفید کردن کاملا احساس کنید. هر چه پوستتان حساسیت کمتری داشته باشد و کمتر عرق کند، نتایج سفید کردن آن هم بهتر خواهد بود.

انواع روش های سفید کردن واژن

برای سفید کردن پوست واژن 3 گزینه پیش روی شماست: به یک متخصص پوست و زیبایی مراجعه کنید، از اسپا (چشمه های آب گرم معدنی) استفاده کنید و یا اینکه کرم های سفید کننده واژن را امتحان کنید. بهترین راه این است که به متخصص پوست مراجعه کنید. پزشک متخصص می تواند بهترین روش برای سفید کردن واژن که مناسب شما باشد را در اختیارتان بگذارد. قبل از هر کاری پزشک نوع و جنس پوست شما را ارزیابی و علت دقیق تیرگی آن را مشخص می کند. اگر لازم باشد پزشک برایتان داروهای موضعی سفید کننده پوست را تجویز می کند. البته خودتان هم می توانید بدون نسخه پزشک و از داروخانه ها کرم های سفید کننده مخصوص واژن را تهیه کنید.

علاوه بر استفاده از کرم ها و لوسیون های موضعی، پزشک درباره دستورات غذایی لازم برای روشن تر شدن پوستتان با شما صحبت می کند و توصیه می کند که از پوشیدن لباس های زیر خیلی تنگ خودداری کنید.

روش دوم استفاده از سالن های زیبایی یا مکان های مجهز به اسپا است. در این روش هم ممکن است از کرم های سفید کننده واژن به همراه برخی روش های دیگر استفاده شود. این دو روش، یعنی مراجعه به متخصص پوست یا استفاده از اسپا نسبت به خرید کرم های سفید کننده واژن گران تر هستند؛ بنابراین خیلی ها ترجیح می دهند خودشان این کرم ها را از داروخانه تهیه و مصرف کنند.

کرم های سفید کننده مقرون به صرفه هستند و تقریبا بی خطر هم محسوب می شوند. در همه جای دنیا خانم ها از این کرم ها برای سفید کردن پوست واژن یا سایر قسمت های بدنشان استفاده می کنند. علاوه بر این مطالعات بالینی و تحقیقات علمی کافی هم سودمند بودن آنها را تایید کرده است. البته همیشه این وسط کرم های بی اثر و یا حتی مضر هم وجود دارد که ممکن است باعث آسیب های پوستی در شما شود. بنابراین مهم ترین نکته انتخاب آگاهانه، ایمن و مقرون به صرفه کرم های سفید کننده واژن است.

سفید کردن واژن

نحوه انتخاب مناسب کرم سفید کننده واژن

سعی کنید همیشه از کرم های سفید کننده واژن طبیعی استفاده کنید. دنبال مارک های مشهوری که سابقه معتبر و مطمئنی دارند باشید و تا حد امکان از کرم های سفید کننده که حاوی مواد شیمیایی هستند استفاده نکنید. قبل از استفاده از کرم، تمام موارد و دستورالعمل های مربوط به آن را بخوانید و دنبال کنید. علاوه بر این اگر به صورت آنلاین خریداری می کنید می توانید نظرات کاربران دیگر را درباره آن محصول بخوانید تا با تاثیرات کرم آشنا شوید و انتخاب بهتری داشته باشید.

یادتان باشد باید از کرم های حاوی مواد شیمیایی مثل هیدروکینون دوری کنید. این ماده شیمیایی سرطان زاست و می تواند باعث بروز سرطان رحم و سایر مشکلات جدی و مهم شود. با اینکه هیدروکینون سفید کننده کننده بسیار موثریست، اما خطرات و مضرات آن به مراتب بیشتر از فوایدش هستند. از این گذشته، بسیاری از محصولات روشن کننده پوست تحریک کننده هستند و می توانند باعث بروز عفونت های پوستی یا عوارض جانبی جدی و دردناک شوند. پس تا حد ممکن از مصرف این محصولات خودداری کنید. معیارهایی که هنگام خرید یک کرم سفید کننده واژن باید به آنها توجه داشته باشید عبارتند از: نام تجاری محصول، شرکت تولید کننده آن، بسته بندی، مواد تشکیل دهنده و توضیحات مربوط به محصول.

محصولات نامطمئن یا محصولاتی که قبلا کسی استفاده نکرده و گمنام است خریداری نکنید. قبل از خرید حتما به اندازه کافی پرس و جو کنید و از تاثیرات و عوارض جانبی احتمالی دارو با خبر شوید.


بیشتر بخوانید: 5 سوال متداول در مورد جوانسازی واژن


کدام یک از روش های سفید کردن واژن مناسب تر است؟

اگر چه سفید کردن واژن در سال های اخیر مورد استقبال بسیاری از خانم ها قرار گرفته و خیلی ها علاقمند به انجام آن هستند، اما شاید همه نتوانند این کار را انجام بدهند. مثلا ممکن است مراجعه به متخصص پوست، لیزر کردن یا استفاده از آب گرم های معدنی برای همه در دسترس نباشد. این روش ها به خاطر قیمت بالایی که دارند برای همه توصیه نمی شوند. اما خوشبختانه همانطور که قبلا هم اشاره کردیم، خودتان هم می توانید با استفاده از داروهای پیشخوان یا بدون نسخه پروسه سفید کردن واژن را انجام بدهید و با هزینه مناسب و مقرون به صرفه به نتایج مشابهی برسید. علاوه بر این ممکن است خیلی ها به دلایلی دوست نداشته باشند متخصص پوست اندام های تناسلی شان را ببنید؛ بنابراین خودشان می توانند در خانه این فرایند را انجام بدهند.

از این لحاظ می توان گفت که کرم های سفید کننده و روشن کننده پوست واژن تقریبا بهترین گزینه برای همه خانم ها به حساب می آیند. این کرم ها حاوی مواد طبیعی هستند و طوری طراحی شده اند که با کم کردن رنگدانه های پوست واژن و نواحی اطراف آن، این مناطق را سفید می کنند. بهترین نوع کرم های سفید کننده واژن بدون هر گونه ماده شیمیایی هستند و احتمال ابتلا به عوارض جانبی مثل سوزش و بثورات پوستی را به حداقل می رسانند.

سفید کردن واژن

سفید کردن واژن با لیزر چطور انجام می شود؟

این روش درمانی به صورت سرپایی و با وسیله ای به نام IPL انجام می شود. لیرز IPL ملانین پوست را از بین می برد و به این ترتیب پوست را روشن تر می کند. ممکن است بعد از انجام این عمل کمی تحریکات پوستی اتفاق بیفتد اما معمولا این تحریکات خیلی زیاد نیستند و روز بعد هم می توانید دوش بگیرید. اکثر کسانی که از این روش استفاده می کنند درد و ناراحتی خاصی را تجربه نمی کنند.

مزایای سفید کردن واژن با لیزر

این روش بسیار سریع و آسان است و درصد موفقیت آن هم زیاد است.

معایب سفید کردن واژن با لیزر

لیزر درمانی جزو درمان های گران قیمت محسوب می شود. علاوه بر این اگر این عمل را متخصص پوست انجام یا فردی که مهارت کافی برای این کار دارد انجام ندهد آسیب های جبران ناپذیری مثل سوختگی و ایجاد زخم به پوست وارد می شود.

کرم های سفید کننده واژن چطور عمل می کنند؟

از این کرم ها معمولا باید دو بار در روز روی ناحیه مورد نظر استفاده کرد تا کم کم و بعد از تقریبا 8 تا 12 هفته اثر سفید کنندگی شان را نشان بدهند. بنابراین اگر از این روش استفاده می کنید باید صبر و شکیبایی به خرج بدهید. بعد از به نتیجه مطلوبتان رسیدید و پوست واژن روشن تر شد می توانید از کرم های سفید کننده با فواصل بیشتری استفاده کنید.

ماده فعال موجود در کرم های سفید کننده واژن که Hexylresorcinol نام دارد جلوی فعالیت آنزیم اصلی سنتز ملانین را می گیرد و به این ترتیب مانع از افزایش رنگدانه های پوست می شود. عارضه جانبی خوب و جالب این کرم ها این است که این ماده موثر موجود در این کرم ها خاصیت ضد پیری هم دارد؛ بنابراین با یک تیر دو نشان می زنید: سفید کردن و جوان کردن پوست واژن!

مزایای استفاده از کرم های سفید کننده واژن

این کرم ها هم ارزان هستند و هم درد و ناراحتی خاصی ایجاد نمی کنند. علاوه بر این می توانید خودتان به تنهایی و بدون نیاز به کسی در خانه از آنها استفاده کنید و در کنار سفید کردن پوست واژن از خاصیت ضد پیری کرم هم بهره ببرید.

معایب استفاده از کرم های سفید کننده واژن

نتیجه گرفتن از این کرم ها نیاز به صبر و گذشت زمان دارد و سفید کردن پوست واژن با استفاده از این روش طول می کشد.

سفید کردن واژن

محصولات سفید کننده واژن از چه موادی ساخته شده اند؟

محصولات سفید کننده پوست یا سفید کننده واژن حاوی مواد تشکیل دهنده خاصی هستند که طبیعی یا بر پایه مواد شیمیایی هستند. معمولا برای سفید کردن واژن و اطراف آن از محصولات طبیعی استفاده می شود چون این مناطق نیاز به ایمنی بیشتری دارند و حساس ترند. برخی از محصولات روشن کننده پوست واژن را می توان با مواد شیمیایی خاصی ترکیب کرد تا اثر سفید کنندگی آن به حداکثر برسد.

برخی از مواد طبیعی به کار رفته در این محصولات عبارتند از: ویتامین A ، ویتامین C ، ویتامین E و سایر عناصر طبیعی مثل عصاره های گیاهی مختلف که خاصیت سفید کنندگی و روشن کنندگی دارند.

مثل همه داروها، باید در مصرف کرم های سفید کننده واژن هم احتیاط کنید از از بروز هر گونه عارضه جانبی جلوگیری شود. توصیه می کنیم که قبل از اعمال کرم یا لوسیون سفید کننده واژن، کمی از آن را روی پوستتان امتحان کنید تا در صورت بروز آلرژی یا حساسیت از آن با خبر شوید.


بیشتر بدانید: تنگ کردن واژن؛ راه های تنگ کردن واژن و عوارض آن


نکات لازم قبل از خرید کرم های سفید کننده واژن

قبل از اینکه محصولات روشن کننده یا سفید کننده پوست واژن را بخرید با این نکات را مد نظر داشته باشید:

 • اول از همه مواد تشکیل دهنده کرم را با دقت بخوانید. بسیار مهم است که همه عناصر تشکیل دهنده کرم سفید کننده طبیعی باشند و مواد شیمیایی در آن به کار نرفته باشد. به عنوان یک اصل اساسی، ثابت شده که ترکیبات طبیعی سرشار از ویتامین های ضروری در روشن کردن رنگدانه های پوستی و همینطور حفظ سلامت پوست طی فرایند سفید کردن موثرند. به همین دلیل توصیه می کنیم حتما از کرم های حاوی ویتامین های مختلف استفاده کنید.
 • بازخوردهای مختلف درباره مصرف دارو را بررسی کنید. ممکن است این کار برایتان خسته کننده به نظر برسد و جذابیتی نداشته باشد اما حتما این کار را بکنید! بررسی بازخوردهای مختلف نشانگر خوبی برای با ارزش بودن یا نبودن یک کالا یا محصول است. حتما تا جایی که می توانید نظرات خوب و بد درباره مصرف کرم را مطالعه کنید و از تجربیات بقیه افراد با خبر شوید.

همیشه احتمال اینکه با محصول مضر و نامناسبی روبرو شوید وجود دارد؛ بنابراین باید از هر طریقی این احتمال را به حداقل برسانید. خیلی از محصولات سفید کننده موجود در بازار، از کرم های طبیعی گرفته تا ژل های گیاهی، نتایجشان را فوری نشان نمی دهند. یادتان باشد که محصولات طبیعی به اندازه محصولات شیمیایی قوی نیستند و ممکن است بین 2 هفته تا 4 ماه طول بکشد تا به نتیجه دلخواهتان برسید.

سفید کردن واژن

سفید کردن واژن با روش های خانگی و گیاهی

روش های خانگی ارزان ترین و آسان ترین روش ها برای سفید کردن پوست واژن محسوب می شوند. اما نکته مهم این است که برای اینکه به اثرات مورد نظرتان برسید باید به طور دائم و روزمره از این روش ها استفاده کنید. علاوه بر این اگر قصد دارید با استفاده از روش های طبیعی پوست واژن و مناطق اطراف آن را سفید کنید توصیه های زیر را رعایت کنید:

 1. قبل از استفاده از داروهای خانگی برای روشن کردن پوست واژن، آن را روی یک منطقه کوچک از پوستتان بمالید تا ببینید آیا به این ماده آلرژی دارید یا نه. اگر هیچ واکنش حساسیت زایی مشاهده نکردید می توانید از آن روی مناطق وسیع تر پوستتان استفاده کنید.
 2. همیشه قبل از استفاده از درمان های خانگی پوستتان را تمیز و خشک کنید.
 3. خمیر یا ماسک مورد استفاده تان را روی پوست بمالید و بعد از خشک شدن آن را کاملا بشویید.

سفید کردن واژن با آب لیمو

یکی از بهترین روش ها برای روشن کردن پوست استفاده از آب لیمو است. برای این کار فقط کافیست یک لیموی تازه را برش بدهید و آن را روی پوست واژن بمالید. لیمو یکی از بهترین مواد طبیعی برای درمان مشکلات پوستی است. این میوه پر خاصیت در سراسر دنیا به عنوان یک روشن کننده پوست شناخته می شود و اگر به طور منظم از آن استفاده کنید لکه های تیره بدنتان را برطرف می کند.

اگر می خواهید جلوی سوزش پوست ناشی از آب لیمو را بگیرید می توانید آن را با کمی آب مخلوط کنید و بعد روی پوست واژن بمالید. اجازه بدهید آب لیمو حدود 15 تا 20 دقیقه روی پوست بماند و بعد آن را با آب بشویید.

یکی دیگر از روش های خانگی موثر برای رفع تیرگی واژن استفاده از ترکیب آب لیمو و عسل است. برای این کار باید یک قاشق چایخوری آب لیمو، عسل، روغن بادام و شیر خشک را با هم مخلوط کنید و به صورت خمیر در بیاورید. این نسبت ها کلی هستند و می توانید خودتان آنها را کم و زیاد کنید. بعد از آماده شدن خمیر می توانید آن را درست مثل دستور مصرف آب لیمو روی پوست واژن اعمال کنید.

علاوه بر این می توانید دو یا سه قطره آب لیمو را با کمی گوجه فرنگی رنده شده مخلوط کنید و روی واژن بمالید. اجازه بدهید این مخلوط 20 دقیقه در محل بماند و بعد آن را با آب بشویید. این روش را برای 3 هفته ادامه بدهید تا به نتیجه دلخواهتان برسید.

سفید کردن واژن با صابون پاپایا

استفاده منظم از صابون پاپابا باعث روشن و نرم شدن پوست واژن می شود. این صابون حاوی موادی مثل آب ، گلیسیرین و عصاره پاپایا است. خود پاپایا حاوی آنزیمی به نام پاپائین می باشد که به سفید و روشن شدن پوست کمک می کند. پاپایا هم مثل آب لیمو لایه های تیره رنگ پوست واژن را از بین می برد و آن را سفیدتر می کند. فقط یادتان باشد که همیشه بعد از استفاده از صابون پاپایا از مرطوب کننده مناسب استفاده کنید تا پوست واژن خشک نشود و هیدراته باقی بماند.

نکته مهم این است که سفید شدن واژن با صابون پاپایا فقط تا زمانی که از این صابون استفاده می کنید ادامه دارد. به محض اینکه مصرف صابون پاپایا را کنار گذاشتید دوباره پوست واژن به همان تیرگی قبل برمیگردد.

سفید کردن واژن با شیر کره ای یا باترمیلک

برای سفید کردن واژن می توانید یک تکه پنبه را به باترمیلک آغشته کنید و بعد آن را روی واژن بمالید. 15 دقیقه صبر کنید و بعد آن را بشویید. باترمیلک به خاطر داشتن اسید لاکتیک می تواند پوست را روشن کند و درست مثل آب لیمو اثر لایه برداری دارد و باعث می شود مناطق تیره پوست روشن تر شوند.

10 خاصیت کم نظیر روغن نعناع

سفید کردن واژن با نعناع

چند برگ نعناع بردارید و کمی آنها را خرد و له کنید تا به شکل خمیر دربیایند. خمیر را روی منطقه مورد نظر بمالید و اجازه بدهید 20 دقیقه بگذرد. بعد آن را کاملا با آب بشویید. اگر روزی 2 بار به همین روش از نعناع استفاده کنید بعد از گذشت 2 هفته نتایج آن را مشاهده می کنید. نعناع باعث روشن شدن و نرمی و لطافت پوست می شود.

سفید کردن واژن با سیب زمینی

یکی دیگر از روش های موثر برای روشن کردن پوست واژن استفاده از سیب زمینی است. برای این کار یک سیب زمینی را رنده کنید و روی پوست واژن بگذارید. یادتان باشد که موقع رنده کردن سیب زمینی آب آن را دور نریزید چون آب سیب زمینی باعث سفید و شفاف شدن پوست می شود. بعد از استفاده از سیب زمینی اجازه بدهید چند دقیقه روی محل باقی بماند و بعد از خشک شدن آن را کاملا با آب بشویید.

سفید کردن واژن با پوست پرتقال

چند عدد پرتقال بردارید و آنها را پوست بگیرید. بعد این پوستها را کاملا با آب بشویید و وقتی خشک شدند آنها را خرد کنید تا به صورت پودر دربیایند. حالا با اضافه کردن کمی شیر به این پودر خمیر درست کنید. خمیر را روی پوست واژن بمالید و اجازه بدهید 15 دقیقه به همان شکل باقی بماند. بعد از این مدت آن را با آب گرم کاملا بشویید.

روغن نارگیل و عسل

یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل را با یک قاشق غذا خوری عسل مخلوط کنید و آن را 20 ثانیه در ماکروویو قرار بدهید تا کمی گرم شود. بعد این مخلوط را برای 15 دقیقه روی واژن بمالید و در نهایت محل را با گلاب کاملا بشویید و تمیز کنید.

خیار و آلوئه ورا

خیار را خرد کنید و آن را با ژل گیاه آلوئه ورا مخلوط کنید. این مخلوط را 15 دقیقه روی محل مورد نظر بگذارید و بعد آن را کاملا با آب سرد بشویید.

جو دو سر، آب گوجه فرنگی و پنیر

همه این مواد را با هم مخلوط کنید تا به شکل خمیر در بیایند. بعد این خمیر را برای 15 دقیقه روی ناحیه ای که قرار است روشن شود بگذارید و سپس با آب آن را کاملا بشویید.

سفید کردن واژن با ماست

5 تا 7 دقیقه پوست واژن را با ماست ماساژ بدهید. بعد اجازه بدهید 15 دقیقه ماست به همان صورت باقی بماند و سپس آن را با آب ولرم کاملا بشویید.

اسانس روغن زیتون

برای استفاده از اسانس روغن زیتون مقداری از آن را روی محل مورد نظر بمالید و اجازه بدهید یک شب به همان صورت باقی بماند. این روش درمانی نه تنها باعث سفید شدن پوست واژن می شود بلکه به کاهش چین و چروک ها و نرم شدن پوست هم کمک می کند.

سفید کردن واژن با سفیده تخم مرغ

یک عدد سفید تخم مرغ را کاملا هم بزنید تا کف کند. بعد آن را روی واژن بمالید و وقتی خشک شد پوست را با آب سرد کاملا بشویید.

سفید کردن واژن هر چند وقت یکبار باید انجام شود؟

این مساله به جنس و نوع پوست خود شخص بستگی دارد. رنگ پوست توسط ملانین تعیین می شود که آن هم به نوبه خود وابسته به ترشحات هورمونی است. علاوه بر این ژنتیک خود فرد نیز در تیرگی و روشنی پوستش تاثیر دارد. بنابراین با در نظر گرفتن همه این عوامل می شود تخمین زد که چند بار باید از محصولات سفید کننده پوست واژن استفاده کرد.