40674_489اگر دوست دارید زندگی 7 انگشتی را تجربه کنید با این دستگاه این امکان برایتان ایجاد شده است،اما بیشتر برای افراد معلول و افرادی که دچارناراحتی و یا فلج هستند قابل استفاده است

مهندسین MIT دستگاهی تولید کرده‌اند که دو انگشت اضافی را به دست شما اضافه می‌کند. این دو انگشت اضافه برای افراد معلول و حتی غیرمعلول بسیار کارگشا خواهد بود. جزئیات خبر، این موضوع را برای شما اثبات می‌کند.
 از دید مهندسین دانشگاه MIT دیگر دوره و زمانه استفاده از پنج انگشت به پایان رسیده و دستان شما نیاز به یک آپگرید اساسی دارند… این مهندسین اخیرا روباتی طراحی کرده‌اند که به مچ دست متصل می‌شود و دو انگشت دیگر را به دستان شما اضافه می‌کند. به اعتقاد مهندسین طراح، وجود این دو انگشت باعث افزایش عملکرد روزانه افراد خواهد شد و ناگفته پیداست که افراد معلول نیز می‌توانند از این انگشت‌ها به طریق اولی بهره ببرند.


این دستگاه از دو بخش اصلی تشکیل شده است. یک دستکش که دارای سه سنسور ردگیری حرکت در کنار سه انگشت شست، میانه و نشانه فرد است. و یک دستبند که دو انگشت اضافی و بزرگ به آن متصل شده‌اند و در اطراف انگشتان کوچک و شست ظاهر می‌شوند. الگوریتم تعریف‌شده برای این دستگاه با توجه به پوزیشن و نوع حرکت دست و دیگر انگشتان، دو انگشت مصنوعی متصل شده را نیز در مسیر صحیح به حرکت وا می‌دارد.

طبق گفته این مهندسین، دست با 7 انگشت می‌تواند عملکردی بهتر و قابلیت‌های بسیار بیشتری را به انسان اضافه کند؛ قابلیت‌هایی چون باز کردن نامه، چرخاندن پیچ‌گوشتی، بلند کردن اشیاء سنگین‌تر و غیره.

فای وو از دانشجویان فارغ‌التحصیل MIT که این انگشتان را طراحی کرده می‌گوید که در ورژن های بعدی می‌توانیم قابلیت یادگیری و آموختن نوع حرکات هر فرد را به خود دستگاه واگذار کنیم. درست مانند نرم‌افزار Siri اپل که با یادگیری نحوه تلفظ کلمات کاربر، سعی در افزایش توانایی‌های عملکردی و هماهنگ‌سازی خود با وی دارد.

هنری آسودا از مهندسین ارشد این پروژه پا را از این هم فراتر گذاشته و در مورد آینده این ابزار می‌گوید: «این یک نمونه اولیه است. ما می‌توانیم اندازه آن را به یک سوم اندازه کنونی برسانیم و قابلیت‌های خمش بسیار بیشتری به آن اضافه کنیم. می‌توانیم آن را در قالب یک دستبند یا ساعت در بیاوریم که هنگام نیاز به بیرون می‌آید و به کاربر کمک می‌کند و هنگام پایان وظیفه‌اش جمع می‌شود و به جای اصلی خود باز می‌گردد.»