fan1003106

آیا می دانستید نوع تغذیه دوران نوزادی فرزندتان در زمان سالمندی به دادتان می رسد طبق آخرین تحقیقات ،اکثرنوزادانی که با شیرخشک تغذیه شده اند درزمان بزرگسالی والدین را به خانه سالمندان می سپارند

یک رفتارشناس گفت: در بین 1250 مادر و پدری که به خانه‌های سالمندان سپرده شده‌اند 90 درصد فرزندان آنها باشیر خشک تغذیه شده‌اند. بنابراین ارتباط منطقی بین رابطه عاطفی مادر با فرزندان و تغذیه دوران نوزادی وجود دارد.

دکتر مجید ابهری افزود: بر اساس تحقیقات انجام شده از سوی بنیاد صیانت و تحکیم خانواده از ابتدای سال 92 تا اردیبهشت ماه سال 93، مشخص شد مادران شیرده کمتر به افسردگی دچار می‌شوند.

وی در ادامه گفت: هنگام خوشحالی هورمونی به نام اکسی‌توکسین در بدن ترشح می‌شود، بر اثر تماس پوستی نوزادان و مادران زنان دچار نشاط و شادی می شوند چرا که هورمون اکسی توکسین در بدن آنها ترشح می‌شود. این موضوع در مورد نوزادان نیز صدق می‌کند.

این رفتارشناس اضافه کرد: در بین 1700 نوجوان و جوانی که با شیرمادر خود تغذیه کرده‌اند 96 درصد آنها در شرایط مشابه از همسالان خود شاداب تر و کم تر به افسردگی و اضطراب مبتلا هستند. علاوه بر آن کودکان تغذیه شده با شیر مادر به علت وجود این هورمون نسبت به پدر و مادر خود مهربان تر و آرام تر و صبورتر هستند.