پلکسر یا قلم پلاسما، یک فناوری جدید برای سفت کردن پوست است که یک راه حل بدون جراحی را برای لیفت، سفت کردن و کاهش پوست ارائه می دهد. پلکسر یا قلم پلاسما با قرار دادن یک میله در نزدیکی پوست کار می کند که یک نبض به اندازه میکرو میلی متر از(روشنایی پلاسمائی) را تولید می کند که سپس به صورت سطحی، تبخیر می شود و باعث انقباض سریع ناحیه نزدیک به پوست می شود. این روند می تواند پوست های اضافی را کاهش دهد و به طور خاص می تواند پلک و زیر ناحیه چشم را سفت کند. دراین مقاله از بخش زیبایی دکتر سلام پلکسر را به طور کامل برای شما معرفی می کنیم.

پلکسر

رژیم شوک نوروزی !

فرصت استثنایی کاهش وزن برای نوروز تنظیم رژیم اختصاصی با توجه به علایق غذایی و مزاح شما لاغری تضمینی و اصولی برای دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت نام روی دکمه زیر کلیک کنید

چه کسی بهترین کاندید برای سفت کردن پوست با پلکسر یا قلم پلاسما است؟

بهترین کاندید برای پلکسر یا قلم پلاسما کسی است که به دنبال بهبود بخشیدن به ظاهر، حجم و حالت ارتجاعی پوست خود می باشد.

این عمل برای بیمارانی که موارد زیر را دارا باشند توصیه نمی شود:

 • دارای تجربه شیوع ویروس هرپس سیمپلکس هستند
 • یک دستگاه ضربان ساز نصب کرده اند
 • باردار یا شیرده باشند
 • اخیرا بوتاکس انجام داده اند
 • دیابت دارند
 • طی یک سال گذشته از اکیوسین استفاده کرده اند

از پزشک یا زیبایی شناسی خود سوال کنید تا مطمئن شوید که آیا سفت کردن پوست با پلکسر یا قلم پلاسما برای شما عمل مناسبی است یا خیر.

پلکسر یا قلم پلاسما چگونه کار می کند؟

هنگامی که سوزن لایه های پوستی را لمس می کند، بلافاصله پلاسما را با دمای بالا به میزان 2000 درجه تولید می کند و لکه را کربن سازی می کند و سپس آن را از بین می برد. زمانی که سوزن محل لکه را لمس می کند، شعله کوچکی تولید می شود که با شعله معمولی متفاوت است. مویرگ ها یا میکروواسکولارها بدون خونریزی در طول درمان به سرعت جامد می شوند. سپس زخم های کربنی تشکیل می شود که از زخم پوست در برابر عفونت محافظت می کند. بعد از حدود 1 هفته، زخم بدون اینکه اثرش باقی بماند، می ریزد. انقباض این ناحیه را سفت می کند و به پوست شما ظاهری تازه، طبیعی و جوان تر می دهد.

پلکسر یا قلم پلاسما چه چیزی را می تواند درمان کند؟

از سفت شدن لیفت پلاسمای پوست می توان برای درمان پوست در تمام نواحی بدن استفاده کرد. با این حال، برای درمان سخت مناطقی مانند پلک بالا و پایین و خطوط ریز اطراف دهان بسیار موثر است. معمولا از این روش برای درمان چین و چروک، پوست های شل روی صورت، گردن و فک استفاده می شود. پلکسر یا قلم پلاسما برای پوست های شل روی بازوها و شکم نیز استفاده می شود.

این همچنین یک گزینه درمانی عالی برای کاهش ظاهر زخم های آکنه و همچنین انواع دیگر جای زخم است. همچنین در درمان چروک های پنجه کلاغی، چروک های اطراف دهان، خط های سیگاری، بافت زخم و خطوط سطحی که معمولا در ناحیه گردن، بالای سینه و بدن دیده می شود، بسیار محبوب است. در طول درمان، مجموعه ای از لکه های ریز قهوه ای از نظر استراتژیک بر روی منطقه تحت درمان قرار می گیرند و سلول ها را به هم نزدیک می کند و نتیجه آن اثرات سفتی و لیفت است. بعد از گذشت چند روز بعد از درمان، فیبروبلاست های موجود در پوست باعث ایجاد کلاژن و الاستین جدید می شوند.

پلکسر

پلکسر کجاها را می تواند درمان کند؟

پلکسر یا قلم پلاسما نتایج بی نظیری برای بلفاروپلاستی غیر جراحی ( لیفت پلک غیر جراحی)، چروک پنجه کلاغی، خطوط سیگاری عمیق، خطوط گردن و پوست غیر عادی که معمولا در شکم و بالای سینه دیده می شود، دارد.

در طول درمان با پلکسر چه انتظاری می توانم داشته باشم؟

در مشاوره قبل از معالجه، پزشک پلکسر یا قلم پلاسمای شما یک کرم بی حس کننده به ناحیه ی موردنظر می مالد تا درمان را راحت تر کند. پس از این پزشک متخصص شما، سپس به صورت استراتژیکی آسیب هایی به اندازه میکرو میلیمتر در ناحیه نگران کننده ایجاد می کند که باعث به وجود آمدن لکه کوچک در پوست می شود و به سرعت سلول ها را به هم محکم می کند. نتیجه درمان شما تا 13 هفته پس از درمان به بهبود یافتن ادامه می دهد.

پلکسر یا قلم پلاسمای سفت کننده چگونه کار می کند؟

نوک قلم یک منحنی انرژی پلاسما را ایجاد می کند که سپس از نوک سوزن به سطح پوست منتقل می شود. بافت های روی پوست در طول درمان مصتعد یا تغییر می کنند. این درمان بسیار دقیق است، به این معنی که بافت های اطراف ناحیه درمان دست نخورده و سالم باقی می مانند. این منجر به سفت شدن پوست در ناحیه مورد نظر می شود. در نتیجه این، پوست اضافی کاهش می یابد و پوست باقیمانده تقویت و سفت می شوند و چین و چروک ها کاهش می یابند. این روش از لایه برداری پوست، آسیب پوست را کنترل می کند و روند طبیعی ترمیم پوست را فعال می کند. این روند منجر به ترمیم پوست می شود که علائم مختلف پیری یا کهولت سن را بهبود می بخشد.

برخلاف دیگر روش های برداشت پوست، در این روش در طول مرحله بهبودی زخم باز وجود ندارد. بنابراین، خطر اثر زخم، عفونت یا از دست رفتن رنگدانه بسیار کم است.

نتایج لایه برداری پوست با پلکسر یا قلم پلاسما

در بیشتر موارد، نتایج اولیه بالافاصله بعد از درمان قابل مشاهده است. در اولین مراحل بهبودی، لکه های خشک کوچکی به نام ایچر روی پوست شکل می گیرد و حدود یک هفته قبل از اینکه بیفتند، در آنجا باقی می مانند. این طبیعی و موقتی است. از آنجا که درمان، روند بهبودی طبیعی بدن را تحریک می کند، به طور معمول هشت هفته طول می کشد تا مزایای کامل درمان را مشاهده کنید.

پلکسر

نتایج پلکسر یا قلم پلاسما تا چه زمان باقی می ماند؟

نتایج پلکسر یا قلم پلاسما دائمی است، زیرا شما روند بهبود طبیعی بدن را تحریک کرده اید. درمان باید در صورت نیاز تکرار شود تا نتیجه مطلوب به دست آید. در بیشتر موارد، یک تا چهار بار از درمان، بیشترین نتیجه مطلوب را می دهد. بعد از درمان، فرد به پیری یا افزایش سن خود ادامه می دهد اما نتایج لایه برداری پوست پلاسما طولانی مدت است.

چه تعداد جلسه برای درمان با پلکسر لازم است؟

این بین هر فرد متفاوت است و به منطقه ی قابل درمان بستگی دارد. پوست های پیر و شل به بیش از یک جلسه نیاز دارند اما به طور کلی بین 1 تا 8 جلسه هر هشت هفته توصیه می شود اگرچه نتایج قابل مشاهده بعد از یک درمان دیده می شود. این مراحل در مشاوره اولیه مورد بحث قرار می گیرد.


بیشتر بدانید: از بین بردن چین و چروک صورت در 7 روز با مواد طبیعی


کاربردهای پلکسر

 • چروک پنجه کلاغی
 • زیر چشم
 • بالای چشم
 • هر سه( جوان سازی کامل چشم)
 • پیشانی
 • مبتنی بر لب و بینی
 • لب بالایی
 • زیر لب
 • کل لب
 • جوان سازی صورت
 • جوان سازی گردن و بالای سینه
 • علائم کشش از برداشتن میلیا، خال گوشتی، زگیل بزرگ شده و برچسب پوست

آیا پلکسر دوره نقاهت دارد؟

این ترمیم خشک است، زمان بهبودی آن به مشتری و ناحیه تحت درمان و میزان طبیعی بهبودی بستگی دارد. طبیعی است که نواحی حساس مانند پلک متورم شود و توصیه می کنیم که از آرایش استفاده نکنید که این برای برخی از افراد ممکن است به معنی دوره نقاهت باشد. بعضی از مناطق بعد از درمان کمی نم دار می شوند، این به سادگی پلاسما است و کاملا طبیعی است. زمانی که لکه ها شروع به خوب شدن می کنند، آن ها پوسته می شوند و به طور طبیعی پوسته پوسته می شوند.

پلکسر

چه نتایجی را می توانم انتظار داشته باشم؟

باافزایش کلاژن و الاستین در پوست، سفت شدن پوست بعد از درمان و کاهش در خطوط و چروک ها ایجاد می شود. این اثر تا 13 هفته بعد از درمان ادامه خواهد یافت. با این حال، این بستگی به میزان اصلاح مورد نیاز، سن و سبک زندگی شما دارد. برای نتیجه بهتر، ما حداقل 1 تا 4 درمان را توصیه می کنیم.

آیا پلکسر عوارض جانبی دارد؟

بلافاصله بعد از درمان، مجموعه ای از لکه های کوچک قهوه ای ناحیه درمان شده را می پوشانند. بعد از اینکه آن ها بهبود یافتند، به صورت طبیعی پوسته می شوند و طی هفت روز آینده پوست می اندازند. طبیعی است که نواحی حساس مانند نواحی ظریف چشم تا 48 ساعت بعد از درمان متورم باشد. زمان بهبودی کاملا فردی است و به ناحیه درمان و میزان طبیعی بهبودی بستگی دارد.

آیا می تواند پوست را بیش از حد گرم کند؟

نوک پروب قادر است دقیقا پروب را به لکه کوچک در پوست منتقل کند و از این طریق باعث کاهش گرمای پخش شده در پوست شود. در مقایسه با دیگر دستگاه های واحد پلاسما در بازار که می توانند گرمای زیادی را منتشر کنند، پلکسر یا قلم پلاسما یک پروب دقیق تر دارد که از گرمای بیش از حد پوست جلوگیری می کند.

پلکسر

مراقبت های بعد از انجام پلکسر چیست؟

بزارید یادآوری کنیم که مراقبت های بعد از این روش بخش مهمی از درمان پلکسر یا قلم پلاسما است. بنابراین ما باید از گرما، آسیب آفتاب و افزایش رنگدانه بر روی ناحیه درمان شده جلوگیری کنیم. مراقبت های بعد از پلکسر یا قلم پلاسما برای به دست آوردن نتیجه مطلوب از درمان بسیار مهم است. اگر هر کدام از موارد زیر رعایت نشود، ممکن است افزایش رنگدانه اتفاق بیفتد.

مراقبت های بعد یکی از مهم ترین قسمت های این درمان است، هر مریضی باید دستورالعمل های زیر را دنبال کند تا به نتیجه مطلوب برسد.

 • آن شکل غیر عادی را نکنید، آن ها خوب می شوند و در طی چند روز می افتند. برای جلوگیری از اینکه اثر زخم باقی بمانند، زخم ها می افتند. زخم ها را نکنید یا نمالید.
 • ناحیه درمان شده را با کلوئید سیلور دو بار در روز تا زمانی که حساست وجود دارد، تمیز کنید.
 • بعد از شروع درمان، از SPF 50 بر روی ناحیه درمان شده بمالید، زمانی که زخم خشک شده است.
 • از سونا، استخر، سولاریوم و هر نوع فعالیتی که خطر عفونت ناحیه درمان شده را افزایش می دهد، خودداری کنید.
 • از محافظت منطقه درمان شده در برابر آفتاب تا زمانی که پوست کاملا بازسازی شود(3-4 هفته) اطمینان حاصل کنید، از SPF/ عینک آفتابی یا کلاه آفتاب گیر استفاده کنید (بستگی به منطقه درمان شده دارد).
 • اریتم یا رنگدانه موقتی بعد از؛ از بین رفتن زخم بر روی منطقه درمان شده ایجاد می شود، رنگدانه به تدریج بعد از یک ماه فروکش می کند و بعد از 2 ماه به حالت طبیعی برمی گردد.
 • دوری از نور شدید در مدت 3 ماه پس از درمان، مهمترین عامل جلوگیری از رنگدانه است.
 • مدت زمان بهبودی 1 تا 2 ماه است.
 • غذاهای تند نخورید، از نوشیدنی پرهیز کنید و از خوردن غذاهای حساسیت آور مانند کرفس، تره فرنگی و جعفری خودداری کنید.
 • از محصولاتی که حاوی الکل یا رایحه های دیگر است، استفاده نکنید.
 • تا زمانی که زخم ها کاملا خشک نشده اند و پوسته شکل نگرفته است، از وسایل آرایشی استفاده نکنید.
 • پوست با مشمع پوشانده نشود.
 • تورم ممکن است اتفاق بیفتد که براساس منطقه قابل درمان و بیمار متفاوت است. چشم ها، مطمئنا طی 2 تا  4 روز متورم می باشد، در صورتی که تورم شما را اذیت می کند از آنتی هیستامین و ایبوپروفن استفاده کنید اما این بخشی از روند بهبود است.
 • لطفا هر گونه حیوانات اهلی یا حیوانات خانگی و موبایل را تا زمانی که زخم ها خوب شوند، از آن ها دور نگه دارید، این امر خطر عفونت را کاهش می دهد.
 • اگر زخم خیلی داغ، قرمز شد و پر از مایع بد بو شد، زخم شما دچار عفونت شده است و باید به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.

پلکسر

سوالات متداول راجب پلکسر

پلاسما چیست؟

پلاسما حالت چهارم ماده است.( سه تای اول جامد، مایعات+ گاز است). هنگامی که شما انرژی کافی برای تقسیم اتم ها به الکترون ها را تامین می کنید، ماده به این حالت درمی آید. نتیجه آن توده انبوه آزاد، الکترون با بار منفی و یون ها، رادیکال ها و مولکول ها با بار مثبت می باشد. این ابر( توده انبوده) که از ذرات باردار تشکیل شده است، پلاسما نام دارد.

درمان فیبروبلاست پلاسما چگونه است؟

فیبروبلاست پلاسما یک راه حل غیر جراحی و روش بهداشتی آرایشی(یا روش جراحی نرم) برای جوان سازی و سفت کردن پوست است که از پلاسما ( حالت چهارگانه ماده) به جای چاقوی جراحی برای چین و چروک، سفت کردن و کاهش حجم اضافی پوست استفاده می شود. این روش درمانی نوآورانه نتیجه هایی را به شما نشان می دهد که معمولا بعد از عمل انتظار دارید.

لیفت پلک پلکسر یا قلم پلاسما و پلکسر در مقابل جراحی بلفاروپلاستی قرار می گیرد؟

جراحی بلفاروپلاستی برای اصلاح پوست پلک شل متوسط و شدید و پلک های پف دار بسیار عالی است. این همچنین دارای استاندارد طلا می باشد و برای بیمارانی است که به دنبال بلفاروپلاستی با نتایج چشمگیر بیش از 10 سال و دوره نقاهت چند هفته ای می باشند. جراحی نرم یک روش نوآورانه برای سفت کردن پوست شل است و یک جایگزین چشمگیر برای جراحی است که امکان اصلاح ملایم پوست شل متوسط را فراهم می آورد. لیفت پلک(بلفاروپلاستی) اغلب ممکن است 3 تا 4 جلسه باشد که هر 6 تا 8 هفته انجام می شود. برای کسانی که درمان تدریجی، بدون جای زخم و اصلاحی می خواهند، ایده آل است.

آیا جراحی نرم پلاسما یا پلکسر صدمه زننده است؟

کرم بی حسی موضعی به مدت یک ساعت روی پوست تمیز اعمال می شود. برخی از بیماران گرما و دردی را احساس می کنند. در پایان جلسه، در مناطق تحت درمان، نقاط سیاه یا قهوه ای به وجود می آید که ممکن است دچار درد شود.

درمان فیبروبلاست پلاسما چگونه کار می کند؟

درمان با استفاده از یک دست الکترونیکی، پلکسر یا قلم پلاسما کار می کند. این وسیله دقیق و درست با یک نوک کاربردی(پروب فلزی) مجهز شده است که انتقال انرژی به پوست را با استفاده از ولتاژ در هوا بین نوک دستگاه و پوست را برای تولید بار پلاسما امکان پذیر می کند. انتقال انرژی به پوست فقط زمانی انجام می گیرد که نوک اعمال گر تقریبا 0.5 میلی متر از پوست فاصله داشته باشد، به این معنی که در تماس مستقیم با پوست قرار نگیرد.

نتیجه قابل مشاهده این درمان، واکنش حرارتی پوست است که به اصطلاح به آن هدف پلاسما گفته می شود. هر لکه پلاسما یک شعاع اثر ایجاد می کند که پوست را در مجاورت آن منقبض می کند. با توجه به ترتیب مطلوب لکه ها، یک شبکه اثر ایجاد می شود که باعث سفت شدن سریع و قابل توجه ناحیه موردنظر می شود. (ناحیه تحت درمان( مستقیما به بخار تبدیل می شود) با استفاده از پرتو پلاسما بدون آسیب رساندن به پوست یا ماهیچه های عمیق تصعید می شود.) انقباض بافت نتیجه ای را می دهد که قابل مقایسه با جراحی تهاجمی است.

پلکسر

فواید درمان پلاسما چیست؟

فیبروبلاست پلاسما غیر جراحی برای جوان سازی به دلیل مزایای زیادی که در مورد جراحی دارد، از محبوبیت بسیاری برخوردار است. یکی از مهم ترین فواید پلاسما این است که جایگزینی برای جراحی های تهاجمی و گران قیمت است همچنین زمان انجام آن با جراحی قابل مقایسه نیست.

 • این درمان بدون درد است.
 • به برش دادن پوست یا بخیه نیازی نیست.
 • به بیهوشی کلی نیازی ندارد.
 • یک کرم بی حسی موضعی استفاده می شود که باعث راحتی در طول عمل می شود.
 • عوارض جانبی و دوره نقاهت کم.
 • بهبودی سریع و زخم کم، این امر به این معنی است که شما می توانید به زودی به کار خود برگردید.
 • این عمل با عوارض جانبی همراه نیست.

در مقایسه با جراحی های رایج، پوست نمی تواند بیش از حد بالا برود. تکنولوژی استفاده شده به این معنا است که به محض اینکه پوست به حداکثر نقطه لیفت رسید، کار متوقف می شود. بنابراین تضمین می شود که فقط پوست های اضافی طبیعی، بدون نازک شدن پوست یا آسیب رسیدن به لایه های عمیق کاهش می یابد. این روش با خطر بسیار کم همراه است و اگر مراقبت های بعد از عمل رعایت شود، خطر عفونت نیز وجود ندارد.

هزینه کمی دارد

هزینه جوان سازی پلاسما با روش های جراحی قابل مقایسه نیست. روش های جراحی حداقل هزینه آن 10 برابر هزینه پلکسر می باشد.

پلکسر

نتایج فوری و قابل مشاهده طبیعی

نتایج فوری وقابل مشاهده در طی درمان دیده می شود و در طول 12 هفته آتی بیشتر پیشرفت می کند.

چه نواحی با پلاسما قابل درمان است؟

 • بلفاروپلاستی غیر جراحی : سفت شدن پلک، از جمله پلک زیرین و پوست های اضافی بالای پلک
 • پلاسمای لیفت صورت و گردن: چین و چروک های ناخواسته در صورت، خطوط اخم، چین و چروک پنجه کلاغی، خطوط سیگاری، خطوط و چروک های اطراف دهان، خطوط گردن و غیره.
 • رنگدانه های پوستی: لکه های مبتنی بر سن بر روی صورت یا دست، لکه های آفتای سوختگی، ملاسما، افزایش زیاد رنگدانه در پوست، کک و مک
 • زخم های شامل ترک پوست، بهبود در ظاهر زخم های آکنه و زخم های بعد از جراحی
 • نقص در پوست از جمله علامت یا خال
 • سفت کردن پوست های شل شکم بعد از زایمان

من به چقدر درمان نیاز دارم؟

در بیشتر موارد فرد به یک بار از درمان نیاز دارد. با این حال، براساس منطقه صورت یا بدن تحت درمان و شرایط فرد و انتظارات او، یک یا دو جلسه بعد درمان ضروری است. درمان های اضافی می تواند 6 تا 8 هفته بعد از عمل اولیه انجام شود.

آیا این روش درد دارد؟

شما ممکن است ناراحتی کمی را تجربه کنید که این امر به آستانه درد شما بستگی دارد. برای یک تجربه راحت، توصیه می کنیم که به موقع به زمان مراجعه بروید تا برای بی حسی وقت کم نیاوردید و کرم بی حسی موضعی اثرش را به موقع در منطقه تحت درمان بگذارد. برای اینکه بی حسی موضعی به خوبی عمل کند باید 30 دقیقه بر روی منطقه موردنظر بماند.

آیا این روش دوره نقاهت دارد؟

دوره نقاهت به وضعیت کاری و سبک زندگی شما بستگی دارد. شما می توانید کار عادی خود را فورا از سر بگیرد اما این به این معنی نیست که دوره نقاهتی ندارد. فلاش ریز پلاسما باعث پوسته پوسته شدن پوست می شود و خاصیت لکه شدن را نشان می دهد. همچنین ممکن است تجربه تورم در منطقه تحت درمان مخصوصا در نواحی چشم را داشته باشید. تورم بعد از 2 تا 5 روز فروکش می کند و پوسته پوسته شدن پوست (لکه های قهوه ای) که اتفاق می افتد بعد از 5 تا 7 روز از بین می روند. آن ها ممکن است با یک فرمول مخصوص مواد معدنی آرایش شوند که کمتر تو چشم باشند. این ها فقط موارد آرایشی هستند، اگر این اثرات قابل مشاهده هیچ گونه نگرانی برای شما نداشته باشد، از نظر فنی هیچ دوره نقاهت واقعی وجود ندارد.

پلکسر

چه زمانی نتایج قابل مشاهده را می بینم؟

اثرات مثبت فیبروبلاست پلاسما در طول درمان فوری نمایان می شود و قابل مشاهده است، اما تا 4 هفته مورد توجه است تا اینکه بعد از 12 هفته به صورت کامل بهبود یابد. بسته به بهبودی پوست، درمان های پیگیری ممکن است بعد از 6 تا 8 هفته انجام شود. درمان های پیگیری اغلب با تخفیف انجام می شود.

نتایج پلکسر تا چه زمانی باقی می مانند؟

سفت شدن پوست توسط پلاسما بیشتر از یک درمان ساده سفت کننده است، در واقع پوست برداشته می شود، بنابراین اثرات آن به مدت طولانی دوام دارند، همانطور که نتایج زیبایی در جراحی های تهاجمی ماندگار است. مانند هر روش جراحی یا زیبایی، اثرات پلاسما کاملا دائمی نیست و روند پیری را متوقف نمی کند. با این حال، نتایج به دست آمده سال ها باقی می مانند. بسته به نوع پوست فرد و سبک زندگی، نتایج 2 تا 5 سال یا بیشتر دوام دارند. انتخاب های منفی در سبک زندگی مانند آفتاب زیاد، سیگار کشیدن، مصرف زیاد الکل دوام نتایج را کاهش می دهد. مراقبت های بعد از درمان و نگهداری در هر زمانی امکان پذیر است.

آیا پلکسر خطر و عوارضی دارد؟

سفت شدن پوست توسط پلاسما به دلیل ماهیت غیر تهاجمی، روش بی خطری برای هزاران بیمار شناخته شده است. با این حال، مانند اکثر روش های زیبایی، بیماران به احتمال زیاد 5 تا 10 روز بعد از درمان عوارض جانبی را تجربه می کنند. کل منطقه درمان شده با لکه های کوچک قهوه ای قابل مشاهده پوشانده می شود که بعد از 5 تا 10 روز به طور طبیعی می افتند. برخی از بیماران 3 تا 5 روز تورم دارند مخصوصا اگر منطقه درمان شده پلک باشد. برای جلوگیری از عوارض جانبی جدی مانند رنگدانه های بیش ازحد، دستور العمل های مراقبت بعد از درمان را که قبل درمان به شما داده می شود را دنبال کنید. به طور کلی، این درمان عوارض کمی دارد و به لطف کرم بی حس کننده قبل درمان، تقریبا بی درد است.

پلکسر

آیا من برای درمان پلاسما مناسب هستم؟

ما تلاش می کنیم اطمینان حاصل کنیم که تمام درمان های ما فقط به افرادی ارائه می شود که مزایای آن را خواهند دید. برای اطمینان از این امر، توصیه می کنیم حداقل 2 روز قبل از برنامه ریزی برای درمان، در یک جلسه مشاوره شرکت کنید، بنابراین می توانیم تمام عناصر موثر در نتیجه شما را پوشش دهیم. پلاسما با اینکه یک درمان امن و موثر است اما برای همه مناسب نیست. شرایط پزشکی و انواع خاصی از پوست وجود دارد که به خوبی واکنش نشان نمی دهند. ما این امر را به صورت جداگانه در بازدید مشاوره شما ارزیابی خواهیم کرد و در صورت عدم واجد شرایط بودن دلایل کاملی را برای شما بیان می کنیم. به عنوان مثال، درمان برای داوطلبانی که پوست های تیره دارند و خطر افزاش بیش از حد رنگدانه یا رنگدانه های زیر جلدی زیاد است، توصیه نمی شود. افرادی که شرایط زیر را دارند نیز باید از انجام این درمان خودداری کنند:

 • زنانی که باردار هستند و یا شیر می دهند نباید این درمان را انجام دهند.
 • اگر کاشت فلزی، پین یا ایمپلنت دارید.
 • اگر مریضی قلبی یا عروقی از جمله فشار خون شدید کنترل نشده دارید.
 • اگر دستگاه ضربان ساز یا هر وسیله پزشکی دیگری با جریان الکتریکی دارید.
 • خون ریزی فعلی یا اینکه اخیرا خون ریزی داشتید.
 • در سه سال گذشته غده بد خیم یا شیمی درمانی داشتید.
 • اگر مستعد ابتلا به جای زخم هایپرتروفیک یا تشکیل کلوئید هستید.
 • اگر از بیماری ایمنی خودکار یا بیماری های دیگر که بر سیستم ایمنی بدن تاثیر می گذارد رنج می برید.

آیا من به مشاوره نیاز دارم؟

بله. به هیچ وجه زمان مراجعه برای درمان های فیبروبلاست پلاسما اختصاص نمی یابد مگر اینکه در یک جلسه مشاوره کامل حداقل 2 روز قبل از درمان شرکت کرده باشید. 30 دقیقه برای مشاوره اولیه اختصاص خواهد یافت. مبلغی برای این قرار ملاقات پرداخت می شود که در صورت ادامه درمان، از مانده شما کسر می شود. در این مرحله ما مناسب بودن شما را برای درمان ارزیابی خواهیم کرد، در مورد نگرانی های پوستی، نیازها و انتظارات شما بحث خواهیم کرد و در صورت نیاز آزمایش حساسیت و آلرژی انجام می شود.

از کلیه مناطق تحت درمان عکس گرفته می شود. این تصاویر بدون رضایت شما به اشتراک گذاشته یا استفاده نمی شود. توضیحات مفصلی از روند درمان از جمله تصاویر و فیلم های عمل های قبلی به صورت مرحله به مرحله به شما داده می شود تا آگاهی شما کامل شود. فقط پس از ارزیابی کامل شما می توانیم درباره هزینه درمان صحبت کنیم. هزینه های فردی بسته به منطقه، شدت و بسته های درمانی متفاوت است. اگر از ادامه روند درمان راضی هستید، قرار ملاقات برای شما تعیین شود.

پلکسر

در روز مراجعه برای درمان من چه انتظاری می توانم داشته باشم؟

کرم بی حس کننده به منطقه مورد نظر مالیده می شود و 30 دقیقه می ماند تا اثرش را بگذارد. در این زمان که کرم بی حس کننده اثر بگذارد، فرم های رضایت نامه را به شما می دهند که تکمیل کنید. زمان زیادی برای بحث بیشتر در مورد درمان و پاسخ به سوال هایی که دارید، وجود دارد. هنگامی که منطقه مورد نظر به اندازه کافی بی حس شد، درمان شروع می شود. در طول درمان شما احساس گرما و سوزش جزئی خواهید کرد اما دردی را حس نمی کنید. مدت زمان درمان 45 دقیقه می باشد و براساس اندازه منطقه تحت درمان ممکن است چند ساعت نیز طول بکشد. دستورالعمل های ارائه شده مراقبت بعد از درمان را دنبال کنید و قرار ویزیت برای 6 هفته بعد تعیین می شود.

مدت مراجعه چقدر طول می کشد؟

حداقل 1 ساعت طول می کشد. این باعث می شود که زمان  برای بی حس کردن (30 دقیقه) کافی باشد. براساس منطقه بدن، درمان می تواند بین 10 تا 45 دقیقه باشد( مناطق بزرگتر مدت طولانی تری زمان می برد).

آیا نیاز به مراقبت های بعدی وجود دارد؟

بله. در اولین ملاقات دستورالعمل های مراقبت بعد از درمان به شما داده می شود. دنبال کردن این دستورالعمل ها برای رسیدن به نتایج مطلوب بسیار مهم است. عوارض یا اثرات منفی ممکن نیست که توسط دستگاه ایجاد شود( و یا توسط تکنسین نیز بعید به نظر می رسد) اما عدم رعایت دستورالعمل ها می تواند باعث نتیجه نامطلوب و اثرات منفی شود. مراقبت های بعد با محصولات نامناسب اصلی ترین عاملی است که جنبه های منفی درمان را منجر می شود. در اولین ملاقات یک برنامه مراقبت های بعد دقیق به شما ارائه می شود.

خلاصه درمان پلکسر یا قلم پلاسما

درمان جراحی نرم پلکسر/ پلکسر یا قلم پلاسما یک روش انقلابی برای درمان افتادگی پلک و پوست گردن یا پلک های پف دار بدون دوره نقاهت و هزینه جراحی است. اگر پوستی شل و افتاده دارید، این یک گزینه جایگزین فوق العاده است. برای پف چشم متوسط تا شدید، باید جراحی برداشتن پف چشم را به عنوان جایگزین در نظر بگیرید. دکتر شاه-دسایی یک جراح برجسته بین المللی چشم، با بیش از 20 سال تجربه در زمینه های زیبایی چشم و پزشکی است. وی براساس دانش گسترده خود در مورد آناتومی و تجربه جراحی مربوطه، با لیفت های غیر جراحی پلک به نتایج خارق العاده و طبیعی رسیده است.

 • دوره نقاهت کمتری در مقایسه با گزینه های جراحی دارد.
 • نتایج طولانی مدت- 1 تا 2 سال طول می کشد.
 • تخصص بی نظیر- توسط جراح برجسته چشم و بینی انجام می شود.

درمان پلکسر یا قلم پلاسما باعث انقباض، کوتاه شدن و سفت شدن الیاف پوستی می شود- که منجر به سفت شدن پوست می شود. با کمک یک قطعه دستی قابل حمل، خانم شاه دسایی یک شبکه کوچک را روی پوست علامت گذاری می کند و باعث ایجاد احتراق قرنیه های پوستی می شود بدون اینکه به بافت اطراف آسیب برساند. این منطقه را سفت می کند و درانجام لیفت های غیر جراحی چشم و سفت کردن گردن بسیار موثر است. این عمل در محیط سرپایی، تحت بی حسی موضعی انجام می شود و می تواند برای نگرانی های زیبایی شناسی متعدد، درمان پوست های شل صورت، جای زخم و انجام بلفاروپلاستی و بالا بردن ابرو مورد استفاده قرار گیرد.

پلکسر

عوارض جانبی و دوره نقاهت پلکسر

پس از درمان، پلک ها به طور موقت متورم می شوند که در 48 تا 72 ساعت برطرف می شود و ممکن است نیاز به استفاده از قرص های ضد التهاب باشد. پوسته کربن 4 تا 10 روز طول می کشد تا از بین برود. مهم است که منطقه درمان شده را لمس، خارش یا مالش ندهید که در این صورت تغییر رنگ دادن پوست و افزایش رنگدانه یا زیر جلد رفتن رنگدانه ادامه دار می شود. از شما خواسته می شود تا از اساس اکسیژناتیکس استفاده کنید که به روند بهبودی منطقه درمان شده در یک ماه کمک می کند.

شما نباید از جراحی نرم پلکسر استفاده کنید اگر:

 • حامله هستید
 • دارای پوست تیره هستید زیرا احتمال وجود لکه های کم رنگ (رنگدانه زیر جلدی) یا التهاب وجود دارد
 • لکه های تیره دارید(افزایش بیش از حد رنگدانه)، مخصوصا اگر پوسته کربن دستکاری یا خراشیده شده باشد.