دانستنی­ های قبل و بعد از تزریق ژل (فیلر)

به نقل از متخصصین کلینیک تزریق ژل و چربی پرشین ژل‌ها یا فیلرها محصولاتی هستند که به شکلی ماهرانه برای افزایش حجم و صاف کردن چین و چروک‌های صورت به درم پوست تزریق می‌شوند. اولین ژل در سال 1981 توسط FDA تأیید شد. فیلرها زیر سطح پوست تزریق می‌شوند تا به مناطقی که چربی، ماهیچه و استخوان خود از دست داده اند حجم بدهند. ژل‌ها همچنین، ابزاری عالی برای پر و بزرگ کردن لب‌ها، شکل دادن به چانه‌های کوچک و یا رفع بعضی ناهنجاری‌های بینی هستند.

تزریق ژل چه مزایایی دارد؟

ژل‌هایی مانند ژوویدرم، پرلین، رادیس و اسکالپچرا، در صورتی که توسط یک پزشک ماهر تزریق شوند می‌توانند تاثیر گذر زمان بر چهره شما را خنثی کرده و چهره جوان‌تری برای شما ایجاد کنند. با “فرم دهی و حجم دهی” هنرمندانه پیشانی، گونه‌ها ، لب‌ها، واقعا می‌توان جذابتر شد.

 تزریق ژل چه خطراتی دارد؟

عوارض جانبی تزریق ژل معمولاً خفیف است و ممکن است باعث قرمزی ، کبودی ، حساسیت و تورم خفیفی شود. خطر عفونت، اگرچه بسیار به ندرت اتفاق می‌افتد، اما همیشه امکان پذیر است. برای ایمنی حداکثری ، تزریق فیلر فقط باید توسط پزشک متخصص و ماهری انجام شود که دارای دانش و تجربه زیادی داشته باشد. 

کدام نواحی را میتوان با تزریق ژل درمان کرد؟

از تزریق ژل می‌توان برای لیفت و رفع اثار افزایش سن در چهره‌ و یا صرفاً برای افزایش جذابیت افراد استفاده کرد. برخی از کاربردهای تزریق ژل عبارتند از:

  • فرم دادن به لب‌ها
  • پر کردن چروک‌های عمیق
  • رفع خطوط ریز پوست صورت
  • اصلاح چین و چروک‌ها
  • حجم دادن به لب‌ها
  • شکل دهی به انحناهای صورت و استفاده از تزریق فیلر به عنوان جایگزین موقتی برای”پروتز چانه “
  • رفع خطوط نازک روی صورت و بالای لب‌ها

 تزریق فیلر به چه صورت است؟

قبل از تزریق

قبل از تزریق ژل، شما با یک پزشک متخصص مشورت خواهید کرد. طی این مشاوره ، مناطقی از صورت که لازم است یا علاقه‌مندید تحت درمان قرار بگیرند و این که چقدر فیلر باید به هر ناحیه تزریق شود تعیین می‌شوند. پزشک سوالاتی در مورد سابقه پزشکی شما نیز می‌پرسد تا علاوه بر تجزیه و تحلیل چهره ، بررسی کند که ایا کاندیدای مناسبی برای این درمان هستید یا خیر اشید.

پس از ان پزشک دستورالعمل‌هایی در مورد نحوه آماده  شدن برای درمان ، از جمله مواردی که باید از آن اجتناب کنید را به شما خواهد گفت . اجتناب از  مصرف الکل و داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی، به مدت یک یا دو هفته قبل از تزریق ، کبودی و تورم پس از تزریق ژل را به حداقل می رساند. (برگرفته از سایت کلینیک زیبایی رازی)

در طول تزریق

به گفته متخصصین کلینیک تزریق ژل و بوتاکس رازی قبل از تزریق ژل ، نواحی که قرار است تزریق در آن‌ها انجام شود ضدعفونی و آماده کار می‌شوند. ممکن است برای بی‌حس کردن این نواحی از بی حسی موضعی برایتان استفاده کنند. سپس مقدار مشخصی ژل به زیر پوست تزریق می شود. به طور متوسط ​​، در هر جلسه تزریق یک یا دو سرنگ ژل به بیماران تزریق می‌شود. بسته به این که کدام ناحیه از صورت تحت معالجه قرار می‌گیرید ، جلسه تزریق می‌تواند بین 15-60 دقیقه طول بکشد.

بعد از تزریق ژل

به طور کلی پس از تزریق ژل نیازی به زمانی برای استراحت نیست و بیماران می‌توانند به محض ترک مطب ، به فعالیت‌های عادی خود بازگردند. نتایج تزریق بسیاری از فیلرها، مانند ژوویدرم، تقریباً بلافاصله بعد از تزریق قابل مشاهده هستند و می‌توانند از شش ماه تا دو سال دوام داشته باشند. طی چند روز بعد از تزریق با برطرف شدن هر نوع تورم یا قرمزی ، نتایج قابل توجه‌تر خواهد بود.

نتایج تزریق فیلر تا چه مدت دوام دارند؟

نتایج تزریق ژل بسته به ناحیه تحت درمان، ممکن است از 9 تا 18 ماه دوام داشته باشند.

 

ماسک های شبانه صورت

آیا می‌توان در کنار تزریق ژل از سایر روش‌های درمانی زیبایی نیز استفاده کرد؟

تزریق ژل میتواند به خوبی در ترکیب سایر روش‌های جوانسازی مانند تزریق بوتاکس، درمان‌های زیبایی با لیزر (مانند لیزر فرکشنال، Thermage، Brilliant، Clear و Isolaz) انجام شود تا روند جوانسازی بهبود یابد. تزریق ژل پس از تزریق بوتاکس، یکی از رایجترین روش‌های ترکیبی زیبایی است و در واقع می‌تواند تاثیر تزریق فیلر را طولانی‌تر کند.

آیا تزریق ژل فقط مخصوص خانم‌ها است؟

از سال گذشته ، از هر 8 عمل زیبایی 1 عمل روی مردان انجام شده است. مردان روز به روز بیشتر از تاثیر مزایایی جوان‌سازی صورت  برای حفظ موقعیت خود در جوامع جوان محور امروزی آگاه می‌‌شوند. تنها در سال 2011،  بیش از 300000 مرد “بوتاکس” تزریق کردند.

بعد از تزریق ژل چه کارهایی را می‌توانم و چه کارهایی را نمی توانم انجام دهم؟

بیشتر مراجعان بلافاصله پس از تزریق ژل به محل کار و یا فعالیت‌های عادی خود برمی‌گردند. در بسیاری از موارد حتی بین کار در زمان استراحت ناهار می‌توانید تزریق ژل انجام دهید.

بهترین نوع فیلر برای جوانسازی کدام است؟

فیلرهای زیادی در بازار وجود دارند که می‌توانند برای روش‌های جوانسازی استفاده شوند. طی جلسه مشاوره رایگانی که قبل از تریق انجام می‌شود ، بر اساس نیازها و شرایط بیمار، پزشک تعیین می‌کند که چه نوع ژلی برای آن شخص مناسب است. امروزه در بسیاری از کلینیک‌های معتبر زیبایی، به دلیل سهولت تزریق و تاثیر ماندگاری که دارند،  از ژل‌های اسید هیالورونیک مانند ژوویدرم و رستیلن استفاده می‌شود. ژل رادیس که از جنس کلسیم هیدروکسی آپاتیت است و یا ژل اسکلاپچرا که یک پلی اتیلن اسید لاکتیک است نیز برای مناطقی که نیاز به حجم بیشتری دارند مناسب است. پزشکانی که مهارت بالایی در تزریق ژل دارند در بسیاری از مواقع از چندین نوع فیلر برای زیبایی بیشتر و نتایج بهتر استفاده می‌کند.

آیا تزریق فیلر دردناک است؟

پزشکی دغدغه اصلی او ایمنی و آسایش بیمار باشد، اقداماتی برای کاهش ناراحتی‌های حاصل از تزریق ژل انجام خواهد داد، مانند استفاده از کرم‌های بی حسی، یخ و ژل ضد کبودی. همچنین ، استفاده از کانولاهایی که سر تیزی ندارند می‌تواند ناراحتی و خطر کبودی را کاهش دهد.

بهترین ژل برای جلوگیری از ایجاد ناصافی و گلوله شدن ژل بعد از تزریق کدام است؟

بهترین راه برای جلوگیری از ناصاف شدن و گلوله شدن ژل بعد از تزریق زیر پوست، مراجعه به یک پزشک بسیار ماهر است که با تمام تفاوت‌های ظریف ژل‌ها و آناتومی صورت آشنا است.

بهترین ژل برای تزریق به گونه‌ها کدام است ؟

به طور معمول گونه‌ها به حجم بیشتری نیاز دارند زیرا روند پیری باعث کاهش کلاژن ، الاستین و چربی آن‌ها می‌شود. بهترین فیلرها برای تزریق به گونه ، فیلرهایی هستند که غلظت بیشتری دارند مانند ژل‌های پرلین و ژوویدرم. از ژل‌های رادیس و اسکولاپچرا  نیز می‌توان به خوبی برای تزریق در گونه‌ها استفاده کرد. به زودی ژل جدیدی به نام “وولوما” که محصول شرکت “آلرگان” است نیز در دسترس خواهد بود.

زمان در حال گذر است و افراد هر روز بیشتر خواستار روش‌های غیر تهاجمی و مقرون به صرفه ‌ای برای بازگرداندن حجم از دست رفته صورت خود به شکلی طبیعی هستند. تزریق ژل پاسخی است به این نیاز که افراد به سرعت و بدون اسیب‌دیدگی و جراحت ظاهر خود را بهبود ببخشند.