در مورد پی آر پی چه می دانید؟ پلاسمای غنی شده از پلاکت یا پی آر پی و پلاسمای فاقد پلاک یا PPP دو فرآورده ای هستند که به خالص سازی و افزایش غلظت فاکتورهای رشد و ترمیم موجود در خون تان کمک می کنند تا نتایج درمان های زیبایی را افزایش داده و تقویت نمایند. در حالی که سلبریتی هایی مثل کیم کارداشیان استفاده از پی آر پی را رواج داده اند، ما بر تکنولوژی های پیشگام در زمینه پی آر پی و PPP که نتایج علمی و ثابت شده ای را ارائه می دهند متمرکز شده ایم.

روش پی آر پی چیست و در چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد؟

پلاسمای غنی شده از پلاکت یا پی آر پی و پلاسمای فاقد پلاکت یا PPP  دو روش برای خالص سازی و افزایش غلظت بخش هایی از خون هستند که حاوی فاکتورهای رشد و ترمیم می باشند. روش پی آر پی بیشتر فاکتورهای رشد را در بر می گیرد و معمولا در زیر پوست تزریق می شود تا رشد سلول ها و بافت های جدید را تحریک کند. با این کار به ایجاد پوست ضخیم تر و صاف تر و کاهش خطوط ریز و چین و چروک ها و بهبود کیفیت و خاصیت کشسانی پوست کمک می کند. همینطور روش پی آر پی می تواند برای رشد موهای جدید و موهای ضخیم تر در مورد بیمارانی که تجربه ریزش مو و نازکی مو را داشته اند مورد استفاده قرار گیرد.

پی آر پی یا پلاسمای غنی شده از پلاکت چیست؟

ترکیب پی آر پی با آر اف میکرونیدلینگ یکی از موثرترین روش های درمان برای زخم های آکنه است و به ویژه در بیماران با انواع پوست های آسیایی و خاورمیانه ای که قبلا با روش های تهاجمی قابل درمان نبوده اند موثر می باشد.

گفته می شود روش PPP در مورد پوست هایی که مورد عمل لیزر یا میکرونیدلینگ قرار گرفته اند یا در مورد پوست هایی با بافت آسیب دیده به کار می رود و به داخل نواحی تحت درمان و در همان عمقی که آسیب حرارت ایجاد شده است تزریق می شود.PPP بخشی از خون است که وظیفه اش جوش دادن و ترمیم زخم ها می باشد، بنابراین تزریق این سلول ها در جایی که مورد نیاز است، می تواند مفید باشد. این روش به کاهش زمان ریکاوری و کاهش دوران نقاهت کمک می کند.
روش های زیادی برای فراهم کردن پی آر پی و PPP وجود دارد. اما بهترین سیستم ها، غلظت های بالاتری از این سلول ها را با اثربخشی خیلی بیشتر فراهم می کنند.

 پی آر پی با چه درمان های زیبایی دیگری بکار می رود؟

پی آر پی یا پلاسما درمانی، یکی از روش هایی است که به تکثیر سلول ها و ساخت عروق خونی کمک می کند. همین ویژگی های این درمان باعث شده در درمان های پوستی به کارگرفته شود. این درمان می تواند به تنهایی و یا به صورت ترکیبی به درمان های دیگر به کار گرفته شود.
در اینجا به درمان هایی که با پی آر پی ترکیب می شوند اشاره خواهد شد:

ساب سیژن و پی آر پی

هنگامی که این درمان انجام می شود بافت های پوستی دچار تخریب شده و از بین می روند. به همین دلیل در کنار این درمان حتما از پی آر پی نیز استفاده می کنند تا به نتیجه ی مطلوب برسند. همانطور که گفته شد پی آر پی باعث ساخت سلول های جدید می شود و به ترمیم بافت کمک می کند، همچنین با تاثیر مثبت خود بر ساخت عروق، خونرسانی به بافت بهتر انجام خواهد گرفت.

تزریق نخ کلاژنساز به همراه پی آر پی

این روش که یکی از موثر ترین روش های بهبود پوست است نیز در کنار پی آر پی انجام می شود. در ترکیب این دو روش همزمان با تزریق نخ های کلاژنساز، پی آر پی نیز انجام می شود. نکته جالب این است که پس از گذشت مدتی نتیجه ی ساخت کلاژن ها بسیار بیشتر خواهد بود و درمان موثر تر می شود.

لیفت با نخ و پی آر پی

تزریق پی آر پی پس از لیفتینگ، سرعت ساخت کلاژن ها را بیشتر خواهد کرد. تاثیر ترکیب این دو درمان نه تنها بر روی سرعت کلاژنسازی می باشد بلکه حجم کلاژن ها را نیز بیشتر خواهد کرد. در ترکیب این دو درمان پی آر پی در محل کاشت نخ ها تزریق می گردد.

تزریق چربی به همراه پی آر پی

برای ترکیب این درمان با پی آر پی، سلول های چربی را با پی آر پی مخلوط کرده و سپس به پوست تزریق می کنند. به سبب تحریک فعالیت ساخت رگ ها در پوست، سلول های چرپی با بافت های اطراف خود پیوند براقرار می کنند. درمان تزریق چربی هنگامی که با پی آر پی ترکیب شود، ماندگاری و زیبایی بیشتری را برای شما به همراه خواهد داشت. همچنین تاثیر درمان بر روی پوست 2-3 برابر بیشتر خواهد ماند.

پی آر پی یا پلاسمای غنی شده از پلاکت چیست؟

کاشت مو و پیشگیری از ریزش مو با پی آر پی

مو هایی که از بانک های بر روی بدن برداشته شدن به صورت عادی در سرم نرمال سالین قرار داده می شوند تا بر روی سر کاشته شوند. می توان از پی آر پی به جای این سرم استفاده کرد. که در صورت انجام چنین کاری موهای کاشته شده دوام بسیار بیشتری خواهند داشت. همچنین می توان پی آر پی را مستقیماً به محل های کاشت مو تزریق کرد این درمان نیز به دوام مو های کاشته شده کمک شایانی خواهد کرد.

 

میکرونیدلینگ و پی آر پی

میکرونیدلینگ یکی از روش های ترمیم پوست می باشد. در طول این روش کانال های بسیاری در بر روی پوست آسیب دیده ایجاد می شود. در اکثر موارد داروی مزوتراپی بر روی کانال های ایجاد شده ریخته می شود. آخرین دستاورد های پزشکی حاکی از ان است که استفاده از پی آر پی بجای مزوتراپی تاثیر مثبت تری بر روند درمان پوست خواهد داشت.

کاربردهای تزریق پی آر پی

هنوز به طور قطع مشخص نشده که پی آر پی بر روی چه مواردی قابل اجرا است، از مواردی که پی آر پی در آنها به کار گرفته می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پیشگیری از ریزش مو

با تزریق پی آر پی به پوست سر، رشد مو ها بهتر شده و از ریزش مو ها نیز جلوگیری می شود. این درمان را می توان برای ریزش مو با الگوی مردانه به کار گرفت.

درمان آسیب ‌دیدگی تاندون‌ ها با پی آر پی

یکی از بخش های بدن که در صورت آسیب دیدگی زمان طولانی را برای ترمیم نیاز دارد تاندون است. تاندون یا زردپی که مسئولیت اتصال ماهیچه ها به استخوان ها را بر عهده دارد از جمله مهم ترین بخش های سیستم حرکتی به شمار می رود. استفاده از پی آر پی می تواند در ترمیم تاندون ها موثر واقع شود.

پی آر پی یا پلاسمای غنی شده از پلاکت چیست؟

پیشگیری از آسیب ‌های حاد با پی آر پی

در ورزش ها احتمال بروز آسیب های شدید وجود دارد. آسیب هایی از جمله کشیدگی شدید عضلات می تواند روند بهبودی بسیار طولانی داشته باشد. با استفاده از تزریق پی آر پی می توان این روند را سرعت بخشید.

بهبودی پس از جراحی با پی آر پی

محقیقین به این نتیجه رسیده اند که می توان برای سرعت بخشیدن به بهبودی پس از عمل می توان از پی آر پی استفاده کرد. جراحی پارگی رباط صلیبی از جمله عمل هایی است که پس از آن از پی آر پی استفاده می شود.

استئوآرتریت  یا ورم مفاصل و استخوان‌ها: طبق تحقیقاتی که بر روی 160 نفر انجام شده است می توان برای درمان ورم مفاصل و استخوان ها از پی آر پی استفاده کرد. ورم مفصل زانو یکی از مواردی بوده که پی آر پی برای بهبودی آن به کار گرفته شده و نتیجه ی مثبت نیز در طی درمان دیده شده است.

 

این نکته نیز حائز اهمیت است که این درمان ها هیچ کدام به طور قطعی اثبات نشده اند و در حال آزمایش و تحقیق قرار دارند.

نحوه انجام روش پی آر پی

برای انجام تزریق پی آر پی یکی از مواردی که باید رعایت شود، عدم استفاده از مسکن های ضد التهابی غیر استروئیدی می باشد. از جمله ی این دارو ها می توان به آسپرین و پیروکسیکام اشاره کرد. بهتر است که بیمار تا یک هفته پیش از انجام این درمان از مصرف دارو های نام برده پرهیز به عمل اورد. این دارو که به دلیل اینکه در عملکرد پلاکت ها اختلال به عمل می آورند نباید مصرف شوند.

پلاسمای غنی از پلاکت

مکمل هایی نظیر امگا 3 و امگا 6 نیز نباید پیش از انجام پی آر پی به بدن وارد شوند. این مکمل ها ممکن است تاثیر درمان را کاهش دهند و درمان از کیفیت لازم برخوردار نباشد. برای انجام پی آر پی حدود سی دقیقه قبل محل مورد نظر را بی حس می کنند. پس از بی حسی کامل موضع، از بیمار نمونه ی خون گرفته می شود.

نمونه گرفته شده با مواد ضد انعقاد خون ترکیب خواهد شد. به دلیل اینکه دمای مناسب برای سانتریفیوژ 22 درجه سانتی گراد است، نمونه خون در فضای اتاق قرار داده می شود تا به دمای مورد نظر برسد. سپس گلبول های قرمز و پلاسما و پلاکت خون با استفاده از سانتریفیوژ از یکدیگر جدا خواهند شد. این رخداد در دو مرحله به وقوع می پیوندد.

مرحله ی اول شامل 12 دقیقه است که با سرعت کمتر گلبول های قرمز را جدا می کند. پس از ان سانتریفیوژ سرعت بالاتری را به خود خواهد گرفت و حدود 7 دقیقه پلاسما و پلاکت ها را از هم جدا می کند. توجه داشته باشید که اگر سانتریفیوژ به سرعت های بالاتری برسد پی آر پی حاصل از کیفییت مطلوبی برای درمان برخوردار نخواهد بود. عمر مفید پلاکت پی آر پی 4 ساعت می باشد.

اما اکثر اوقات سعی می شود که تا حداکثر یک ساعت بعد از خونگیری پی آر پی آماده ی تزریق و انجام درمان شود. میزان پی آر پی که برای انجام درمان پوستی و جوانسازی بافت پوست لازم خواهد بود 8 میلی لیتر می باشد، برای مصارف ارتوپدی این میزان حدود 6 میلی لیتر می باشد. برای درمان های دیگر نظیر تقویت فولیکول های مو 4 میلی لیتر از پی آر پی کفایت خواهد کرد.

در مصارف پوستی باید غلظت پلاکت ها 4 برابر خون عادی، برای ریزش مو 7 برابر و برای مصارف ارتوپدی 5 برابر خون عادی باشند. در برخی موارد گلوکونات کلسیم به پی آر پی اضافه می شود. این محلول به عنوان فعال کننده پلاکتی اضافه می شود اما چنین کاری ضرروری نیست زیرا کلاژن پوست خود به تنهایی فعال کننده ای قوی خواهد بود و سه دقیقه پس از تزریق پلاکت ها به طور طبیعی فعال خواهد شد.

 

اما نکته مثبت دیگری که کلسیم گلوکونات خواهد داشت، کاهش درد می باشد. البته دقت داشته باشید که محیط های اطراف چشم بسیار حساس اند و نباید از این محلول استفاده شود. در این روش یک دهم سی سی از این محلول به 0.9 سی سی پی آر پی اضافه خواهد شد. این حرکت برای روش میکرونیدلینگ بسیار کارساز می باشد و تاثیر درمان را به میزان بسزایی افزایش خواهد داد. پی آر پی به صورت درون پوستی به شما تزریق خواهد شد.

در هر نوبت تزریق 20.1 میلی لیتر با سوزن شماره ی 27-30 به شکلی که نوک سوزن به صورت مماس با پوست قرار گرفته باشد در چین و چروک های بیمار تزیق خواهد شد. کل صورت باید به شعاع یک سانتی متر و به شکل سطحی انجام شود. برای از بین بردن چین و چروک های اطراف چشم و پف زیر چشم نیز می توان به صورت جداگانه تزریق را انجام داد.

برای چنین کاری یک سی سی برای هر کدام از چشم ها پی آر پی لازم می باشد. شما برای جوانسازی کامل پوست ماهی یک بار و دو تا سه جلسه تزریق را انجام دهید. شما برای گرفتن بهترین تاثیر از درمان بهتر است هر 12 ماه بعد از آخرین جلسه یک تزریق انجام دهید.

پی آر پی یا پلاسمای غنی شده از پلاکت چیست؟

جوانسازی پوست با پی آر پی چه فوایدی دارد؟

 • چون پلاسمای خونی گرفته شده حاوی پلاکت های شخص می باشد این تزریق سازگاری بسیار بالایی را با پوست خواهد داشت و تاثیر بالایی از خود به جا می گذارد
 • این روش از عوارض بسیار کمی دارد و جزو روش های تهاجمی محسوب نمی شود
 • روش پی آر پی از ماندگاری بالایی برخودار است
 • روش پی آر پی خطر بروز بیماری های عفونی و واگیر دار را نخواهد داشت
 • در روش پی آر پی از لوازم استریل و بهداشتی استفاده می گردد.
 • جوانسازی پوست با روش پی آر پی هزینه ی پایین تری در مقایسه با روش های دیگر زیبایی پوست دارد
 • روش پی آر پی محدودیت جنسی و سنی ندارد و برای همه قابل استفاده است
 • این روش بسیار کم درد و قابل تحمل خواهد بود
 • این روش محدودیتی از نظر اندام و بخش های مختلف بدن ندارد
 • روش پی آر پی نیاز به بستری شدن و مراقب های پس از انجام نخواهد داشت
 • این روش از نظر دوز تزریقی تفاوتی ندارد
 • این روش بدون هیچگونه حساسیت و آلرژی خواهد بود
 • این روش طبیعی است و قابلیت تزریق موضعی را برای فرد به همراه خواهد داشت
 • این روش خطر بیماری های هپاتیت و ایدز را به همراه ندارد

عوارض و معایب روش پی آرپی برای پوست

 • میزان تاثیر این روش به پاسخ دهی سلول های فرد بستگی دارد و میزان تاثیر آن قابل پیش بینی نخواهد بود.
 • تاثیر نهایی این درمان نیاز به صبر دارد و ممکن است دوره ی طولانی طول بکشد.
 • در برخی افراد با یک دوره تزریق بی تاثیر خواهد بود.
 • هنگام تزریق درد کمی در ناحیه احساس خواهد شد.
 • ممکن است در هنگام تزریق به عروق خونی فرد آسیب وارد شود.
 • ممکن است فرد پس از انجام این درمان دچار کبودی و یا قرمزی در ناحیه تزریق شود.

کاندیدهای مناسب برای انجام پی آر پی پوست

افرادی که نباید به هیچ وجه این تزریق را انجام دهند عبارتند از:

 • افرادی که از عفونت های موضعی یا عمومی رنج می برند.
 • افراد باردار و یا مادران شیرده
 • افرادی که از بیماری های مزمن مانند ایدز رنج می برند.
 • افرادی که از بیماری های پوستی مانند پورفیری رنج می برند.
 • افرادی که میزان پلاکت خون آنها کمتر از ۵۰۰۰۰ در میکرو لیتر می باشد.
 • افرادی که دچار بیماری های انعقاد خون می باشند.
 • افراد دارای بافت کلوئید.

همچنین استفاده از پی آر پی پی آر پی در موارد زیر نتایج خوبی ندارد:

 • افرادی که دچار تب هستند و یا بیماری های حاد دارند
 • چین و چروک های پوست آنها بسیار عمیق است
 • افرادی که سیگار و الکل مصرف می کنند
 • افرادی که از بیماری های ژنتیکی پوستی رنج می برند.
 • افرادی که دارای ضایعات مویرنگی می باشند.
 • افرادی که به سبب نور خورشید دچار ضایعات حاد شده اند.
 • افراد دچار لکه های تیره یا هایپرپیگمانتاسیون های پیشرفته
 • افرادی که از دارو های مشابه آسپرین استفاده می کنند.
 • افرادی که تراکم پلاکت های پایینی دارند
 • افرادی که دچار سرطان بوده اند و شیمی درمانی ضد متاساز انجام داده اند.

پی آر پی یا پلاسمای غنی شده از پلاکت چیست؟

آیا نتایج عمل پی آر پی بلافاصله بعد از پایان آن قابل مشاهده خواهد بود؟

خیر. این درمان به زمان برای بروز تاثیر خود نیاز دارد. اثرات رشد مو پس از درمان پی آر پی حدود 3 تا 4 ماه پس از تزریق ظاهر خواهند شد و تراکم مو ها پس از این زمان باید اندازه گیری شود. قطعا تاثیر این درمان بر فولیکول ها به زمانی نسبتاً طولانی نیاز خواهد داشت و شخص نمی بایست انظتار معجزه داشته باشد. برای مشاهده ی بیشترین میزان رشد مو حدوداً 8 ماه زمان لازم خواهد بود.

قیمت پی آر پی صورت و تعداد کیت مورد نیاز

قیمت انجام این درمان بر اساس نوع کیت استفاده شده تعیین خواهد شد. قیمت انجام این درمان برای صورت و مو متفاوت خواهد بود. همچنین لازم به ذکر است که انجام درمان بر روی مو و صورت به شکل هم زمان به دلیل استفاده از تعداد کیت بیشتر قیمت بالاتری نیز خواهد داشت. هزینه ی انجام این درمان برای پف زیر چشم و چروک های دور چشم پایین تر از هزینه درمان کل صورت می باشد چرا که برای یک دست سازی کل صورت تعداد کیت بیشتری لازم خواهد بود. شما می توانید ناحیه چشم را جداگانه درمان کنید و از این نظر محدودیتی ندارد.

پاسخ به سوالات رایج درباره پی آر پی و PPP

آیا پی آر پی درد دارد؟

درمان با خون گیری از بازو شروع می شود. درست همانطور که برای مراقبت های اولیه در مطب دکتر از شما آزمایش خون گرفته می شود. در طی این فرایند یک سوزش خفیف ممکن است احساس شود. سپس خون شما در یک سانتریفیوژ قرار می گیرد که پلاکت را از پلاسمای خون جدا می کند و به دو قسمت پلاسمای بدون پلاکت و پلاسمای غنی از پلاکت تقسیم می شود و داخل سرنگ قرار می گیرد تا به محلی که قرار است درمان شود، تزریق گردد یا در محل هایی که بافت آنها دچار آسیب شده است به کار برده شود (مثلا پوستی که تحت لیزر یا میکرونیدلینگ قرار گرفته است). معمولا موضع را بی حس می کنیم. بنابراین نباید انتظار داشته باشید که درد تزریق و فرآیند درمان را احساس کنید.

دوره ریکاوری و بهبودی پس از پی آر پی

روش پی آر پی به خودی خود نیازی به استراحت ندارد. ما همیشه روش پی آر پی و PPP را با درمان های دیگر ترکیب می کنیم تا تاثیرگذاری و کارایی درمان را به حداکثر برسانیم. بنابراین دوران نقاهت بعد از درمان مربوط به درمان دیگر می باشد. دریافته ایم که هرگاه روش پی آر پی را به فرایند درمان اضافه می کنیم واقعا دوران نقاهت کاهش پیدا می کند. در طول مشاوره ای که با شما خواهیم داشت این جزئیات را با شما در میان خواهیم گذاشت.

مدت دوام نتایج پی آر پی

پی آر پی و PPP در واقع سلول های خود شما هستند و کارشان این است که سلول ها و بافت های شما را بازسازی و ترمیم کنند. بنابراین نتایج درمان باید طبیعی و با ماندگاری طولانی باشد. از بعضی جهات می توانید انتظار داشته باشید که نتایج درمان، دائمی هستند. اگر چه که هنوز هم بافت های ترمیم شده در معرض فرآیند پیری نرمال هستند. همانطور که بقیه سلول های بدن تان در معرض پیری قرار دارند.

آیا من کاندیدای خوبی برای پی آر پی هستم؟

همه مردان و زنانی که به دنبال یک جایگزین طبیعی برای جوانسازی پوست هستند معمولا می توانند از این روش استفاده کنند. اگر به دنبال صاف کردن خطوط ریز و چین و چروک ها و جای جوش ها و یکنواخت کردن پوست هستید یا اینکه اگر قصدتان اصلاح فقدان حجم و بافت بدن است روش پی آر پی می تواند به شما کمک کند. زنان باردار نباید از این درمان استفاده کنند. افرادی که مبتلا به بیماری های خود ایمنی یا سرطان هستند یا تحت درمان های ضد انعقادی قرار دارند همچنین کاندیدای این روش درمان نیستند.

تزریق پلاسمای غنی از پلاکت

بهترین حالت کاربرد روش پی آر پی در ادغام با لیزر یا آر اف میکرونیدلینگ

یک راه، فراهم کردن مستقیم پی آر پی در نواحی آسیب دیده است (در کانال های آسیب دیده). اما به این دلیل که این کانال ها خیلی به سرعت بسته می شوند در جوامع پزشکی بحث بر سر این مسئله است که آیا این روش به اندازه کافی موثر هست یا خیر؟ اگر کانال ها همان موقع که پی آر پی تزریق میشود بسته شوند، پی آر پی فقط روی پوست قرار می گیرد و اصلا فایده ای ندارد. به همین دلیل گاهی می بینید که پزشکان ابتدا پی آر پی را تزریق می کنند و سپس عملیات میکرونیدلینگ را انجام می دهند، با تزریق پلاکت ها به زیر پوست. اما روش موثرتر اطمینان از رسیدن پی آر پی به عمق صحیح پوست بدون آسیب رسیدن به پی آر پی، تزریق آن به داخل پوست است. بنابراین ما همیشه پی آر پی را تزریق می کنیم و همینطور گاهی آن را مستقیما بعد از درمان با لیزر یا استفاده از دستگاه میکرونیدلینگ به کار می بریم.

 پی آر پی صورت و مزایای آن چیست؟

حروف اختصاری پی آر پی مخفف پلاسمای غنی از پلاکت است که یک ترکیب خونی خالص و غلیظ شده می باشد. مشخص شده است که پی آر پی حاوی فاکتورهای رشد و ترمیم است که برای روش های زیبایی پوست مثل پی آر پی صورت یا “ومپایر فیشال” استفاده می شود. فاکتورهای رشدی که در پلاسمای غنی شده از پلاکت وجود دارند نسبت به فاکتورهای رشد که به طور طبیعی در پوست و بدن وجود دارند بیشتر است که باعث تحریک رشد سلول های جدید برای جوان سازی پوست می شوند. رشد سلول های جدید به ایجاد پوست صاف تر و ضخیم تر و کاهش چین و چروک ها و خطوط ریز کمک کرده و کیفیت و کشسانی پوست را بهبود می بخشد.

“ومپایر فیشال” یا پی آر پی صورت، روشی است که در آن به وسیله درماپن، پلاسمای غنی شده از پلاکت با میکرونیدلینگ تلفیق می شود. ترکیب این دو شیوه درمانی به بیمار این امکان را می دهد که به روشی تسریع یافته بهترین نتیجه را از هر دو درمان بگیرد . جراحت های میکروسکوپی بسیار ریز ایجاد شده به وسیله میکرونیدلینگ، فرایند ترمیم پوست را استارت می زنند، اما همین طور باعث می شود که پلاسمای غنی شده از پلاکت در طول فرایند تزریق به نواحی عمیق تری از پوست نفوذ کرده و بازسازی سلول های پوست را به حداکثر برساند.

پی آر پی یا پلاسمای غنی شده از پلاکت چیست؟

کلمه پی آر پی مخفف چیست؟

پلاسمای غنی شده از پلاکت، نمونه غلیظ شده خون بیمار است که در آن پلاکت ها غلیظ می شوند یا فاکتور های رشد در پلاسما افزایش یافته و نتایج درمان های زیبایی را افزایش می دهد. برای استخراج این ساختار غلیظ، خون بیمار گرفته می شود و سپس داخل یک ظرف به سرعت می چرخد که پلاسما را از بقیه خون جدا میکند.
هم مردان و هم زنانی که به دنبال جایگزینی طبیعی برای جوانسازی پوست و بدون استفاده از ترکیبات و فیلرهای مصنوعی هستند می توانند برای دستیابی به نتایج مورد نظر از روش پی آر پی استفاده کنند. اگر به دنبال صاف کردن چین و چروک ها و خطوط ریز و نرم کردن جای زخم ها هستید ممکن است روش پی آر پی بتواند به شما کمک کند. توصیه می شود که زنان باردار نباید از این شیوه درمانی استفاده کنند. همچنین افراد دارای بیماری های خود ایمنی و سرطانی یا افرادی که تحت درمان های ضد انعقاد خون قرار دارند باید از این نوع درمان اجتناب کنند.

بازتاب ها همواره نشان داده اند که این شیوه درمانی پیشرو، به ارائه درمان های سالم پزشکی و تایید شده از نظر علمی متعهد است و نتایج واقعی را ارائه می دهد. به همین دلیل ما خوشحالیم که قادر هستیم دستیابی به درمان های زیبایی اصلاحی در کلاس جهانی را (مثلا پی آر پی و PPP ) را برای بیماران خود فراهم کنیم. ما فکر می کنیم شما از اینکه ببینید این درمان ها برای تقویت نتایج روش های درمانی تان چقدر خوب عمل می کنند و چقدر سریع و آسان بهبود پیدا می کنید شگفت زده خواهید شد.