thumb.php

در این مطلب لیستی از غذاهای پرکالری چرب و کم فیبرکه حاوی  ناسالم ترین چربی های دنیا هستند را برایتان آورده ایم

گفت: چربی‌ها برای بدن ضروری‌اند اما مقدار نیاز بدن به آنها در طول روز 15 درصد تا 25 درصد از غذای مصرفی ما است.

وی ادامه داد: به دلیل سوء تغذیه و عادات نادرست غذایی، در طول روز مقدار بیشتری از چربی را مصرف می‌کنیم و بدن آنها را ذخیره می‌کند تا در مواقع لزوم (کمبود انرژی و کمبود کربوهیدرات) بتواند از آنها به عنوان انرژی استفاده کند.
وی خاطر نشان کرد: از آن جهت که چربی هم سخت تر از سایر مواد غذایی به انرژی تبدیل می‌شود و هم یک گرم چربی مقداربیشتری (9 کیلوکالری) انرژی تولید می‌کند به همین دلیل بدن همواره مقداری چربی در خود ذخیره دارد که با توجه به تغذیه و سطح فعالیت انسان، ممکن است زیاد شوند.
وی اذعان داشت: چربی‌های اضافه مانند باری بر روی بدن ما سنگینی می‌کنند و خاصیتی جز خستگی، بدفرمی بدن، ناراحتی قلبی و بیماری برای ما ندارند.
وی تصریح کرد: از چربی در سیستم ایمنی بدن، پوست و بسیاری غدد درونی ما استفاده می‌شود. باید این را در نظر داشت که بعضی ویتامین‌ها محلول در چربی‌اند. از جمله غذاهای سرشار از چربی انواع روغن‌ها، کره، کله پاچه، پوست مرغ، انواع شیرینی‌جات و شکلات، حلوا، انواع نوشیدنی‌های شیرینی و کمپوت‌ها، خامه، سیب زمینی سرخ کرده،‌ زرده تخم مرغ، آجیل و خشکبار هستند.
وی در پایان گفت: افرادی که اضافه وزن دارند بهتر است با مراجعه به پزشک متخصص و رژیم غذایی مناسب اقدام به درمان و آب کردن چربی‌ها کنند و به صورت خودسرانه این کار را انجام ندهند تا دچار عوارض ناشی از رژیم خودسرانه نشوند.