سیاهی دور و زیر چشم، یکی از قسمت هایی است که در آرایش و گریم سعی می شود کمتر شود با استفاده از لوازم آرایش و کرم ها. در این بخش از مجله پزشکی دکتر سلام، به شما آموزش می دهیم که چگونه می توان سیاهی اطراف و زیر چشم را برطرف و بپوشانیم. پوشاندن سیاهی دور چشم می تواند نقش موثر و مفیدی در زیبایی شما داشته باشد. سیاهی دور چشم باعث می شود که شما خسته و بیمار به نظر برسید. کمبود خواب، آلرژی، وراثت و هورمونها، همگی می توانند باعث سیاهی دورچشم شوند. اما شما می توانید با استفاده از یک روش مناسب در هنگام آرایش کردن، سیاهی دور چشم خود را کمتر کنید و یا کاملا” بپوشانید.

 

چگونه سیاهی دور چشم خود را کمتر کنیم

 

چهار گام مفید و موثر برای پوشاندن و کمتر کردن سیاهی دور و زیر چشم را به شما می گوییم. با انجام این مراحل شما می توانید سیاهی اطراف چشم خود را بپوشانید.  

 

گام اول: استفاده از کرم پودر
اول از همه کرم پودر همیشگی خود را استفاده کنید و با استفاده از اسفنج ویا انگشتتان آن را دورچشمتان هم بزنید و با یک ماساژ ملایم آن را پخش کنید تا جذب شود . دقت کنید که حتما” کرم پودر جذب پوستتان شده باشد.
———–
گام دوم: استفاده از کانسیلر
سپس از کانسیلر استفاده کنید .در بازار کانسیلرهای مختلفی برای پوشاندن انواع مختلف سیاهی های دور چشم وجود دارد . اگر رنگ سیاهی دور چشم شما به بنفش متمایل است از یک کانسیلر با تن زرد استفاده کنید اما اگرسیاهی دور چشمتان به رنگ آبی متمایل است از یک کانسیلر باتن نارنجی استفاده کنید.
وقتی کانسیلر مناسب را انتخاب کردید آن را به دور چشمتان بزنید و با ضربات نوک انگشت سعی کنید آن را محو و یکدست کنید.در ابتدا ممکن است حس کنید صورتتان کمی غیر طبیعی شده است اما بعد از طی کردن مراحل بعدی و در پایان ، این حالت از بین می رود.
———-
گام سوم: استفاده از پنکک
بعد از اینکه کرم پودر و کانسیلر را استفاده کردید از پنکک یا پودر استفاده کنید . پنکک را به همه جای صورت خود از جمله زیر چشمهایتان بزنید. فرچه و یا پد پنکک را خیلی آرام روی پوست زیر چشمتان بمالید تا کرم پودر و کانسیلر پاک نشود.
———-

گام چهارم : باز هم استفاده از کانسیلر

دوباره از کانسیلر استفاده کنید و مثل دفعه اول با با ضربه زدن توسط نوک انگشتان خود ، آن را محو کنید . اما توجه داشته باشید که رنگ کانسیلری که بار دوم استفاده می کنید با کانسیلری که در ابتدا از آن استفاده کردید باید متفاوت باشد. کانسیلر اول باید روشن و اصلاح کننده باشد اما کانسیلر دوم باید شبیه رنگ پوستتان باشد .