9d9267c54a11250180949d7f2f1a4836

تبدیل چربی قهوه ای به سفید و ذخیره سازی انرژی چربی‌های بد و سوختن چربی‌های خوب هستند راه جدید محققان برای دفع سرطان ازبدن است

محققان در حال بررسی ذخیره سازی انرژی چربی‌های بد و سوختن چربی‌های خوب هستند محققان چاقی در حال بررسی ذخیره سازی انرژی چربی های بد و سوختن چربی های خوب هستند. دانشمندان اعلام کرده اند در پس این چربی ها میتواند یک کشنده ی سرطانی خفته باشد که حدود 30 تا 80 درصد بیماران سرطانی را می کشد.

متیاس تسچاپ، دانشمند آلمانی، می گوید: این کار جدید پاسخ های بالقوه ای را به سوال های لا ینحل در زمینه ی دارو های سرطان می دهد.

چربی قهوه ای به طور معمول خوب است چرا که کالری را می سوزاند و به کنترل وزن افراد کمک می کند. در مقابل، چربی سفید، در محل های نا سالمی مانند کمر تجمع کرده و باعث بروز بیماری هایی چون دیابت و بیماری های قلبی می شود.

دانشمندان نمی دانند چه چیزی باعث بروز سندرم کاچکسیا می شود اما چیزی که مشخص است این بیماری مربوط به متابولیسم بدن و چربی های قهوه ای می شود. بدن انرژی می سوزاند در حالی که نه پروتئین کافی موجود است و نه فعالیت بدنی قابل توجهی از فرد دیده می شود.

میشل پتروزلی، سرطان شناس، می گوید: این وضعیت معمولا با آزمایش های بالینی و کلینیکی مشخص نمی شود.

او می افزاید: چربی سفید میتواند به چربی قهوه ای تبدیل شود و مطالعات روی حیوانات نشان می دهد که یک راه برای این تبدیل قرار گیری طولانی مدت در معرض سرماست. اما کسی نمی دانند در این میان دقیقا چه اتفاقی رخ می دهد.

پتروزلی و همکارانش فرایندی مشابه را در افراد مبتلا به سرطان، به عنوان یک تبهکار بالقوه نشان دادند. تحقیقات بر روی موش های متعدد بعنوان نمونه های مبتلا به سرطان نشان داد تبدیل چربی قهوه ای به سفید در تمام این مدل ها به شکل مشابه انجام شده و یک فرایند برگشت ناپذیر و موثر در ابتلا به سندرم کاشکسیا است. این فرایند از انرژی بدن استفاده میکند تا خود فرد را به جای سلول های سرطانی بکشد.

دانشمندان در حال تحقیق بر روی تغییرات ژنتیکی در تومور ها هستند. تغییراتی که به طور خانگی و بر روی مولکولی مشخص عمل کند.

تیم تحقیقاتی توانستند پروتئین آی ال 6 را خنثی کنند و پس از آن مشاهده نمودند که در موش ها هدر رفتن انرژی و عضلات و کاشکسیا به شدت کاهش یافت اما متوقف نشد. این مطالعات نشان می دهد که درمان کاشکسیا همچون تشخیص آن امری شدنی است.

گروهی دیگر به سرپرستی دکتر واگنر دریافته اند که تبدیل شدن چربی سفید به قهوه ای زودتر از مشاهده ی آتروفی عضلانی آغاز میشود و ممکن است با تصویر برداری یا نشانگر های زیستی وقوع آن را دقیقا مشخص نمود.

محققان می گویند که درمان های نسبتا غیر سمی مانند داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی و یا آنتی بادی های خاص طراحی شده می تواند راهی برای درمان سرطان باشد و تعداد زیادی از مردم که از کاشکسی ناشی از نارسایی قلبی، ایدز و بیماری های پیری رنج می برند را از مرگ نجات دهد.