میکرودرمابراسیون یک روش غیر تهاجمی است که برای تجدید کلی پوست و بافت های صورت مورد استفاده قرار می گیرد. این درمان می تواند آفتاب سوختگی، چین و چروک، خطوط ریز، لکه های پیری، جای زخم آکنه، ملاسما و سایر نگرانی ها و شرایط مربوط به پوست را بهبود بخشد. در این روش از یک دستگاه مخصوص با سطح ساینده استفاده می شود که لایه بیرونی ضخیم پوست را به آرامی می سابد تا آن را جوان کند. در ادامه این مقاله ار بخش زیبایی, پوست و موی دکتر سلام به توضیج کامل درباره میکرودرمابراسیون پرداخته و با آن آشنا می شویم.

میکرودرمابراسیون

میکرودرمابراسیون چیست؟

میکرودرمابراسیون ذرات ریز اکسید آلومینیوم یا بی کربنات سدیم را با خلاء یا مکش بر روی پوست اسپری می کند تا همچون روش قبل باعث جوان سازی پوست شود. میکرودرمابراسیون برای اکثر انواع و نژاد های پوستی روشی مطمئن محسوب می شود.

دلایلی مراجعه به این روش درمانی اغلب شامل موارد زیر است:

۱. خطوط و چین و چروک های ریز
۲. غیریکنواختی رنگدانه ها، لکه های پیری و لکه های قهوه ای
۳. منافذ بزرگ و جوش های سرسیاه
۴. جوش و آکنه
۵. شل شدن پوست
۶. تیرگی
۷. رنگ و بافت ناهموار پوست
۸. ملاسما
۹. آفتاب سوختگی


بیشتر بخوانید: چاره های طبیعی برای شل شدن پوست


درمابراسیون و میکرودرمابراسیون

در درمابراسیون، متخصص پوست یا جراح پلاستیک پوست شما را با یک ابزار خاص می سابد. این روش باعث می شود که یک لایه جدید و نرم تر جایگزین پوست کهنه شود. میکرودرمابراسیون اما از کریستالهای لایه برداری که روی پوست پاشیده می شوند استفاده می کند. این بهترین کار برای مشکلاتی از جمله تیرگی پوست، لکه های قهوه ای و لکه های پیری است.

درمابراسیون یا میکرودرمابراسیون چه زمانی استفاده می شوند؟

درمابراسیون به منظور بهبود جای زخم های آکنه، علائم آبله و زخم ناشی از حوادث یا بیماری ایجاد شده است. در درمان نقایص مادرزادی پوست، بیشتر خال ها، ماه گرفتگی یا زخم های ناشی از سوختگی مؤثر نیست. درمابراسیون به طور کلی فقط برای افراد دارای پوست روشن بی خطر است. برای افرادی که پوست تیره تری دارند این روش ممکن است باعث زخم یا تغییر رنگ پوست شود.

میکرودرمابراسیون اما روی همه نوع و رنگ پوست کار می کند و باعث تغییر رنگ پوست و ایجاد زخم نمی شود. با اینحال برای مشکلات عمیق تر مانند زخم ها، چین و چروک یا زخم های آکنه عمیق مؤثر نیست. زمان ریکاوری میکرودرمابراسیون نسبت کمتری به درمابراسیون دارد. پوست به طور موقت سرخ رنگ می شود اما در طی ۲۴ ساعت کاملاً بهبود می یابد. همچنین نیازی به جراحی یا بیهوشی نیز ندارد. این ممکن است برای افرادی که نمی توانند دوره ریکاوری طولانی را تحمل کرده آپشن مهمی باشد.

قبل از انجام عمل

در مشاوره قبل درمابراسیون، در مورد اهداف، خطرات و مزایای این روش و نوع بیهوشی مورد استفاده با شما مشورت خواهد شد. شما همچنین دستورالعملهایی را برای دنبال کردن قبل و بعد از درمابراسیون دریافت خواهید کرد و شاید عکسهایی برای مقایسه با نتایج بعد عمل گرفته شود. مشاوره قبل از میکرودرمابراسیون تا حدودی مشابه مشاوره درمابراسیون است اما گفتگوهای کمتری در مورد بی حسی و خطرات صحبت می شود زیرا این روش ساده تر است.

میکرودرمابراسیون

هزینه های میکرودرمابراسیون

طبق آمار انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، متوسط ​​هزینه میکرودرمابراسیون در سال ۲۰۱۷ در حدود ۱۳۷ دلار بوده است.

هزینه های این روش بستگی به عوامل زیر دارد:

۱. تخصص و صلاحیت های متخصص
۲. تعداد جلسات
۳. نوع میکرودرمابراسیون
۴. محل کلینیک

حتی اگر یک متخصص پوست عمل را انجام دهد، بیمه معمولاً هزینه ها را پوشش نمی دهد.

آماده سازی قبل میکرودرمابراسیون

میکرودرمابراسیون یک روش غیر جراحی و غیرتهاجمی است و برای آماده شدن برای آن نیازی نیست کار زیادی انجام بدهید. این ایده خوبی است که در مورد نگرانی های پوست خود با یک متخصص مراقبت های پوستی صحبت کنید تا دریابید که آیا میکرودرمابراسیون مناسب شماست یا خیر. همچنین باید در مورد جراحی های زیبایی گذشته، آلرژی ها و شرایط پزشکی خود با پزشک خود صحبت کنید.

ممکن است به شما گفته شود که حدود تا یک هفته قبل از درمان از قرار گرفتن در معرض آفتاب، استفاده از کرم های برنزه کننده و اپیلاسیون خودداری کنید. همچنین ممکن است به شما توصیه شود که تا سه روز قبل از شروع درمان از استفاده از کرم و ماسک های لایه برداری استفاده نکنید. قبل از شروع عمل، باید هرگونه آرایش پاک شده و صورت تمیز گردد.

میکرودرمابراسیون چگونه کار می کند؟

میکرودرمابراسیون معمولاً حدود یک ساعت طول می کشد و باید توسط یک متخصص مجاز مراقبت های پوستی انجام شود که ممکن است تحت نظارت یک ارائه دهنده بیمه بهداشتی قرار داشته باشد یا نباشد. این بستگی به ایالتی دارد که در آن زندگی می کنید. استفاده از بیهوشی یا ماده بی حس کننده برای میکرودرمابراسیون لازم نیست.

عمل به این صورت است که ابتدا به روی یک صندلی می نشینید. متخصص با یک دستگاه کوچک به آرامی روی صورت ذرات لایه بردار را اسپری می کند یا لایه بیرونی پوست را می سابد. در پایان درمان، مرطوب کننده و همچنین ضد آفتاب روی پوست شما برای جلوگیری از آسیب های احتمالی زده می شود. میکرودرمابراسیون برای اولین بار در سال ۱۹۹۶ توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تأیید شد. از آن زمان تاکنون صدها دستگاه میکرودرمابراسیون تولید شده است.

بر اساس دستگاه خاص مورد استفاده چند روش مختلف برای انجام این عمل وجود دارد:

سری الماسه

یک دستگاه سری الماسه به گونه ای طراحی شده است که سلول های مرده را به آرامی از پوست بردارد و در همان زمان آنها را فوراً مکش کند.
عمق سایش ممکن است تحت تأثیر فشار اعمال شده بر روی دستگیره و همچنین مدت ماندن مکش بر روی پوست باشد. این نوع اعمال کننده میکرودرمابراسیون معمولاً در مناطق حساس تر صورت مانند نزدیک چشم ها استفاده می شود.

میکرودرمابراسیون کریستالی

میکرودرمابراسیون کریستالی دستگاهی است که به آرامی کریستال های ریز را بر روی پوست اسپری می کند تا لایه های بیرونی پوست را از بین ببرد. سلولهای مرده پوست، فوراً بعد از اسپری مکش می شوند. کریستال هایی که ممکن است مورد استفاده قرار گیرند شامل اکسید آلومینیوم و بی کربنات سدیم است.

هایدرادرمابراسیون

هایدرادرمابراسیون تکنیکی جدیدتر است که شامل تزریق ترکیب همزمان محصولات پوستی و لایه بردار های بدون کریستال است. این روش فرآیند تولید کلاژن را تحریک می کند و جریان خون به پوست شما را به حداکثر می رساند.

میکرودرمابراسیون

مزایای میکرودرمابراسیون

هدف از میکرودرمابراسیون این است که چهره را نرم تر، روشن تر و یکدست تر جلوه دهد.

اهداف اصلی استفاده از میکرودرمی اما:

۱. تیرگی پوست
۲. عدم توازن رنگ پوست
۳. بافت ناهموار پوست
۴. لکه های پیری
۵. لکه های تیره که بعد از پاک شدن آکنه ایجاد می شوند.
۶. ملاسما، یک مسئله شایع که لکه هایی تیره رنگ روی پوست ایجاد می کند.
۷. جای زخم

متخصصان پوست همچنین ممکن است از میکرودرمابراسیون برای تقویت نتایج محصولات جوان کننده و یا محصولات سفید کننده پوست استفاده کنند. این روش می تواند به این محصولات کمک کند تا به پوست نفوذ کنند.


بیشتر بخوانید: کاهش تیرگی پوست با این روش ها


خطرات و عوارض جانبی میکرودرمابراسیون

افرادی که در ۶ ماه گذشته داروی آکنه ایزوترتینوئین مصرف کرده اند، تا انجام میکرودرمابراسیون باید مدتی صبر کنند. در مورد هر لکه ای که در حال رشد، خونریزی یا تغییر دادن شکل دادن است با پزشک خود صحبت کنید. این موارد می تواند نشان دهنده سرطان پوست باشد.

تا چند روز بعد از میکرودرمابراسیون فرد ممکن است شاهد مواردی چون موارد زیر باشد:

۱. ورم پوست
۲. قرمزی پوست، مشابه آفتاب سوختگی
۳. کبودی
۴. احساس سوختگی یا سوزش
۵. افزایش حساسیت پوست به نور خورشید

بعد از عمل پوست خود را باید از آسیب و نور آفتاب محافظت کنید. انجام این مراقبت ها به اطمینان از حصول بهترین نتایج و کاهش خطر عوارض جانبی کمک می کند. میکرودرمابراسیون ممکن است برای افرادی که به راحتی پوستشان دچار زخم می شود و یا دچار تاول تبخالی می شوند مناسب نباشد.

بعد از درمابراسیون و میکرودرمابراسیون چه اتفاقاتی رخ می دهد؟

بعد از درمابراسیون، پوست شما به شدت احساس سوزش می کند. پزشک می تواند برای رفع هرگونه ناراحتی که احساس می کنید، داروهایی را تجویز یا توصیه کند. بهبودی کامل معمولاً طی هفت تا ده روز اتفاق می افتد. پوست جدید شما که در ابتدا صورتی رنگ است به تدریج به رنگ طبیعی می رسد. در بیشتر موارد، قرمزی بین شش تا هشت هفته بعد از بین می رود. به محض بهبودی پوست می توانید از مواد آرایشی استفاده کنید. به طور کلی اکثر افراد می توانند فعالیت های عادی خود را در ۷ تا ۱۴ روز پس از درمابراسیون از سر بگیرند.

میکرودرمابراسیون

باید تا چند هفته پس از از بین رفتن رنگ صورتی پوست نیز تماس مستقیم با نور خورشید خودداری کرد. در بیرون از منزل، از یک ضد آفتاب با طیف گسترده اس پی اف ۳۰ یا بیشتر و از یک کلاه لبه دار پهن استفاده کنید. بعد از میکرودرمابراسیون، پوست صورتی رنگ خواهد بود و تقریباً ۲۴ ساعت خشک و سفت خواهد بود (مانند آفتاب سوختگی یا سوزش از وزش باد). میتوانید از مرطوب کننده ها استفاده کنید اما بعضی از انواع آرایش ها نباید حداقل تا ۲۴ ساعت بعد از عمل استفاده شوند.

زمان ریکاوری

در بیشتر موارد دوره ریکاوری بعد از میکرودرمابراسیون طولانی نیست و عوارض جانبی در صورت مشاهده فقط بعد از مدت اندکی از بین می روند. در اکثر مردم، پوست طی یک هفته بهبود می یابد و آماده یک جلسه دیگر میکرودرمابراسیون است.

مراقبت های بعد از درمابراسیون و میکرودرمابراسیون

درمابراسیون

تا ۴۸ بعد از عمل از مصرف الكل خودداری كنید. بعد از آن به مدت یک هفته آسپرین یا هر نوع محصول حاوی آسپرین یا ایبوپروفن را مصرف نکنید. همچنین سیگار نیز نباید بکشید. به مدت سه تا شش ماه از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید.

میکرودرمابراسیون

از مرطوب کننده ها و کرم های ضد آفتاب استفاده کنید. بلافاصله پس از انجام عمل از قرار گرفتن در معرض آفتاب برای چند روز خودداری کنید.

بعد از انجام میکرودرمابراسیون باید انتظار چه چیزی را داشت؟

بعد از میکرودرمابراسیون دوره از کار افتادگی ای وجود ندارد و می توانید فورا به فعالیت های روزانه خود برگردید. پوست خود را مرطوب نگه دارید و از محصولات مراقبت از پوست ملایم استفاده کنید. حداقل از یک روز پس از درمان از مصرف داروهای موضعی آکنه خودداری کنید. محافظت از پوست در برابر آفتاب بسیار مهم است. در چند هفته پس از درمان پوست شما می تواند نسبت به خورشید حساس تر باشد. انتظار می رود بلافاصله بعد از عمل نتایج قابل توجهی را مشاهده کنید. تعداد جلسات میکرودرمابراسیون مورد نیاز به شدت امراض پوستی و همچنین انتظارات شما بستگی دارد.

سوالات متداول در مورد میکرودرمابراسیون

در طی میکرودرمابراسیون چه اتفاقی می افتد؟

متخصص پوست از یک دستگاه برای لایه برداری پوست استفاده می کند. ممکن است روی پوست خود احساس سابیدگی بکنید اما دردی ندارد. درمان روی صورت حدود ۳۰ تا ۴۰ دقیقه و گردن حدود ۲۰ دقیقه طول می کشد و بعد از آن باید از مرطوب کننده استفاده کرد.

بعد از میکرودرمابراسیون چه کاری باید انجام دهم؟

ممکن است به مرطوب کننده یا سایر محصولات مراقبت از پوست در منزل نیاز پیدا کنید.
به شما یک برنامه مراقبت از پوست داده می شود که شامل محافظت پوست از آفتاب است. محافظت پوست از خورشید خطر عوارض جانبی را کاهش می دهد.

دوره از کار افتادگی چقدر طول می کشد؟

بعد از میکرودرمابراسیون دوره از کار افتادگی و ریکاوری وجود ندارد. پوست بعضی از بیماران ممکن است صورتی یا قرمز شود. همچنین پوست می تواند کمی متورم شود. این عوارض جانبی بسیار شبیه به آفتاب سوختگی یا سوختگی در اثر باد است و برای یک یا دو روز طول می کشد. در طی این مدت، برخی از بیماران از بازگشت به محل کار یا رفتن میان عموم احساس ناراحتی می کنند.

میکرودرمابراسیون

چه موقع نتایج میکرودرمابراسیون را مشاهده می کنم؟

بسیاری از بیماران به جلسات متعددی نیاز دارند تا نتیجه ای مشاهده کنند. در درمان علائم پیری این جلسات ممکن است به شکل هفتگی، هر دو هفته یا ماهانه صورت بگیرد. بسیاری ادعا می کنند بعد از تعداد معینی جلسه درمانی به نتیجه رسیده اند و پوستی لطیف تر و روشن تر دارند.

این نتایج تا چه مدتی باقی می مانند ؟

نتایج به طور کلی موقت هستند اما کسانی که پوست را از آسیب آفتاب محافظت می کنند و برنامه های مراقبتی پوست را رعایت می کنند نتایج طولانی تری می گیرند. با اینحال پوست روز به روز در حال پیرتر شدن است. جلسات پس از درمان برای حفظ وضعیت پوست بسیار ضروری است.

اثرات جانبی احتمالی چیست اند ؟

پوست اندکی سرخ رنگ شده و ممکن است کمی متورم شود. این وضعیت بعد از یک روز از بین می رود. در بعضی موارد، پوست می تواند دچار کبودی، سوختگی و یا حساسیت به نور خورشید شود. این موارد بدون درمان از بین می روند. با انجام میکرودرمابراسیون ریسک ایجاد شدن لکه های قهوه ای بسیار کم است.

میزان امنیت در میکرودرمابراسیون چقدر است ؟

هنگامی که این عمل توسط یک متخصص پوست انجام شود، میکرودرمابراسیون دارای یک ایمنی بالاییست. این عمل همچنین در سالن ها و اسپاهای غیر پزشکی نیز انجام می شود. شما می توانید برای کم کردن خطر عوارض جانبی این عمل را فقط نزد متخصصان انجام دهید.

میکرودرمابراسیون

اثر میکرودرمابراسیون بر زخم های آکنه چیست ؟

لورن کانسیل متخصص پوست دارای گواهی تایید بیمارستانی؛ می گوید که میکرودرمی چطور به درمان زخم های آکنه کمک می کند. میکرودرمابراسیون نوعی درمان لایه برداریست که باعث لطافت و جوان سازی پوست می شود اما زخم های عمیق تر همچون جای آکنه را برطرف نمی کند. بیمارانی که از زخم های ناهنجار آکنه رنج می برند می توانند به متخصص های پوست مراجعه کرده و گزینه های روی میز را بررسی کنند. روش های همچون همسان سازی پوست با لیزر، پر کننده ها و پوسته های پلاستیکی.

آیا می توان میکرودرمابراسیون را در خانه انجام داد ؟

بسیاری از کیت های میکرودرمابراسیون خانگی در فروشگاه ها یا بصورت آنلاین موجود است. سالن های اسپا و آرایشگاه ها نیز این روش را انجام می دهند. انجمن ملی متخصصان پوستی آمریکا به افراد توصیه می کند قبل از انجام عمل خارج از یک کلینیک با پزشک متخصص پوست صحبت کنند. اینکار برای حصول اطمینان از این است که پوست فرد برای میکرودرمابراسیون مناسب است یا خیر و اینکه آیا عوارضی را تجربه می کند یا خیر. آنها همچنین به فرد می گویند که چگونه با هر گونه عوارض جانبی که ممکن است پیش بیاید مقابله کند.

بهترین کیت های خانگی میکرودرمابراسیون

اگر می خواهید پوست خود را لایه برداری کنید، میکرودرمابراسیون بهترین راه است. این یک روش فوق العاده برای جوان سازی پوست است. آیا این متد شامل رفتن زیر تیغ جراحی نیز هست؟ جواب منفی است. این متد سریع، بدون درد و غیر تهاجمی است. این درمان ضد پیری با استفاده از کریستال های ریز برای لایه برداری پوست و از بین بردن سلول های مرده پوست استفاده می کند.

این امر باعث تحریک تولید کلاژن و در نتیجه بهبود چشمگیر در رنگ و بافت پوست شما می شود. همچنین باعث بهبود خاصیت ارتجاعی پوست شده و باعث کاهش لکه های پیری، خطوط ریز، زخم های آکنه خفیف و منافذ بزرگ شده می شود. این روش را هم می شود در کلینیک ها و سالن های زیبایی نزد یک متخصص انجام داد یا توسط خودتان در خانه انجام شود. در اینجا بهترین کیت های خانگی میکرودرمی آورده شده که می توانید از آنها استفاده کنید.

۱. کیت کلاسیک میکرودرم شخصی پی ام دی

این کیت چهره ای روشن و پوستی لطیف را برای شما به ارمغان می آورد. با داشتن هشت سطح شدت، می توانید نوع درمانی مناسب برای نوع پوست خود پیدا کنید. سطوح از “بسیار حساس” تا “بسیار شدید” طیف بندی شده است. اگر اولین بار است که میکرودرمی می کنید این کیت گزینه خوبی برای مبتدیان است.

نکات مثبت

۱. آسان برای استفاده
۲. جمع و جور
۳. ارزش پولی را که پرداخت می کنید دارد
۴. دو سرعت برای انتخاب وجود دارد
۵. مناسب برای پوست های حساس

نکات منفی
ندارد

میکرودرمابراسیون

۲. کیت استارتر سیستم نیتروژنیک

اگر بودجه کمی دارید، این کیت بهترین گزینه برای شما در بازار است. این کیت شامل یک اپلیکاتور میکرودرمی و ۱۲ پاف یکبار مصرف جوانسازی است. اپلیکاتور از میکرو-ارتعاشات برای تقویت تجدید پوست استفاده می کند و به مرور زمان به پوست محکم تر، روشن تر و سالم تر می انجامد. هفته ای سه بار از آن استفاده کنید تا شاهد پیشرفت چشمگیر پوست خود باشید.

نکات مثبت

۱. استفاده آسان
۲. مقرون به صرفه
۳. مناسب برای پوست های حساس
۴. تمیز کننده پوست
۵. حمل آسان

نکات منفی
ندارد


بیشتر بخوانید: علائم و نشانه های ملاسما چیست؟ + راه های درمان آن


۳. سیستم میکرودرم گلو دایمند

اگر به دنبال نتایجی با کیفیت مشابه کلینیک ها و سالن های زیبایی هستید، این سیستم میکرودرمابراسیون از “نودرم” برای شما بهترین گزینه است. با استفاده مداوم، متوجه تفاوت زیادی در خطوط ریز، چین و چروک، لکه ها و منافذ قابل رویت خواهید شد و پوست شما احساس لطافت و نرمی خواهد کرد.

نکات مثبت

۱. استفاده آسان
۲. نتایج با کیفیت و حرفه ای
۳. مناسب برای پوست های حساس
۴. جمع و جور و مناسب برای حمل و سفر
۵. ارزش پولی که می پردازید را دارد

نکات منفی
ندارد

میکرودرمابراسیون

۴. دستگاه حرفه ای میکرودرمابراسیون دایموند کندال

این دستگاه برای خلاص شدن از سلول های مرده پوست از کریستال از سری الماسه استفاده می کند. پوست شما را دوباره جوان کرده و با فقط یک جلسه درمانی روشن تر به نظر می رسد. همچنین اثرات محصولات مراقبتی پوست را بعد از استفاده به حداکثر می رساند زیرا این محصولات عمیق تر به پوست شما نفوذ می کنند. این دستگاه حتی توسط متخصصان کلینیک ها و سالن ها نیز بسیار توصیه می شود زیرا نزدیکترین دستگاه به دستگاه های حرفه ای میکرودرمابراسیون است.

نکات مثبت

۱. نه سایز متفاوت سری الماسه دارد
۲. دو سیلندر فیلتر روغن دارد
۳. استفاده آسان
۴. ماندگاری بالا
۵. ارزش پولی که پرداخت می کنید را دارد

نکات منفی
ندارد

۵. کیت میکرودرم تروفی اسکین ام دی

درمان های میکرودرم ام دی به طور بالینی ثابت شده است که پوست را نرم و صاف می کند و ظاهر چین و چروک و لکه های تیره را کاهش می دهد. حالت خودکار این دستگاه همچنین کار را برای مبتدیان بسیار راحت کرده است. ابزار لایه برداری عمیق آن باعث از بین رفتن پوست مرده شده و پوستی جدید جایگزین آن می شود. شما همچنین با این دستگاه یک ضمانت ۳ ساله دریافت می کنید.

نکات مثبت

۱. بسته بندی بسیار خوب
۲. مناسب برای تازه کاران
۳. ارزش پولی که می پردازید را دارد
۴. جمع و جور و آسان برای حمل و مسافرت
۵. سری های خاصی برای تاثیر و نفوذ بیشتر محصولات مراقبت از پوست

نکات منفی
۱. بسیار گران است

۶. سیستم مراقبت پوستی و میکرودرمی نوبرلیانس

این محصول یکی از محبوب ترین دستگاه های میکرودرمابراسیون در بازار است. در کنار سری الماسه، این دستگاه همچنین دارای ۵ سطح مختلف قدرت مکش و سه نوع سری است. شما می توانید بر اساس نوع و حساسیت پوست خود، از آنها استفاده کنید. اگرچه با خرید این محصول ۳ سال ضمانت دریافت می کنید اما دستگاه بسیار پلاستیکی و شکننده به نظر می رسد.

نکات مثبت

۱. استفاده آسان
۲. سری الماسه
۳. سبکی وزن
۴. مناسب برای پوست های حساس

نکات منفی
۱. ساختار و شکل ضعیف

۷. میکرودرم حرفه ای آپولوس

آپولوس وسیله ای بسیار مفید است که به راحتی در کیف دستی شما جای می گیرد. طراحی مدرن آن تنها ویژگی عالی آن نیست. این دستگاه دارای مکشی قابل تنظیم و سری الماسه است که می تواند نتایجی همچون کلینیک ها و اسپا ها را فراهم کند. روی انواع پوست به خوبی کار می کند. همچنین یک سری از لوازم جانبی مورد نیاز برای میکرودرمابراسیون را در درون جعبه تعبیه شده است.

نکات مثبت

۱. استفاده آسان
۲. مکش قابل تنظیم
۳. قابل حمل و مناسب برای سفر
۴. ارزش پولی که می پردازید را دارد

نکات منفی
ندارد

میکرودرمابراسیون

۸. میکرودرمی گلومینی

گلومینی وسیله ای فوق العاده برای درمان پیری و چروک های پوست است. در یک دست جای می گیرد و استفاده از آن بسیار آسان است. با سری های الماسه و مکش قابل تنظیم، کار فوق العاده ای برای لایه برداری و نرم کردن پوست انجام می دهد. می توانید آن را شارژ کرده و در هر کجا استفاده کنید. اگر مبتدی هستید این محصول بهترین گزینه برای شماست.

نکات مثبت

۱. کاربر پسند
۲. قابل حمل و مناسب برای سفر
۳. مناسب برای همه انواع پوست
۴. ارزش پولی که می پردازید را دارد.

نکات منفی
ندارد

۹. ماشین میکرودرمی زنی-پرو دایمند

اگر به دنبال یک سیستم میکرودرمی حرفه ای هستید که به اندازه سایر دستگاه های پرزق و برق کارایی داشته باشد زنی-پرو بسیار مناسب است. با اینکه بسیار پایه ای است، اما هر کاری که یک متخصص زیبایی می تواند انجام دهد را انجام می دهد. شما از قدرت مکش و عملکرد سری های الماسه آن که به خوبی کار می کند و پوست شما را روشن و زیبا می کند تعجب خواهید کرد.

نکات مثبت

۱. استفاده آسان
۲. نتایج حرفه ای
۳. ارزش پولی که می پردازید را دارد
۴. مناسب برای همه انواع پوست

نکات منفی
ندارد

۱۰. میکرودرمی سیلک-ان رِویت

این ابزار انقلابی ترکیبی از لایه برداری میکرودرمابراسیون ملایم و وکیوم است تا تمام نگرانی های پوستی شما برطرف شود. برای لکه های پیری، جوش ها و زخم های آکنه فوق العاده است. نوک ملایم آن در هر زمان باعث بهبود بافت و خاصیت ارتجاعی پوست شما می شود. با این وجود برای دیدن نتایج قابل توجه باید از دستگاه به طور مداوم استفاده کنید.

نکات مثبت

۱. استفاده آسان
۲. مناسب برای همه انواع پوست
۳. ارزش پولی که می پردازید را دارد

نکات منفی
ندارد

میکرودرمابراسیون

خلاصه

میکرودرمابراسیون یک متد آرایشی است. هدف این است که بافت و رنگ چهره یکنواخت شود. معمولاً به جلسات متعددی نیاز است که در طی آن یک متخصص لایه بالایی پوست را با یک دستگاه کوچک از بین می برد. بسیاری از افراد از میکرودرمابراسیون برای کاهش اثرات قابل توجه پیری یا از بین بردن لکه های باقی مانده از آکنه استفاده می کنند.

این روش غیر تهاجمی است اما می تواند عوارض جانبی ایجاد کند. این موارد شامل سوزش، لک و تورم و همچنین افزایش حساسیت به نور خورشید است. معمولا یک متخصص پوست یا متخصص مراقبت های پوستی میکرودرمی را انجام می دهد با اینحال اما کیت های خانگی ای نیز برای انجام این کار موجود است. همیشه قبل از انجام میکرودرمی در خارج از کلینیک با یک متخصص پوست صحبت کنید.