Clarkand_videogames_istock-600x360

میگرن, نارسایی قلبی , سکته‌ی قلبی و مرگ , سوزن سوزدن شدن انگشتان، بروز تاول و همینطور پیدا شدن تیکهای حرکتی در دستان از جمله عوارض مرگبار بازی های رایانه ای هستند

برخی از بازی‌های رایانه‌ای و افراط در انجام آنها می تواند خطر مرگ را به سراغ افراد بیاورد. پژوهشگران هشدار می دهند استفاده  بیش از  حد از وسایل الکترونیکی مخصوص بازی‌های چند رسانه‌ای، می تواند به شدت بر سلامت دست کاربران موثر باشد از  جمله سبب سوزن سوزدن شدن انگشتان، بروز تاول و همینطور پیدا شدن تیکهای حرکتی در دستان شود.

گفتنی است، علاوه بر آسیب به دستها و همینطور بروز درد و عارضه‌ی کارپال تونل در مچ دستها، استرس ناشی از عبور از مراحل بازی می تواند به شدت به اعصاب فرد کاربر آسیب وارد نماید.

پژوهشگران بی توجهی هنگام انجام بازی های چند رسانه‌ای را مسبب بسیاری از صدمات مانند مشکلات زانو، شکستگی لگن، شکستگی ناشی از سقوط و همینطور سو تغذیه و ضعف چشمها می دانند.

پژوهشگران بروز تشنج به خاطر نور را به ویژه در مبتلایان به صرع به دلیل انجام بازی بیش از حد با این وسایل عادی می دانند.

علاوه بر تمامی موارد گفته شده، بروز مشکلاتی مانند اعتیاد به انجام بازی ، میگرن، نارسایی قلبی و حتی سکته‌ی قلبی و مرگ نیز می تواند در اثر زیاده روی در انجام بازیهای چند رسانه‌ای رخ دهد.

پزشکان توصیه می کنند افراد در صورت اعتیاد به انجام بازی حتماً با پزشک متخصص مشورت نمایند.