hotstone

بستنی یک منبع عالی انرژی است برخی بستنی ها حاوی سایر فراورده های خوراکی مانند میوه، دانه های مغزدار، تخم مرغ، شیرینی جات و قند نیز باشد که ارزش غذایی بستنی را خیلی بیشتر افزایش می دهند.

مصرف متعادل موجب تأمين ويتامين‌هاي ضروري بدن، پروتئين و انرژي لازم مي‌شود و اثرات سودمندی بر بدن دارد.بستنی یک منبع عالی انرژی ایست چرا که ترکیبات بستنی تقریباً به طور کامل جذب بدن می شوند.

ستنى” در واقع غذايى كاملی ایست كه وقتى بعد از شام يا ناهار به عنوان دسر خورده شود ، دير هضم مى شود و اغلب اشتها را به غذاى بعدى از بين مى برد.

بستنی منبع بسیار مناسب و غنی از پروتئین، کلسیم، فسفر و همچنین ویتامین های B۳ ،B۲ ،B۱ ویتامین E و… است. از این رو با توجه به این که بستنی انرژی زیادی دارد و منبع مناسبی از کلسیم نیز به شمار می رود، در دوران رشد و بلوغ منبع غذائی مناسبی برای تأمین نیازهای روبه رشد کودکان و نوجوانان است.

نتایج مطالعات نشان می دهند، مصرف دوبار بستنی در هفته نقش زیادی در بهبود خلق و خو افراد دارد و از تنش های عصبی و حتی سردرد های شدید جلوگیری می کند.بستنی های کم کالری و ساده می توانند در رژیم لاغری شما نیز مورد استفاده قرار گیرند و گاهی با مصرف آن ها می توانید در رژیم غذایی تان تنوع به وجود آورید.