صورت مهم ترین بخش ظاهر یک انسان است که شخص همیشه سعی می کند آن را آراسته نگه دارد و در نگهداری از آن کوشا باشد. اعضای مهمی همچون بینی و چشم در صورت وجود دارند که از همه آنها باید مراقبت کرد تا دچار آسیبی نشوند. گاهی عوامل زیادی می تواند زیبایی صورت را کمتر کند. از دست دادن وزن، پیری و لوازم آرایشی نامناسب می تواند پوست صورت را افتاده تر کند و همین باعث می شود که شخص دچار کمبود اعتماد به نفس شود. همچنین زاویه های مناسبی که در صورت وجود داشتند هم از بین خواهند رفت.

به همین دلایل، جراحی ها و تزریق های زیادی برای زیبایی صورت به وجود آمده اند که یکی از آنها زاویه سازی صورت توسط فیلر است. در زاویه سازی صورت، فیلر به صورت تزریق می شوند و باعث می شوند که زاویه های اطراف صورت به خوبی به حالت قبل برگشته و چهره را بسیار زیبا تر نشان می دهند. در حقیقت زاویه ها باعث می شوند که فرم صورت به خوبی شکل بگیرد.

فواید تزریق فیلر برای زاویه سازی صورت

پس از آنکه با فیلر آشنایی پیدا کردید، بهتر است که فواید آن را هم بدانید و متوجه شوید که چرا دیگران از این روش برای زاویه سازی صورت خود استفاده می کنند. در بخش زیر با برخی از فواید فیلر آشنا خواهید شد:

  • در بسیاری از جراحی ها پزشک نیاز دارد که بخشی از صورت شما را شکاف دهد. همین باعث می شود که زخم های متعددی بر روی صورت تان ایجاد شود. در تزریق فیلر چنین چیزی وجود ندارد و شما دچار اسکار نخواهید شد.
  • برخی از جراحی ها باعث نامتعادلی در چهره می شوند. یعنی شخص با مرور زمان پیرتر می شود اما آن جراحی هنوز در همان سنین جوانی وجود دارد و عدم تقارن را در چهره ایجاد می کند. تزریق فیلر همزمان با چهره، پیر می شوند و روندی طبیعی را در خود دارند.
  • بسیاری از جراحی ها نمی توانند همان حس طبیعی را به بیمار القا کنند. در حقیقت بیمار همیشه حس می کند که یک بخش مصنوعی درون صورت خود دارد و همین وی را آزار می دهد. در تزریق فیلر از چنین چیزی خبری نیست و شخص کاملا یک حس طبیعی خواهد داشت.
  • یکی از مزایای بزرگ این تزریق، استفاده آن در دیگر جراحی ها است. از این روش زیبایی می توان در جراحی های دیگر هم استفاده کرد تا بیمار بتواند چندین فرایند زیبایی را بر روی صورت خود انجام بدهد.

اقدامات لازم قبل از انجام زاویه سازی صورت با فیلر

پرهیز از مصرف برخی داروها و نوشیدنی ها

هر زمانی که شما اقدام به تزریق فیلر، بوتاکس و … می کنید، کبودی یکی از عوارض جانبی طبیعی آن خواهد بود. بنابراین برای به حداقل رساندن کبودی، از مصرف محصولاتی که باعث می شوند غلظت خون شما تحت تاثیر قرار گیرد، اجتناب کنید مانند داروی آسپرین، ادویل و …

با پوست تمیز به کلینیک زیبایی مراجعه کنید

لازم است روزی که برای انجام تزریق فیلر به کلینیک مراجعه می کنید، کاملا بدون آرایش باشید.

قبل از تزریق فیلر، غذا میل کنید

قبل از تزریق فیلر لازم است یک وعده غذایی کامل میل کنید. گاهی اوقات، ممکن است افرادی که قبل از تزریق غذا نخورده باشند، به هنگام تزریق دچار ضعف شوند. بنابراین خوردن ناهار یا صبحانه را قبل از تزریق فیلر، فراموش نکنید.

مراحل انجام تزریق فیلر برای زاویه سازی صورت

در این روش پزشک از طریق فیلر تلاش می کند که زاویه های مناسب را در صورت شما ایجاد کند. پزشک برای اینکه فیلر ها را تزریق کند، باید به خوبی بداند که کدام بخش از صورت شما نیاز به تزریق و ایجاد زاویه دارد به همین دلیل در ابتدا صورت شما را بررسی می کند. سپس آن مکان ها را توسط مواد ضد میکروبی، پاکسازی می کند تا همه چیز برای تزریق فیلر آماده شود. در این روش شما نیازی به بیهوشی نخواهید داشت و تنها توسط پزشک بی حسی را دریافت می کنید.

پزشک بعد از بی حسی به وسیله آمپول ها، فیلر را وارد بخش مورد نظر از صورت می کند و آن را به مدت چند ثانیه ماساژ می دهد. این ماساژ به دلیل جای گیری مناسب فیلر در صورت است. سپس همین کار را در تمامی بخش های لازم از صورت انجام می دهد تا در نهایت بتواند زاویه های مورد نظر را ایجاد کند. بعد از انجام تزریق پزشک کمپرس های یخ را بر روی صورت شما قرار می دهد تا التهاب های به وجود آمده سریعا از بین بروند.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر

بعد از تزریق به طور قطع شما تورم ها و التهاب های خاصی را در صورت تان احساس خواهید کرد که همین باعث می شود در روز های اول نتوانید بیرون بروید. این التهاب ها ایراد خاصی نیستند و تنها بخشی از عوارض کوتاه مدت تزریق شناخته شده اند. برای مراقبت و بدتر نشدن این مشکل باید از کمپرس های یخ و آب سرد استفاده کنید.

سعی کنید در 24 ساعت اول، هر 2 ساعت به مدت پنج دقیقه، کمپرس سرد در ناحیه تزریق بگذارید. گاهی اوقات نتیجه نهایی تزریق در صورت، پس از گذشت یک ماه، بوجود می آید.

عوارض های تزریق فیلر

فیلر هرکدام در کنار فواید بسیار زیاد خود، می تواند مشکلات کوتاه یا طولانی مدتی هم در صورت ایجاد کند که باید با آنها آشنا شوید. البته باید بدانید که این عوارض بسیار کم رخ می دهد اما نمی توان آنها را نادیده گرفت. اولین مشکلی که شما دچار آن خواهید شد آسیب به عروق خونی درون صورت است. این مشکل می تواند باعث شود که در تغییر رنگ در صورت شما و مکان های تزریق به وجود بیاید و دچار خونریزی های خاصی درون صورت خودتان شوید.

مشکل بعدی حساسیت هایی است که در صورت شما به وجود می آید. گاهی صورت تان نمی تواند به خوبی در برابر تزریق واکنش نشان دهد و همین باعث به وجود آمدن حساسیت های مختلف در صورت می شود. همین حساسیت های باعث می شوند که در برابر نور خورشید دچار قرمزی صورت شوید یا احساس خارش های متداولی در صورت خود داشته باشید. حتی گاهی ممکن است که احساس سوزش در اثر لمس صورت تان داشته باشید که می تواند آزار دهنده باشد.

آیا می توان با درمان های دیگر ترکیب کرد؟

در اغلب موارد، نتیجه زیبایی نهایی وقتی فیلرها با سایر روش های درمانی مانند تزریق ضد چین و چروک و یا درمان لیزر ترکیب شده است، بهتر بوده است. این درمان ها باید به صورت فردی ارزیابی شده و انتخاب می شود و یک نسخه کلی وجود ندارد.

آیا این تزریق دردناک است؟

خیر. افرادی که از فیلرها استفاده می کنند، از فرایند بدون درد آن شگفت زده می شوند و در کنار آن می توان از چند روش کاهش درد برای به حداقل رساندن ناراحتی در طول درمان استفاده می کند. این  روش ها شامل کرم بی حسی موضعی، بلاک کننده های عصب و غیره است.

نمونه کارهای دیگر آقای دکتر

آدرس مطلب: تهران، جردن، بن بست تابان شرقى، پلاک ٤، طبقه اول، واحد یک

شماره تماس: 02188047385