بهترین مارک لیزر موهای زائد

موهای ناخواسته بدن می تواند بر احساسات و حس اعتماد به نفس ما، تعاملات اجتماعی مان، آنچه می پوشیم و آنچه انجام می دهیم تأثیر بگذارد. گزینه های از بین بردن موهای ناخواسته شامل چیدن، تراشیدن، سفید کردن، استفاده از کرم و اپیلاسیون (استفاده از وسیله ای است که چندین مو را به طور همزمان بیرون می کشد) می باشد.

گزینه های طولانی مدت  هم جود دارند که عبارتند از الکترولیز، که از یک جریان الکتریکی برای از بین بردن فولیکول های موهای فرد و لیزر درمانی استفاده می کند. پس حال این سوال مطرح میشود که لیزر درمانی چیست؟ نتیجه آن چه می تواند باشد؟ عوارض جانبی آن کدامند؟ بهترین لیزر موهای زائد چیست؟ انواع دستگاه لیزر موهای زائد کدامند؟ و لیزر موهای زائد چگونه انجام می شود؟

لیزرها طول موجی مشخصی را منتشر می کنند و با برخورد با پوست، انرژی ساطع شده خود را به پوست و در واقعیت ملانین رنگدانه مو منتقل می کنند. لذا این منطقه گرم می شود و به بافت اطراف آسیب می رساند.

اما برای از بین بردن دائمی موها و به حداقل رساندن آسیب به بافت اطراف، نیاز به اثر بخشی لیزر تنها در سلولهای خاص است. این سلولهای بنیادی فولیکول مو هستند که در قسمتی از مو معروف به برآمدگی مو قرار دارند.

آیا لیزر موهای زائد بدن را به طور دائمی از بین می برد؟

درمان با لیزر هم می تواند تراکم مو را به طور دائم کاهش دهد و هم موهای ناخواسته را برای همیشه از بین ببرد. کاهش دائمی تراکم مو به این معنی است که برخی از موها بعد از یک دوره درمانی مجدداً دوباره رشد می کنند و بیماران به درمان با لیزر مداوم نیاز دارند. از بین بردن دائمی مو به این معنی است که هیچ یک از موهای موجود در ناحیه تحت درمان پس از یک دوره درمانی مجدداً دوباره رشد نخواهند کرد و نیازی به لیزر درمانی مداوم نیست.

اینکه موها به طور دائمی برداشته می شوند یا فقط تراکم آنها کاهش می یابد، تحت تأثیر عواملی قرار می گیرد:

 • رنگ و ضخامت موهای تحت درمان
 • رنگ پوست بیمار
 • نوع و کیفیت لیزر مورد استفاده
 • و صلاحیت و آموزش شخصی که لیزر را انجام می دهد

با این حال، اگر موهای خاکستری دارید، که هیچ رنگدانه ملانین ندارند، لیزرهای موجود در حال حاضر برای شما کارگشا نخواهند بود.

لیزر موهای زائد

به چه تعداد درمان (چند جلسه درماننیاز دارم؟

تعداد جلسات درمانی مورد نیاز شما بستگی به نوع پوست شما دارد. این عامل پوست شما را بر اساس رنگ، حساسیت به نور خورشید و احتمال ایجاد سوختگی در آن طبقه بندی می کند.

پوست های روشن یا سفید، به راحتی دچار سوختگی می شوند (انواع فیتزپاتریک نوع 1 و 2) این افراد که دارای موهای تیره نیز باشند معمولاً با 4-6 درمان هر 4-6 هفته می توانند موهای زائد خود را از بین ببرند. افرادی که موهای متعادل دارند، معمولا دائمی موهای زائد خود را از دست میدهند و ممکن است بعد از یک دوره درمان اولیه، 6 تا 12 درمان در ماه، دیگر نیازی به درمان مجدد نداشته باشند.

پوست قهوه ای روشن، گاهی اوقات تیره، برنزه تا قهوه ای روشن (نوع 3) افرادی که موهای تیره دارند، معمولاً با 6-10 درمان هر 4-6 هفته می توانند موهای زائد خود را از بین ببرند. افرادی که موهای متعادل دارند معمولاً به کاهش دائمی موها دست می یابند و پس از یک دوره اولیه درمان ممکن است نیاز به 3-6 درمان تکرار در ماه داشته باشد.

پوست قهوه ای متوسط ​​تا قهوه ای تیره، به ندرت دچار سوختگی می شود، برنزه خوب یا قهوه ای متوسط ​​(پوست های نوع 4 و 5) افراد دارای موهای تیره معمولاً با 6-10 درمان هر 4-6 هفته می توانند به رفع دائمی موهای زائد برسند. ترمیم و نگهداری معمولاً با 3-6 تکرار درمان ماهانه انجام پذیر خواهد بود. در مورد این افراد درمان مجدد باید به اندازه کافی طولانی باشد تا رشد موهای جدید به کمترین مقدار ممکن برسد.

از چه عوارض جانبی باید آگاه باشم؟

برای جلوگیری از آسیب دیدگی توصیه می شود در طول درمان از عینک استفاده کنید. شما همچنین در طول درمان، به خصوص چند جلسه اول، درد کمی را تجربه خواهید کرد. بعد از درمان با لیزر، پوست شما 15 تا 30 دقیقه احساس گرما خواهد کرد. تا 24 ساعت ممکن است قرمزی و تورم وجود داشته باشد.

عوارض جانبی جدی تر می تواند شامل تاول ها، رنگدانه های پوستی بیش از حد یا خیلی کم یا زخم های دائمی باشد. این موارد معمولاً در افرادی که اخیرا در به مدت طولانی در معرض آفتاب قرار داشته اند و یا تنظیمات دستگاه لیزر در آنها به صورت نا مناسب و تنظیم نشده انجام شده است رخ می دهد. از طرف دیگر، این عوارض جانبی ممکن است هنگامی ایجاد شود که بیماران از داروهایی استفاده کنند که بر واکنش پوست آنها به لیزر تأثیر بگذارد. پس در صورت مصرف داروی خاصی قبل از انجام لیزر این موضوع بایستی با پزشک متخصص در میان گذاشته شود.

لیزر دایود چیست ؟

نوع لیزر نه تنها بر چگونگی عملکرد آن تأثیر می گذارد، بلکه بر احتمال بروز عوارض جانبی نیز تأثیرگذار می باشد. لیزرهای مناسب برای از بین بردن موهای زائد شامل: لیزرهای یاقوت زنی پالس طولانی، لیزرهای الکساندریت پالس طولانی، لیزرهای دایود پالس طولانی و لیزر Nd: YAG با پالس بلند هستند.

دستگاههای نور پالس شدید (IPL) دستگاه لیزر نیستند بلکه لامپهای فلش هستند که بطور همزمان چندین طول موج از نور را ساطع می کنند. آنها نسبت به روشهای لیزر، کمتر مورد استفاده قرار می گیرند و احتمالاً موهای زائد را به طور دائمی از بین می برند.

برای به حداقل رساندن خطر آسیب به سلولهای تولیدکننده ملانین در سطح پوست، انتخاب لیزر و نحوه استفاده از آن با نوع پوست شما بایستی مطابقت داشته باشد.

افراد دارای رنگ پوست معمولی و موهای تیره می توانند از یک دستگاه IPL یا یک دستگاه لیزر الکساندریت یا دستگاه لیزر دایود استفاده کنند. افرادی که پوست تیره دارند و رنگ موهایشان نیز تیره است می توانند از لیزر Nd: YAG یا دایود استفاده کنند. همچنین افراد دارای موهای بلوند یا قرمز می توانند از لیزر دایود استفاده کنند.

برای کنترل انتشار گرما و آسیب بافت های ناخواسته، از پالس های لیزر کوتاه استفاده می شود. انرژی لیزر نیز تنظیم شده است: باید به اندازه کافی زیاد باشد تا به سلول های مربوط به فولیکول های مو آسیب برساند اما آنقدر زیاد نباشد که باعث ناراحتی یا سوختگی شود.

لیزر دایود چیست؟

دایود لیزر (LD)، دایود لیزر تزریقی (ILD) و یا لیزر دایود یک وسیله نیمه هادی شبیه به یک دایود تابش نور است که در آن یک دایود پمپ شده مستقیم با جریان الکتریکی می تواند شرایط اتصال را در محل اتصال دایود ایجاد کند. دایودهای لیزر مستقیماً می توانند انرژی الکتریکی را به نور تبدیل کنند. انتقال ولتاژ P-N با استفاده از ولتاژ، پروسه نوترکیبی الکترون با ایجاد یک روزنه را امکان پذیر می کند. به دلیل افت الکترون از سطح انرژی بالاتر به سطح پایین تر، تابش، به صورت فوتون ساطع شده ایجاد می شود. این انتشار خودبخودی است. انتشار با ادامه روند و تولید بیشتر نور با همان فاز، انسجام و طول موج ادامه می یابد.

لیزر دایود یا الکساندرایت؟

اگرچه دایود می تواند بیماران با رنگ پوست کمی تیره تر را درمان کند، اما لیزرهای الکساندرایت برای افراد با پوست روشن تر مناسب می باشند. برای انتخاب بهترین لیزر موهای زائد و انتخاب بین لیزر دایود و الکساندرایت بیایید با درد لیزر موهای زائد شروع کنیم، حساسیت و احساس درد در افراد مختلف می تواند بسیار متفاوت باشد. در برخی گزارشات آورده اند كه LightSheer (لیزر دایود) به ازای هر پالس لیزر بیشتر از GentleLASE (لیزر الکساندرایت) صدمه می زند.

Grunewald (2014) درد بیشتری را با لیزرهای دایود جدید گزارش داد در صورتی که کارایی آن مشابه لیزرهای الکساندریت گزارش شد. با اطلاع از این گزارشات، بیایید مطالعات دایود در مقابل الکساندرایت لیزر موهای زائد را با هم مقایسه کنیم:

 • لیزرهای دایود در مقایسه با الکساندرایت از طول موج بیشتری استفاده می کنند (معمولاً حدود 810 نانومتر).
 • این امر باعث نفوذ عمیق تر به پوست می شود.
 • طول موج های طولانی تر از آسیب پوستی سطحی در نزدیکی سطح پوست در بیماران تیره پوست جلوگیری می کنند.
 • از طرف دیگر، لیزرهای الکساندرایت دارای طول موج کوتاه تری هستند و این موضوع لیزر الکساندرایت را برای انواع روشن تر پوست مناسب ساخته است (افرادی که هنگام برنزه کردن به راحتی می سوزند).
 • در عمل، لیزرهای الکساندرایت (که طول موج کوتاه تری در حدود 755 نانومتر دارند) با رنگ پوست سفیدتر یا روشن تر مطابقت بیشتری دارند.

در حالت کلی در مورد مقایسه لیزر دایود و الکساندرایت می توان گفت می توان گفت،  مطالعات متعدد انجام شده نشان داده است که درمان توسط لیزر دایود منجر به کاهش چشمگیر رشد مو و تاخیر در رشد مو می شود. در تمام بیماران 100٪ کاهش مشاهده شده و تاخیر رشد 1-3 ماه اندازه گیری شده است. اگرچه لیزر دایود میزان درد بیشتری در مقایسه با درمان الکساندرایت دارد، اما درد آن هنوز کمتر از درمان توسط لیزر Nd: YAG است. مقدار موهای برداشته شده به طور قابل توجهی در درمان توسط لیزر دایود بیشتر از الکساندرایت است و موها برای رشد مجدد مدت زمان طولانی تری دارند.

لیزر موهای زائد

لیزر دایود یا shr ؟

SHR به معنی Super HairRemoval ، یک فناوری طراحی شده برای موهای زائد است که با موفقیت فراوانی همراه شده است. این سیستم با استفاده از فن آوری لیزر با مزایای استفاده از سیستم Pulsating Light، به نتایج بدون درد می پردازد. درمان با SHR راحت تر از سیستم های معمولی است و در این شیوه از پوست بسیار محافظت می شود.

سیستم SHR چگونه کار می کند؟

سیستم SHR، رویکردی انقلابی دارد که به جای بمباران پوست با مقادیر زیاد انرژی آسیب رسان (بر حسب ژول)، SHR چندین شلیک می کند، اما در مقادیر کم انرژی (بر حسب ژول)، با انجام این کار، به طرز عجیبی گرمای مورد نیاز اعمال می شود و موهای زائد از بین می روند. در این روش بیمار احساس گرما و احساس سوزن سوزن شدن خواهد کرد. برخی از مشتریان آن را با یک ماساژ گرم مقایسه می کنند. با استفاده از سیستم SHR، گرمای ایجاد شده همیشه روی پوست در حال حرکت خواهد بود و هرگز در یک ناحیه موضعی تثبیت نمی شود.

این فناوری اکنون در حال نوسازی است و هر ساله ماشینهای جدید به بازار عرضه می شوند که بر این اساس عمل می کنند. دستگاه های SHR برای نوع خاصی از مشتری بسیار عالی هستند، اما ماشین های DIODE برای انواع مختلف افراد، از نظر نوع پوست از روشن ترین و تیره ترین پوست بسیار کارآمد می باشند و برای انواع مو و رنگ مو به جز رنگ سفید مناسب هستند.

در نهایت پس از چندین سال آزمایش با هر دو نوع ماشین، آشکار شده است که دایودها با دقت بیشتری کار می کنند و پوست را برای سالهای طولانی صاف نگه می دارند.

لیزر تراپی

در کدام نواحی از بدن می توان از لیزر دایود استفاده کرد و چند جلسه لازم است؟

این روش درمانی را می توان برای هدف قرار دادن موهای قفسه سینه، پایین شکم، موهای پشت گردن، چانه، لب فوقانی، موهای گونه، منطقه بیکینی و موهای زیر بغل مورد استفاده قرار داد.

جلسات بسته به منطقه مورد نظر و درشت بودن و تراکم موهای زائد از 3-6 جلسه در ماه متغیر است. البته این تعداد جلسات نیز در افراد مختلف متفاوت می باشد.

فواصل بین جلسات اگر موهای صورت باشد باید 4 تا 6 هفته باشد و اگر قسمت دیگری از بدن باشد 8-10 هفته است. دلیل این امر این است که موهای صورت نسبت به موهای بدن سریعتر رشد می کنند.

قیمت و مشاوره رایگان خرید لیزر دایود 2019 (گروه لیزر ایرانیان)

جهت مشاوره رایگان که شامل موارد زیر است با گروه لیزر ایرانیان در ارتباط باشید :

 • مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت تمام دستگاه های لیزر
 • مشاوره در مورد بهترین گارانتی و خدمات پس از فروش شرکتهای لیزر پزشکی موجود در ایران
 • مشاوره طبق نیاز شهر و مکان کلینیک شما از صفر تا صد جهت تجهیز کلینیک شما منطبق بر نیاز شهر شما
 • مشاوره و بازار یابی جهت شروع کار و معرفی برترین ها در این زمینه

شما می توانید با مراجعه به یکی از معتبرترین وب سایت های اینترنتی فعال در این زمینه که به مشاوره فروش انواع دستگاه های لیزر در ایران میپردازد بهترین انتخاب را انجام دهید . یکی از شناخته شده ترین  شرکتها که در زمینه مشاوره خرید انواع لوازم و تجهیزات پزشکی فعالیت می نماید گروه لیزر ایرانیان است. هدف گروه لیزر ایرانیان ایجاد تحول و توسعه در لیزر پزشکی و کسب درصد بالایی از رضایت مشتریان در عصر تکنولوژی و گرایش به زیبا زیستن امروز است.