2364447_873
اصول کار این پروتز مصنوعی با دریافت امواج مغزی است و با دستورات مغز به حرکت می افتد یا از حرکت باز می ایستد

 فرهاد طباطبایی قمشه سرپرست این مرکز رشد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی افزود: فرد استفاده کننده (معلولی که دست ندارد ) در زمانی که نیاز به حرکت دادن دست خود دارد ، با فکر کردن به این موضوع ، باعث خواهد شد که امواج مغزی وی به پروتز منتقل شود و پروتز که هوشمند است ، با دریافت امواج مغزی ، در واقع فرمان مغز را برای ” حرکت ”  دریافت می کند و به حرکت درمی آید.
 
 وی افزود: این پروژه که ساخت نمونه آزمایشگاهی آن است ، زیر نظر اساتید علوم اعصاب از جمله  ” محمدتقی جغتایی ” اجرا شده و توسط  ” حجت اله حق گو ” استاد گروه کاردرمانی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، مورد آزمایش قرار گرفته است .
” حجت اله حق گو ” استاد کاردرمانی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی نیز در تایید نتایج این پروژه ، اظهارداشت : عملکرد این پروتز تائید شده است و حتی قابل تعمیم به دیگر ابزارهایی می باشد که مورد استفاده معلولان قرار می گیرند.
  وی افزود: پروتز دست مصنوعی هوشمند ، امواج مغزی را بوسیله سیستم پردازشگر خود ، پردازش کرده و سپس آن را به یک موتور محرک منتقل می کند.
وی افزود: دست مصنوعی هوشمند که به عنوان پروتز مایوالکتریک عمل می کند ، از طریق آن موتور محرک ، به حرکت در می آید.
 حق گو ادامه داد : این وسیله  همچنین می تواند امواج مغزی و یا امواج مایوالکتریک عضلات صورت و یا پلک فرد  را نیز پردازش کرده و دستورات حرکتی را به اندام مصنوعی منتقل کند.
این استاد کاردرمانی ، تصریح کرد: برای تبدیل نمونه آزمایشگاهی این پروتز، به نمونه ای ساده ، ارزان و قابل تولید و عرضه به بازار برای استفاده افرادی که از ناحیه دست دچار معلولیت شده اند ، نیاز به بودجه کافی است  تا یک ایده و پروژه تحقیقاتی ، تجاری سازی شده و به تولید وسیله ای کاربردی منجر شود.
اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.