بررسی 3000 مرد مبتلا به ریزش مو نشان داده است که موی مردان در سنین جوانی شروع به ریزش می‌کند. در طی این تحقیقات مشخص شد حدود 60٪ از افراد از سنین زیر 25 سال ریزش مو پیدا می‌کنند. تحقیقات دیگر هم انجام شده است که نشان می‌دهد حدود یک چهارم از مردان بعد از 30 سالگی دچار ریزش مو می‌شوند آن چه که بسیار عجیب است آماری‌ست که نشان می‌دهد حدود 50٪ از مردان جهان از ریزش مو رنج می‌برند و برای درمان آن به دنبال بهترین روش های ترمیم مو از جمله پروتز مو نیاز دارند. متوسط بروز ریزش مو در مردان حدود 25٪ است. از طرفی بعضی از کارشناسان معتقدند که طاسی مردان ممکن است روند اجتناب‌ناپذیری از تکامل انسان امروز باشد و ممکن است طی صد سال آینده بیشتر مردان در جهان دچار طاسی شوند. به همین دلیل مردان زیادی به دنبال روش هایی برای ترمیم مو هستند.

ریزش موها و روش های مختلف برای ترمیم ریزش مو

طاسی و ریزش مو علل مختلفی دارد. موها معمولا بر اثر ترک در لایه بیرونی (کوتیکول) پوست سر آسیب می‌بینند. زمانی که کوتیکول باز شد، موهای شما در معرض خطر و آسیب بیشتر و شکنندگی قرار می‌گیرد و ممکن است باعث ریزش موهایتان شود. گاهی آسیب‌دیدگی موها دائمی است و باید به دنبال ترمیم مو بود. عواملی زیادی در ریزش موها تاثیر گذار هستند اما با مراقبت و روش‌های درمانی هدفمند می‌توانید ظاهر و زیبایی و از همه مهم‌تر سلامت موهای خود را بهبود ببخشید.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و اختراع روش‌های گوناگون ترمیم مو، افراد به راحتی می‌توانند موهای پرپشت و خوش‌حالتی داشته باشند. یکی از روش‌های ترمیمی که از نظر هزینه و نتیجه موثرتر بوده، روش پروتز مو است. این روش ایده آل به نوعی شبیه کاشت مو و استفاده از کلاه‌گیس محسوب می‌شود. ویژگی‌های متمایز و مزایای فوق‌العاده‌ی ترمیم مو به روش پروتز باعث شده تا افرادی که به زیبایی موی خود اهمیت می‌دهند از این روش برای بازگشت موهای از دست رفته‌ی خود استفاده کنند. پروتز مو یکی از محبوب‌ترین راه‌حل‌ها برای درمان ریزش مو است و به طور گسترده توسط افرادی که به دلایل پزشکی دچار ریزش مو می‌شوند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ترمیم مو به روش پروتز مو

در این روش به جای کاشت مو در پوست سر، در پروتزهای نانویی ظریف و مشبک که بافتی شبیه پوست سر دارد، کاشته می‌شود و با روش‌های اتصال مختلف روی پوست سر قرار می‌گیرند. از روش های نصب پروتز مو می‌توان به استفاده از انواع چسب‌های گیاهی، استفاده از کلیپس‌های مخصوص و یا گره به موی سر خود فرد اشاره کرد. بسته به نوع کچلی و جنس و حالت موها از یکی از این روش‌ها برای ترمیم مو به روش پروتز مو استفاده می‌شود. با توجه به تبلیغات گسترده‌ای که این روزها برای کاشت مو در مراکز مختلف می‌شود ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که پروتز مو چه تفاوتی با کاشت مو و کلاه گیس دارد.

از پروتز مو به عنوان درمان غیر جراحی برای ریزش مو استفاده می‌شود، این در حالی است که کاشت موی دائم با روش‌های جراحی انجام می‌شود و در بیشتر موارد با درد و خون‌ریزی همراه است. ترمیم مو به روش پروتز کاملا بی‌خطر و از نظر اقتصادی به‌صرفه‌تر است. مهم‌ترین ویژگی پروتز مو پرپشت کردن موها به شکل طبیعی است، به طوری که بعد از انجام پروتز موی جدید شما کاملا طبیعی خواهد بود و شما قادر خواهید بود موهای خود را به حالتی شکل دهید.

تفاوت پروتز مو با کلاه گیس در این است که در روش پروتز فرد به راحتی فعالیت‌های روزمره‌ی خود را مانند حمام کردن، ورزش کردن و حتی رفتن به استخر را انجام می‌دهد؛ اما کلاه گیس تنها با استفاده از نوار لاستیکی، کاغذی و یا استاپل به سر ثابت می‌ماند. همچنین توجه داشته باشید که پروتز مو را می‌توان با توجه به نیاز و طاسی در هر نقطه‌ای از سر و یا تنها یک بخش اعمال کرد اما چنین کاری را با کلاه‌گیس نمی‌توان انجام داد.

ترمیم مو به روش پروتز مو نه تنها برای افرادی که مشکلات پزشکی مانند ریزش مو بر اثر شیمی‌درمانی دارند، بلکه برای افرادی که مشکلات غیرپزشکی دارند نیز مفید و کاربردی است. در ادامه افرادی که پروتز مو بهترین راه‌حل برای درمان مشکل آن‌هاست را معرفی می‌کنیم:

  • کسانی که قسمتی از پوسته‌ی سر آن‌ها دچار آسیب شده و در آن ناحیه مو رویش نمی‌کند.
  • افرادی که انواع روش‌های کاشت مو برای آن‌ها نتیجه‌بخش نبوده است.
  • افرادی که مایل به انجام عمل جراحی نیستند.
  • افرادی که به دلیل تصادفات، بیماری، استفاده از دارو و موارد غیره تمام موهای خود را از دست داده‌اند.

روش پروتز مو محدودیت سنی و جنسی ندارد. افراد در هر سنی جوان، پیر، خانم یا آقا با هر میزان خالی بودن سر می‌توانند از این روش ترمیم طبیعی مو استفاده کنند و از داشتن موهای پرپشت و زیبای خود لذت ببرند.

بهترین کلینیک ترمیم مو در تهران

مراکز معتبری در دنیا مانند هیرکلاب، هیردایرکت، هیرسولوشن در زمینه ترمیم مو و کاشت مو فعالیت دارند. یکی از مراکز معتبر در ایران مرکز زیبایی هوپو، به عنوان اولین مرکز تخصصی زیبایی آقایان در زمینه ترمیم مو به روش پروتز مو فعالیت دارد. هوپو در مراکز زیبایی خود با نشان هوپوروم سایر فعالیت های زیبایی آقایان با به روزترین تکنولوژی روز دنیا در زمینه مانیکور پدیکور، بوتاکس، جوانسازی پوست و … ارائه میدهد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با  ترمیم مو و پروتز مو می‌توانید به وبسایت هوپو مراجعه نمایید.

شماره تماس: 02172076

آدرس وبسایت: https://hoopoe.life