جزیره زیبا کیش یکی از بهترین مقاصد گردشگری، تفریحی و تاریخی در ایران شناخته شده که در بین مردم معروف است و هر ساله گردشگران زیادی به این جزیره‌ی ‌زیبا سفر می‌کنند؛ امروزه با شیوع بیماری کرونا هنگام سفر به جزیره‌کیش که یکی از شلوغ‌ترین مکان‌های گردشگری محسوب می‌شود باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم و راه‌کارهای جلوگیری از ابتلا به بیماری کرونا را انجام‌دهیم.

در این مطلب ما می‌خواهیم، راه های جلوگیری از ابتلا به بیماری کرونا در حین سفر را به شما آموزش دهیم تا سفر امن و بی‌خطری را به جزیره کیش داشته باشید؛ با ادامه مطلب ما را همراهی کنید.

راه های جلوگیری از ابتلا به بیماری کرونا و لوازم ضروری در حین ‌سفر

اگر شما قصد خرید تور کیش و سفر به این جزیره‌ زیبا را دارید باید قبل از سفر در داخل چمدان خود لوازم‌های ضروری و بهداشتی همچون ماسک، دستکش‌های یکبارمصرف و ژل‌های ضدعفونی را قراردهید که بردن این موارد گفته شده در حین سفر کاملا مهم و ضروری برای مقابله با بیماری کرونا است.

به هنگام رفتن به هتل‌های جزیره‌کیش، بسته‌های بهداشتی به شما داده می‌شود ولی بهتر است خودتان هم این لوازم ضروری را به همراه داشته‌باشید.

نکات‌ مهم در سفر هوایی

به علت تجمع مسافران در فرودگاه و هواپیما، بهتر است با دقت بیش‌تری پروتکل‌های بهداشتی را در مدت پرواز رعایت کنید، معمولا پس از خرید بلیط هواپیما از آژانس‌های گردشگری، کارشناسان فروش، نکات مهم بهداشتی را که در حین سفر باید رعایت کنید به شما مسافران عزیز توضیح می‌دهند.

دراین مطلب با ما همراه باشید تا پروتکل‌های بهداشتی که توسط مسافران حین سفر باید رعایت شود را بررسی کنیم.

قبل از سفر هوایی به کیش، حتما واکسن آنفولانزا بزنید

درست است هنوز دارو و واکسن مناسب برای این بیماری وجود ندارد ولی به دلیل شباهت آنفولانزا و بیماری کرونا به خصوص در فصل ‌پاییز بهتر است قبل از سفر واکسن آنفولانزا بزنید، زیرا سیستم ایمنی بدن شما را قوی می‌کند و احتمال مبتلا شدن به بیماری‌های عفونی و هم چنین کرونا را در بدن شما کاهش می‌دهد.

شستن مرتب دست‌ها برای جلوگیری از ابتلا به بیماری‌کرونا

یکی از بهترین راه‌های جلوگیری از ابتلا به بیماری‌کرونا، شستن مرتب دست‌ها با آب و صابون است که همه پزشکان به این امر توصیه زیادی کرده‌اند.

حتما در سفر، مرتب دست‌های خود را با آب و صابون بشویید و به هیچ ‌وجه دست‌های خود را به چشم و صورتتان نزنید؛ شما می‌توانید برای ضدعفونی کردن دست‌ها، از الکل نیز استفاده کنید.

استفاده از ماسک N95 و ماسک‌های جراحی

استفاده از ماسک‌های N95 ویا ماسک جراحی یکی از بهترین ماسک‌ها برای مقابله با ویروس‌کرونا است؛ کسانی که بیماری و مشکل تنفسی دارند حتما از ماسک استفاده کنند؛ این ماسک‌ها تا حدی ابتلا به بیماری‌کرونا را کاهش می‌دهد.

راه های جلوگیری از ابتلا به بیماری‌کرونا و استفاده از دستمال‌های ضدعفونی کننده

شما باید قبل از نشستن در صندلی هواپیما از تمیزی و پاکی صندلی اطمینان داشته باشید؛ درست است که خدمه‌های پرواز، صندلی‌ها را ضدعفونی و تمیز می‌کنند ولی جهت اطمینان بیشتر و برای محض احتیاط دستمال‌های ضدعفونی همراه‌خود داشته باشید تا صندلیتان و قسمت های مختلف آن مثل مانیتورهای پشت‌ صندلی، تکیه‌گاه سر، پاکت‌های پشت صندلی و…. را تمیز کنید.

مدیریت‌زمان در بازدید از مکان‌های شلوغ

یکی‌دیگر از راه‌های جلوگیری از ابتلا به بیماری‌کرونا، دوری از مناطق شلوغ است؛ شما می‌توانید برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری پرتردد کیش، مدیریت‌زمان داشته‌ باشید و زمانی را برای بازدید انتخاب‌کنید که جمعیت کمتری در آن‌ مکان حضور دارند.

پرهیز از استفاده وسایل‌عمومی

از استفاده وسایل‌عمومی یا رفتن به سرویس‌بهداشتی تا حدممکن خودداری کنید. زیرا دستگیره‌ها، شیرآب و سرویس‌بهداشتی تماس زیادی با افراد دارند به همین خاطر امکان ابتلا به ویروس‌کرونا در این مکان‌ها بیشتر است.

در صورت استفاده از سرویس‌های بهداشتی حتما دستان خود را با الکل ضدعفونی کنید.

خوردن مایعات و ویتامین‌ها برای بالا بردن سطح ایمنی بدن

اگرچه خوردن مایعات و ویتامین‌ها، نمی‌تواند شما را از ابتلا به بیماری‌کرونا محافظت کند اما نقش ‌موثری در بالا بردن ایمنی‌ بدن شما دارد، بنابراین تا آن‌جایی که امکان دارد برنامه غذایی مناسب داشته باشید، ما در این مطلب سعی کردیم تا نکات بهداشتی در حین سفر را به شما معرفی کنیم تا با رعایت این نکات بدون دغدغه از سفر خود لذت ببرید. همچنین لازم به ذکر است که معمولا پروتکل‌های بهداشتی که توسط ایرلاین رعایت می‌شود به صورت بخشنامه در سایت‌هایی که ارائه دهنده خدمات گردشگری از قبیل بلیط هواپیما، (رزرو هتل و بلیط جاذبه‌های گردشگری) قرارگرفته است.