افت دما غالبا با افزایش سطح آلودگی هوا همراه است که کاهش کیفیت هوا باعث می شود مردم نفس نفس بزنند. همچنین استنشاق هوای آلوده منجر به مشکلات متعددی مانند آسم، برونشیت، ذات الریه و حتی بیماری های مزمن ریوی می شود. بنابراین در این فصل محافظت از ریه ها در برابر ذرات گرد و غبار برای جلوگیری از انواع مشکلات جسمانی بسیار مهم است.

به گزارش ایندیاتایمز، با افزایش نگرانی در مورد افزایش سطح آلودگی هوا لوک کوتینیو، مربی سبک سالم زندگی اخیرا یک داروی خانگی در صفحه اینستاگرام خود به اشتراک گذاشته است که می تواند به پاکسازی ریه ها کمک کند. وی در پست خود به یک چای مخصوص اشاره کرده است که می تواند به پاکسازی ریه ها و تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند.

فواید نوشیدن این چای

این چای از گیاهان و ادویه های طبیعی تهیه می شود که به طور معمول در هر خانه ای موجود است. نوشیدن این چای به تقویت سیستم ایمنی بدن به ویژه با توجه به افزایش تعداد موارد ابتلا به کووید-19  و ورود به فصل آنفولانزا کمک می کند. علاوه بر این، با کاهش دما سطح آلودگی هوا نیز افزایش می یابد و باعث ایجاد مشکلاتی برای ریه می شود. نوشیدن روزانه این چای می تواند به پاکسازی ریه ها و تقویت سیستم دفاعی داخلی بدن برای مبارزه با عوامل بیماری زای خارجی کمک و از بیمار شدن شما جلوگیری می کند.

عناصر تشکیل دهنده

زنجبیل رنده شده، چوب دارچین کوچک، برگ ریحان، پونه کوهی، دانه فلفل، هل سبز، دانه رازیانه و دانه کاروم.

بیشتربخوانید:چای سبز را چه زمانی بنوشیم

بیشتربخوانید:6 خواص فوق العاده تفاله چای برای پوست زیبایی

بیشتربخوانید:چه میوه هایی برای تقویت سیستم ایمنی بدن مفید است!

زمان مناسب برای نوشیدن

برای تقویت سیستم ایمنی بدن و پاکسازی ریه صبح باید این چای گیاهی را بنوشید، نوشیدن چند بار در روز این چای هم نیازی نیست فقط کافی است یک بار در صبح استفاده کنید تا از مزایای باورنکردنی آن بهره مند شوید.

و در آخر

این چای حاوی انواع ادویه جات است که بیشتر آنها به دلیل داشتن طبع گرم به تولید گرما در بدن معروف هستند. بنابراین، برای جلوگیری از این امر در طول روز مقدار زیادی آب بنوشید. در فصل زمستان با توجه به کاهش احساس تشنگی آب کمتری می نوشیم. پس باید برای اطمینان از مصرف حداکثر آب در طول روز آب، میوه ها و سبزیجات غنی از آب را در رژیم غذایی خود بگنجانید. اگر از بیماری های مزمن رنج می برید قبل از امتحان این چای با پزشک خود حتما مشورت کنید.

مترجم:الهه زارعی