یکی از فکرهای رایج بین ما این است که یک تشک استاندارد، تشک طبی است! که در واقع نادرست است. تشک طبی مناسب همه نیست لااقل برای 80% ما ایرانی ها تشک طبی، تشک راحت و مناسبی نیست!

پس تشک طبی برای چه کسانی مناسب است؟

تشک طبی تشکی است که برای کسانی که دارای دیسک کمر هستند مناسب است. این تشک ها بدون فنر هستند و درجه سفتی بالایی دارند که مانع از فرو رفتن فرد در تشک می شود (که برای دیسک مضر است). همینطور تشک های طبی برای کسانی که عادت به جای خواب سفت دارند (مانند روی زمین) نیز مناسب است.

در سنین بالا هم توصیه به تشک طبی می شود اما برای مسن تر ها هم می شود متناسب با وزنشان تشک های با درجه سفتی کمتری انتخاب کرد.

 

B  E  D  S  A  L  E . i  r

بهترین برندها | بهترین قیمت ها | بهترین سرویس

0912-972-5343

021-2842-3448

 

تشک طبی برای چه کسانی باعث ناراحتی و درد می شود؟

 

تشک طبی برای کسانی که گودی کمر دارند باعث ناراحتی می شود. در واقع کسانی که گودی کمر دارند باید از تشک های با درجه نرمی بیشتر استفاده کنند که هنگام خواب گودی کمرشان پر شود.

بهترین نوع تشک برای گودی کمر، تشک های دارای لایه مموری فوم هستند که متناسب با فرو رفتگی بدن با آن شکل می‌گیرد.

بالش طبی

یکی از موثرترین عوامل برای پیشگیری از دردهای استخوانی مثل کمردرد و ستون فقرات در کنار تشک، بالش مناسب است. در زمان استراحت اگر گردن و ستون فقرات شما در یک راستا باشند بهترین حالت ممکن است. اغلب پزشکان به خوابیدن روی پهلو توصیه می کنند. برای اینکه گردن و ستون فقرات شما در یک راستا باشد، استفاده از بالش های طبی که گودی گردن را پر میکند توصیه می شود. انتخاب این نوع بالش های طبی که معمولا از جنس مموری فوم ساخته می شوند متناسب با جثه فیزیکی و مدل خوابیدن خواهد بود. برای مثال برای خوابیدن به پهلو بالش های مموری فوم طبی با شکل موجدار توصیه میشود تا فرو رفتگی گردن را پر کند و سایز این بالش باید متناسب قد و وزن شما باشد. اگر قد بیشتر از 170 سانتیمتر است و وزن شما بیشتر از 70 کیلوگرم است مدل موجدار بزرگ برای شما مناسب است. اگر قد و وزن شما کمتر است مدل موجدار کوچک برای شما مناسب است.

نه دیسک کمر دارم، نه گودی کمر حالا تشک خوب چی بخرم؟

اگر شما ملاحظه پزشکی ندارین یا به طور کلی کمر درد خاصی ندارین می تونین براساس وزن، درجه سفتی مورد علاقه و مهمتر از همه براساس بودجه خرید کنین. در حالت نرمال تشک هایی که درجه سفتی متوسطی دارند برای افراد عادی مناسب هستند. تشک های فنر دار اغلب در محدوده تشک های با درجه سفتی متوسط قرار دارند. بعضی ها کمی نرمتر از متوسط و بعضی سفتر هستند. البته میدانیم که میزان سفتی مثل گرما و سرما نسبی است یعنی چیزی که برای من حس نرمی داره ممکن است برای شما سفت باشد یا حتی سفتی غیر قابل تحمل! اما ما همیشه وضعیت متوسط را در نظر میگیریم.

تشک فنری منفصل یا فنری متصل؟

تشک های فنری خود به در دوسته فنری منفصل یا فنر پاکتی (Pocket spring) و فنری متصل (Bonnel Spring) دسته بندی میشوند. تشک های فنر منفصل جدید هستند و نسبت به نسل قبلی خود چندین برتری دارند که شامل:

 • تراکم بالاتر اسکلت و عمر بالاتر نسبت به فنرهای متصل
 • عدم لرزش در حین نشست و برخاست و غلتیدن
 • شکل گیری براساس میزان فشار در هر نقطه
 • مقاوم در برابر رطوبت و تعريق به دلیل استفاده از الیاف مخصوص
 • تسهیل تبادل جریان هوا در سطح تشک به دلیل استفاده از لایه مخصوص
 • نرم و راحت برای خوابی سالم و نشاط بخش

در کل تشک های فنر منفصل برای تشک های دونفره بسیار لازم به نظر می رسند.

چرا باید اینترنتی تشک بخریم:

 • قابلیت مشاهده و مقایسه محصولات و برندهای مختلف
 • استفاده از نظرات کاربران دیگر
 • رقابت قیمتی و خرید با بهترین قیمت
 • استفاده از مشاوره های تلفنی و تخصصی
 • صرف زمان کمتر
 • خدمات ارسال و حمل طبقات

برای خرید تشک شما نیازی به لمس تشک ندارید همانگونه که وقتی به فروشگاه میروید و از نظر فروشنده بهره میگیرید میتوانید از نظر مشاوره های تخصصی تر تلفنی نیز استفاده کنید.

همچنینن تست سفتی و نرمی تشک در فروشگاه به چند دلیل اصلی بی فایده است:

 • تشک هایی که در فروشگاه تست می کنید نسبت به تشک های نو نرمتر هستند زیرا تعداد زیادی آن تشک ها را تست کرده اند و مثل تشک نو نیستند.
 • شما تا زمانی که روی تشک استراحت نکنید نمی توانید مطمئن شوید که برای شما مناسب است یا نه ! نشستن، مشت زدن، با زانوی روی تشک رفتن و حتی دراز کشیدن تا زمانی که شما به صورت راحت استراحت نکنید نمی توانید مطمئن شوید که برای شما چه تشکی مناسب است.
 • شما حتی بعد از خرید شاید تا یک یا چند هفته نتوانید با تشک خود حس راحتی داشته باشید. به 2 دلیل یکی اینکه تشک نو، کمی خشک است و پس از یک ماه استفاده تشک کم کم حالت عادی به خود میگیرد. دوم اینکه تغییر جای خواب همیشه موجب تغییر و بهم خوردن ریتم خواب می شود.

تشک مناسب نوزاد ، کودک و نوجوان چی بخریم؟

برای تخت نوزاد لازم نیست تشک خیلی گرون بخرین! نه خیلی روی تخت خودش می خوابه نه وزنی داره که تاثیر داشته باشه روی تشک فنری یا طبی

اما برای تخت نوجوان باید تشک های عادی رو بخرین که برای یک آدم سالم و بزرگسال می خرین اما چون وزنشون کمتر هست میتونین تشک های با درجه نرمی بیشتر بخرین یا اگه میخواین خیلی سال ازش استفاده کنه متناسب با یک فرد بالغ براشون خرید کنین. معمولا برندهای تشک خودشون به صورت استاندارد چند مدل مخصوص نوجوان ها تولید می کنن که شما هم میتونین ازشون خرید کنین.

 

و اما مهمترین سوال : کدوم برند تشک رو بخرم؟

در ایران برندهای شناخته شده بسیاری وجود دارن مثل تشک خوشخواب که همه تشک تخت رو به اسم خوشخواب می شناسیم یا تشک رویا که سالهاست از تشک های محبوب بازار ایران هست. تشک ویستر و … اما در واقع شما باید براساس نیازهای خودتون تصمیم گیری کنین نه براساس برندها. شما باید ببینین کدوم شرکت مدل متناسبتری با نیاز شما عرضه می کنه. چه از لحاظ قیمت، مدل، سایز، ارتفاع و …

از کجا بخریم؟

فروشگاه های حضوری و غیر حضوری زیادی هستند که می توانید از آنها خرید کنید اما ما خوشحال می شویم که شما از ما بخرید.

تلاش میکنیم بهترین محصول مطابق با نیاز شما رو با بهترین قیمت از حراج تشک بخرید.

درباره ما

ما یک گروه تامین کننده و فروش  تشک و کالای خواب در کشور عزیزمان ایران هستیم. می خواهیم محصولات با کیفیت بالا را به بهترین قیمت به شما عرضه کنیم، کاری که سالهاست برای آن تلاش می‌کنیم. همچنین یک سرویس خوب شامل تحویل به موقع و سریع و خدمات پس از فروش را وظیفه خود می‌دانیم.