نوشیدن آب و هیدراته ماندن برای بدن سالم کلیدی است. آب نقش مهمی در اطمینان از عملکرد روان بدن و محافظت از سلامتی ما در برابر بیماری ها دارد. علاوه بر تامین آب مورد نیاز بدن از عوارضی که می تواند منجر ایجاد مشکلاتی در بدن شود، جلوگیری می کند.

به گزارش ایندیاتایمز، در حالی که نوشیدن مقدار زیادی آب باید به یک عادت روزانه تبدیل شود، اما باید درباره زمان هایی که باید آب نوشید هم آگاهی کسب کرد. در اینجا بهترین زمان ها برای نوشیدن آب و جبران مایعات از دست رفته بدن بیان شده است.

صبح که بیدار می شوید

صبح که از خواب بیدار می شوید نوشیدن یک لیوان آب کاملا ضروری است. این کار نه تنها اندام های داخلی و سیستم گردش خون شما را فعال می کند بلکه آب از دست رفته بدن شما در طول خواب را نیز جبران می کند.

بعد از تمرین

پس از تمرین فرد احساس خستگی و فرسایش شدیدی می کند، بنابراین نوشیدن آب بعد از تمرین روح شما را شاداب می کند و به سیستم بدن شما دوباره انرژی می بخشد. ضربان قلب را به حالت طبیعی برمی گرداند و بهبودی را به حداکثر می رساند.

نیم ساعت قبل از غذا

نوشیدن آب قبل از غذا علاوه بر سلامتی، برای کاهش وزن نیز بسیار سودمند و موثر است. هضم غذا را بهبود می بخشد و با ایجاد احساس سیری در شما از خوردن کالری اضافی جلوگیری می کند.

قبل از حمام

نوشیدن یک لیوان آب قبل از استحمام می تواند فشار خون شما را کاهش دهد. اگر آب گرم باشد رگ های خونی را منبسط می کند که باعث افت فشار خون می شود.

قبل از رفتن به رختخواب

نوشیدن آب قبل از خواب بدن شما را در طول شب هیدراته نگه می دارد، همچنین بدن شما را از تمام سموم پاک می کند. در صورتی که با معده درد به رختخواب بروید نوشیدن آب می تواند درد شما را تسکین دهد.

هنگامی که بیمار هستید

احساس بیماری می کنید؟ نوشیدن آب یکی از موثرترین راه حل ها است. علاوه بر اینکه بدن شما را آبرسانی می کند، روند بهبودی را نیز سرعت می بخشد.

هنگامی که خسته هستید

اگر به دلیل برخی کارها یا تمرین های سنگین خسته شده اید باید آب زیادی بنوشید تا مایعات از دست رفته بدن خود را جبران کنید. این کار علاوه بر کمک به شما در مبارزه با خستگی، سیستم بدن را نیز برای حالت عادی شارژ می کند.

بیشتربخوانید:همراه غذا آب نخورید

بیشتربخوانید:7 پیامد خطرناک نوشیدن آب سرد برای سلامت بدن

مترجم: الهه زارعی