این سوالی است که بسیاری از بیمارانی که به سنگ کلیه مبتلا هستند می‌پرسند، اما آیا مهم است چه آبی بنوشم؟ اغلب بیماران نوع آب و میزان مواد و املاحی که دارد را عامل تشکیل سنگ کلیه می‌دانند و به همین دلیل سراغ بهترین آب نوشیدنی می‌روند تا بتوانند با این بیماری دردناک مقابله کنند.

اگرچه علت تولید سنگ کلیه دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد، اما بسیاری از پزشکان یکی از بهترین راه‌ها برای درمان و جلوگیری از سنگ کلیه را مصرف زیاد مایعات عنوان کرده‌اند. اخیراً در مورد بیماری سنگ کلیه به بزرگ‌سالان توصیه شده است که 2.5 تا 3 لیتر آب در روز بنوشند. به گفته پزشکان این کار می‌تواند به شما کمک کند تا ابتدا سنگ کلیه را زودتر دفع کنید و همچنین می‌تواند راهی برای عدم تشکیل سنگ کلیه باشد.

اما سوالی که اینجا مطرح می‌شود نوعی آب نوشیدنی است که باید برای مصرف روزانه انتخاب کنیم. از نظر پزشکی و علم، کدام آب آشامیدنی برای سنگ کلیه خوب و موثر است و چرا باید آب تصفیه شده بخوریم؟ اما قبل از آن بیایید بدانیم که سنگ کلیه چگونه تشکیل می‌شود.

سنگ کلیه چگونه تشکیل می‌شود؟

کار کلیه‌ها فیلتر کردن خون و سایر مواد شیمیایی زائد به منظور تولید ادرار است. این ادرار از هر کلیه به لوله‌ای منتقل می‌شود که ادرار را به داخل مثانه تخلیه می‌کند. سپس این مواد، هنگام تخلیه ادرار از بدن خارج می‌شود. تعدادی از مواد زائد شیمیایی در ادرار حل می‌شوند، اما گاهی اوقات این مواد شیمیایی در ادرار کریستال‌های ریزی ایجاد می‌کنند، که می‌توانند متراکم شوند و سنگ‌ها را تشکیل دهند. برخی از سنگ‌های کلیه ممکن است در کلیه قرار بگیرند و هیچ مشکل و علائمی نداشته باشند؛ در واقع، این کاملاً معمول است که برخی از افراد از وجود سنگ کلیه بی اطلاع هستند.

اگر یکی از افراد بدشانس باشید، ممکن است به دلیل گیرکردن سنگ در کلیه‌ها و همچنین قولنج کلیوی، از درد کلیه رنج ببرید، که این یک درد نسبتاً شدید ناشی از گیر افتادن سنگ در لوله تخلیه منتهی به مثانه است. همچنین ممکن است متوجه وجود خون در ادرار خود شوید که به دلیل کشیده شدن سنگ‌ها به دیواره‌های کلیه به وجود آمده است. وقتی از سنگ کلیه رنج می‌برید، عفونت ادراری نیز کاملاً عادی است که در این صورت تب، درد هنگام ادرار و افزایش دفعات دفع ادرار نیز رنج خواهید برد.

با نوشیدن آب تصفیه شده از سنگ کلیه خودداری کنید

سنگ کلیه

مصرف ‌آب آشامیدنی به خودی خود به جلوگیری و درمان سنگ کلیه کمک نمی‌کند و باید بدانید که چه نوع آبی برای سنگ کلیه خوب است و‌ آن را تشدید نمی‌کند. از فواید آب تصفیه شده برای درمان سنگ کلیه این است که سیستم اسمز معکوس دستگاه تصفیه آب، آب را به صورت کاملا مقطر در می‌آورد و سپس املاح مفیدی که مورد نیاز بدن هستند را به آب اضافه می‌کند و این حالت بهترین حالت مصرف آب آشامیدنی است. در واقع یکی از فرق های آب تصفیه شده با آب معدنی این است که آب تصفیه شده توسط بهترین دستگاه‌های تصفیه آب، تمام مواد معدنی بدن را تامین می‌کند و همچنین تمام ناخالصی‌ها و میکروب‌های درون آب با فیلتراسیون از بین می‌رود.

این ماده در اصل همان H2O است و هیچ چیز دیگری به معنای مواد ناسالم مانند فلزات سنگین و مواد شیمیایی مانند کلر و فلوراید را ندارد.

همان‌طور که قبلاً عنوان کردیم، سنگ کلیه از طریق مواد زائد شیمیایی در بدن در ادرار تشکیل می‌شود. متأسفانه، آب لوله کشی ما که روزانه مصرف می‌کنیم (اعم از نوشیدن آب به صورت خالص و یا چای و قهوه) حاوی مقدار زیادی مواد شیمیایی و سمی است. مصرف روزانه چنین مواد شیمیایی مسلماً محیط کاملی را برای سنگ کلیه ایجاد می‌کند در حالی که آب تصفیه شده به دست آمده از بهترین دستگاه‌های تصفیه آب، طبق لیست بهترین دستگاهای تصفیه آب خانگی منتشر شده در سایت تصفیه آسا، می‌تواند سلامت کلیه و بدن شما را تضمین کند و بدن را از وجود چنین مواد مضری عاری کند.

مصرف 2 لیتر آب تصفیه شده در روز

یک لیوان آب تصفیه شده خیلی سریع‌تر از هر نوع آب دیگری از جمله آب چشمه در رگ‌های خونی بدن جذب می‌شود، فقط به این دلیل که هیچ چیزی برای کند کردن این روند در آن وجود ندارد. مزیت نوشیدن آب تصفیه شده این است که دیگر در بدن و کلیه، کریستال‌ها و سنگ‌ها تشکیل نمی‌شوند زیرا آب تصفیه شده غلظت مواد شیمیایی موجود در آن را رقیق می‌کند. برای اینکه واقعاً فواید سلامتی آب تصفیه شده در بدن خود را مشاهده کنید، مقدار توصیه شده روزانه حداقل دو لیتر آب تصفیه شده در روز است.

برای آشپزی نیز باید از آب تصفیه شده استفاده کنید

آب تصفیه شده

برای کسانی که تا به امروز آب لوله کشی را مصرف می‌کردند، ممکن است آب تصفیه شده مزه‌ی جدیدی داشته باشد و این کاملا طبیعی است. این را در نظر داشته باشید که پخت و پز نیز با آب تصفیه بسیار خوش‌طعم‌تر می‌شود، زیرا دیگر مواد شیمیایی و سمی برای از بین بردن طعم غذای شما وجود نخواهد داشت. غذای شما طعم بسیار تازه‌تری خواهد داشت و عاری از هر گونه مواد مازاد و مضر مانند فلوراید و کلر است.

دستگاه‌های تصفیه آب خانگی و جلوگیری از سنگ کلیه

نوشیدن آب تصفیه شده نیازی به تغییر و مشکل فراوان در خانه برای شما و خانواده‌تان ندارد. به راحتی کافی است تصمیم به خرید بهترین دستگاه‌های تصفیه آب بگیرید و آن را به راحتی از خانه و به صورت آنلاین سفارش دهید.

دستگاه‌های تصفیه آب خانگی با کیفیت و با قیمت مناسب، این امکان را به خانواده‌ها می‌دهند که هر روز از هفته آب سالم در اختیار داشته باشند و از مبتلا نشدن به بسیاری از بیماری‌ها که به واسطه مصرف آب ناسالم به وجود می‌آیند، مطمئن باشند.

منبع: سایت تصفیه آسا