آجیل بخشی جدا نشدنی از هر برنامه رژیم غذایی برای کاهش وزن است. هیچ گزینه ای بهتر از داشتن یک مشت آجیل برای رفع گرسنگی در طی روز نیست. گزینه میان وعده های سالم و ترد می تواند با ایجاد سیری در فرد مانع از خوردن های غیر ضروری شود. گردو، بادام و بادام هندی انواع مختلفی از میان وعده های سالم محسوب می شوند، اما در این بین پسته کمتر مورد توجه قرار گرفته شده و در واقع نقش پسته به ویژه در کاهش وزن و چربی سوزی نادیده گرفته شده است. امروز به شما خواهیم گفت چرا گنجاندن این مغز در رژیم غذایی ضروری است.

پسته چگونه در کاهش وزن مفید است؟

به گزارش ایندیاتایمز، آجیل ها نه تنها مقوی هستند بلکه حتی ممکن است به کاهش وزن نیز کمک کنند. آجیل های درختی کالری کم، اما پروتئین زیادی دارند که پسته یکی از این گزینه ها به شمار می آید. پسته سرشار از فیبر و پروتئین است که هر دو گزینه با افزایش حس سیری در فرد باعث می شوند غذای کمتری بخورید. طبق مطالعه 12 هفته ای کاهش وزن، شاخص توده بدنی داوطلبانی که روزانه 53 گرم پسته بین وعده های غذایی خود می خوردند در مقایسه با افرادی که 56 گرم پاستیل در طول روز می خوردند دو برابر کاهش داشته است.

مطالعه دیگری که روی افراد چاق انجام شد، نشان می دهد افرادی که 20 درصد از کالری پسته مصرف می کنند، می توانند 1.5 سانتی متر دور کمر خود را بیشتر نسبت به افرادی که پسته نمی خورند، از دست دهند.

بیشتربخوانید:13 خاصیت درمانی پسته

فواید پسته برای سلامتی

آجیل های با رنگ سبز روشن عطر و طعم متمایزی دارند و می توانند به روش های مختلف در رژیم غذایی گنجانده شوند. می توانید مقداری به سالاد، ماست یا حتی اسموتی خود اضافه کنید تا کمی تردی به غذای شما اضافه شود. پسته حاوی چربی های سالم، منبع خوبی از پروتئین، فیبر و آنتی اکسیدان است و سرشار از مقدار زیادی ویتامین 6B هستند که ماده مغذی مهمی برای تنظیم قند خون و تشکیل هموگلوبین به شمار می آید. محتوای اسیدهای چرب اشباع نشده در پسته می تواند سطح کلسترول و التهاب را در بدن کاهش دهد.

بیشتربخوانید:بهترین و سالم ترین خوردنی ها برای کاهش کلسترول خون

بیشتربخوانید:8 مغز خوراکی و آجیل مفید برای درمان بیماری ها

بیشتربخوانید:پیشگیری از امراض قلبی و عروقی با مصرف بادام

چرا باید پسته را انتخاب کنید

وقتی صحبت از آجیل می شود، بیشتر افراد ناخودآگاه به سمت انتخاب بادام و گردو می روند چراکه آنها را گزینه های برگزیده ای می دانند، اما آنچه که مردم از آن غافل شده اند این است که از بین همه مغزها پسته حاوی کمترین میزان کالری است. این بدان معناست که شما می توانید پسته بیشتری بخورید و لذت ببرید بدون اینکه نگران کالری دریافتی خود باشید. یک پسته تقریبا 3 کالری دارد در حالی که یک بادام تقریبا 10 کالری دارد. پسته همچنین سرشار از لوتئین، مواد معدنی و ویتامین B است. بعد از بادام، این مغزهای سبز حاوی بیشترین مقدار پروتئین هستند.

برای کاهش وزن از پسته استفاده کنیم

پسته های بدون نمک بهترین گزینه برای کاهش وزن محسوب می شوند. این آجیل را به عنوان میان وعده و عصرانه میل کنید. یک مشت پسته برای رفع گرسنگی در طول روز کافی است.

مترجم: الهه زارعی