watermelon

همه میوه های فصل تابستان در هوای گرم حالتان را  خوب میکند ولی برخی از آن ها زیادتر از همه  در فکرمان می مانند و دوست شان داریم. هندوانه آب دار وشیرین یکی از محبوب  ترین میوه های فصل تابستان و  روزهای گرم است. در این بخش  از منفعتهای این میوه دلچسب وگوارا و  مورد علاقه  برای  تندرستی تان گفته ایم.

1-خنک شوید و در عین حال ظاهر خوبی داشته باشید!
هندوانه میوه فوق‌العاده‌ای است که می‌تواند از راه‌های بسیاری برای پوست و براقیت آن مفید باشد. این حقیقتی است که افراد کمی از آن آگاه هستند، ولی از فواید هندوانه این است که به عنوان یک مرطوب کننده طبیعی و همچنین به عنوان یک تونر عمل کند. این بدان معنی است که هندوانه به طور طبیعی می‌تواند به خنک کردن پوست و درخشان و تازه نگهداشتن آن کمک کند.

watermelon-sorbet1

2-یک دسر خوب و در عین حال مفید برای کاهش وزن!
بسیاری از ما راجع به فواید هندوانه چیزی نمی‌دانیم؛ مثلا اینکه چقدر سرشار از ویتامین و مواد معدنی است. میزان ویتامین‌ها و مواد معدنی موجود در حجم کم هندوانه آنقدر زیاد است که هندوانه را بعنوان یکی از سالم‌ترین میوه‌ها مطرح کرده‌است. یکی از فواید هندوانه که بسیار دلگرم کننده است این است که می‌تواند بعنوان یک دسر خیلی خوشمزه سرو شود و بدون داشتن عذاب وجدان از بابت کاهش وزنتان می‌توانید نصفه‌شب‌ها به آن ناخنک بزنید.

3-خسته و کسل هستید؟ به جنگ خستگی بروید و سوخت‌وساز بدن را افزایش دهید!
برای چند لحظه روزهای گرم تابستان را تصور کنید که در آنها به شدت عرق می‌ریزید، حتی وقتی که فقط روی یک صندلی لم داده‌اید و استراحت می‌کنید. آیا تابحال در چنین روزهایی هندوانه را امتحان کرده‌اید؟ اگر این تجربه را داشته باشید، به خوبی می‌دانید که در این روزها هندوانه چقدر می‌تواند نیروبخش باشد. خیلی‌ها این را نمی‌دانند اما این پدیده بخاطر این است که هندوانه آب زیادی در خود دارد. هندوانه از ۹۲٪ آب و حدود ۸٪‌ شکر تشکیل شده‌است. هندوانه بسیار غنی از الکترولیت‌ها (سدیم و پتاسیم) است و این باعث می‌شود تا این میوه به یک میان‌وعده‌ی شگفت‌انگیز تبدیل شده و طراوت و انرژی را برای بدن شما در هر زمان از روز به همراه داشته باشد. این میوه‌ی شگفت‌انگیز نه تنها باعث جبران الکترولیت‌هایی که از طریق تعریق از دست رفته‌اند می‌شود، بلکه به جذب آب سلول‌ها و حفظ تعادل آب آنها کمک می‌کند. یکی دیگر از نکات مثبت این میوه‌ی شگفت‌انگیز کمک به افزایش سوخت و ساز بدن است. با افزایش عملکرد سلول‌های داخل بدن، هندوانه باعث افزایش انرژی شما می‌شود که این به نوبه‌ی خود کمک می کند تا سوخت‌وساز بدن افزایش پیدا کند و هضم غذاها تسریع شود. همچنین از دیگر فواید هندوانه این است که دارای ۴ ماده‌ی مغذی است که اغلب به عنوان ۴ دشمن بزرگ خستگی شناخته شده‌اند. این مواد پتاسیم، ویتامین C، لیکوپن، و آهن هستند و کمک شایانی به مبارزه با خستگی‌های روزمره می‌کنند.

 

4-استرس دارید؟‌ یک قاچ هندوانه میل کنید!
احتمالا بیشتر شما این یکی را نمی‌دانستید، ولی تحقیقات نشان داده‌اند که هندوانه تأثیر زیادی در کاهش استرس دارد. چه چیزی بیشتر از این می‌خواهید؟ یک کاهنده‌ی استرس که طبیعی بوده و ضرری نیز برای بدن ندارد! هندوانه سرشار از ویتامین B6 است، بدن برای تولید مواد شیمیایی مورد استفاده در مغز که در نهایت باعث کاهش استرس، نگرانی و حتی وحشت می‌شوند از این ویتامین استفاده می‌کند. علاوه بر این هندوانه بدون داشتن اثرات و عوارض جانبی داروهای تجویز شده و حتی داروهای بدون نیاز به تجویز، به شل شدن رگ‌ها کمک می‌کند.

141257271

5-نیاز به افزایش میل جنسی دارید؟ دوای شما همینجاست!
اخیراً تحقیقات نشان داده‌اند که این میوه‌ی تابستانی می‌تواند در داخل بدن مانند یک ویاگرای طبیعی عمل کند. هندوانه‌ها آمینواسیدهای بسیاری دارند، بخصوص آمینواسیدی به نام سیترولین. سیترولین درست مثل داروی موسوم به ویاگرا و سایر داروهای ناتوانی جنسی به شل شدن و گشادی رگ‌ها کمک می‌کند.

منبع-http://phow.ir