بروز سردرد به دلایل مختلف هر از چندگاهی کاملا طبیعی است، اما هنگامی که سردرد به یک امر عادی تبدیل می شود و شروع به تداخل در فعالیت های روزمره شما می کند سرآغاز مشکلات شما محسوب می شود. سردرد زمانی مزمن تلقی می شود که به طور مرتب آن را تجربه کنید و این درد ممکن است فرد را با دردی خفیف تا شدید روبرو کند و هرگز به طور کامل برطرف نشود.

سردرد پیچیده تر از آن است که اکثر مردم تصور می کنند. انواع مختلفی از سردردهای مزمن وجود دارند و هر یک از آنها علائم خاص خود را دارند که باعث تحریک می شوند و به درمان های مختلفی نیاز دارند. برای کنترل بهتر آنها مهم است درک بهتری از انواع سردردهای روزانه داشته باشیم. به گزارش تایمزسوفاندیا، در اینجا 3 ​​نوع اصلی سردرد و نحوه کنترل آنها وجود دارد.

سردردهای مزمن تنشی

سردردهای مزمن تنشی رایج ترین نوع سردردی است که افراد تجربه می کنند. این عارضه به دلیل انقباض عضلات پیشانی رخ می دهد که منجر به درد مبهم و دردناک در 2 طرف سر می شود. سردردهای تنشی از نظر درد خفیف تا متوسط ​​هستند و در زندگی روزمره اختلال ایجاد نمی کنند زیرا درد شدید همراه با میگرن باعث بروز اختلال در زندگی روزمره فرد می شود. سر و صدای زیاد، دود و صفحه آبی روشن وسایل الکترونیکی همگی می توانند منجر به سردرد تنشی شوند. حتی کمبود آب بدن هم یک دلیل بروز آن محسوب می شود، بنابراین در روز مقدار کافی آب بنوشید و پس از یک وقفه مکرر از کار خود با استراحت از بروز این امر جلوگیری کنید.

بیشتر بخوانید: خواص شگفت انگیز اکالیپتوس/ از درمان خشکی پوست تا تسکین درد مفاصل

میگرن مزمن

سردردهای میگرنی به طور معمول فقط در یک طرف سر احساس می شوند. این نوع از سردرد بیشتر اختلال ژنتیکی است که به دلیل تنظیم ناچیز انتقال دهنده های عصبی، التهاب و فعالیت الکتریکی تحریک پذیر در مغز ایجاد می شود. افرادی که از این نوع سردردها رنج می برند اغلب درد ضربات چاقویی مانند را تجربه می کنند که ممکن است ساعت ها یا حتی روزها ادامه یابد، همچنین سردرد میگرنی حساسیت به نور، صدا و بو را افزایش می دهد. این بیماری به طور کلی یک اختلال اپیزودیک است و می تواند به دلیل چندین عامل مرتبط با سبک زندگی مانند استفاده بیش از حد از داروهای ضد سردرد تجویز شده یا بدون نسخه ایجاد شود. برای مدیریت این نوع از درد فرد باید بداند چه چیزی به عنوان نمونه الکل، رژیم غذایی یا استرس باعث سردرد آنها می شود و سعی کند آنها را در زندگی خود کنترل کند.

سردرد کافئین

همانطور که از نامش پیداست سردرد کافئین در اثر مصرف بیش از حد کافئین در یک روز ایجاد می شود. محتوای کافئین موجود در قهوه بر جریان خون در مغز ما تاثیر می گذارد، بنابراین مصرف بیش از حد آن در روز باعث سردرد کافئین می شود و ترک ناگهانی آن نیز می تواند تاثیر مشابهی داشته باشد. افرادی که میگرن مکرر دارند بیشتر به دلیل کافئین درد و ناراحتی شان تحریک می شوند، بنابراین برای جلوگیری از این امر مصرف کافئین را به حد متوسط برسانید و مصرف 250 میلی لیتر قهوه 2 بار در روز بیش از حد کافی است.

مترجم: الهه زارعی