3 نوشیدنی برای تقویت سیستم ایمنی بدن

تعداد موارد کرونا مثبت در برخی کشورها به سرعت در حال افزایش است. انتقال و انتشار در جهش جدید ویروس کرونا بیشتر از نوع قبلی است، بنابراین مراقبت بیشتر از سلامتی، بهداشت و ایمنی در زمان فعلی در مقایسه با قبل اهمیت بیشتری پیدا می کند. یک سیستم ایمنی قوی ضمن آماده سازی بدن برای مبارزه با عوامل بیماری زای خارجی خطر عفونت را نیز کاهش می دهد. اگرچه ساختن ایمنی یک پروسه زمان بر است و با تلاش مداوم می توان به آن دست یافت، اما روش های مختلفی برای کمک به سلامت سیستم ایمنی بدن وجود دارد و نوشیدن معجون آیورودا تنها یکی از این روش ها محسوب می شود. به گزارش تایمزسوفاندیا، در اینجا چند نوشیدنی گیاهی قدرتمند معرفی شده که برای تضمین سلامتی باید آنها را هر روز با معده خالی بنوشید.

نخستین نوشیدنی تقویت کننده سیستم ایمنی بدن

عناصر تشکیل دهنده:
1 فنجان آب
¼ قاشق چایخوری زنجبیل رنده شده خام
¼ قاشق چایخوری زردچوبه
1 قاشق چایخوری سرکه سیب
1 قاشق چایخوری عسل
طرز تهیه: آب، زنجبیل و زردچوبه داخل ظرف گودی ریخته و بگذارید حدود 5 تا 10 دقیقه بجوشد. هنگامی که آب شروع به جوشیدن کرد گاز را خاموش کنید و بگذارید معجون کمی خنک شود. نوشیدنی را در یک فنجان صاف کرده سپس عسل و سرکه سیب به آن اضافه کنید.
این نوشیدنی دارای خواص ضدالتهاب و ضدباکتری و سرشار از مواد سازگار با سلامتی است. سرکه سیب از رشد پاتوژن های بد در بدن جلوگیری کرده و رشد باکتری های سالم روده را که برای سیستم قوی ایمنی بدن ضروری است تقویت می کند. زردچوبه و زنجبیل دارای خواص آنتی اکسیدان، ضدالتهاب و ضدعفونی کننده هستند. زردچوبه یک درمان کننده طبیعی است در حالی که زنجبیل با افزایش تعداد گلبول های سفید خون به تخریب عوامل بیماری زای خارجی کمک می کند.

بیشتر بخوانید:بهترین و بدترین میوه ها در رژیم کتو

نخستین نوشیدنی تقویت کننده سیستم ایمنی بدن

دومین نوشیدنی تقویت کننده سیستم ایمنی بدن

عناصر:
1/2 قاشق چایخوری زنیان رومی
5 برگ ریحان
1/2 قاشق چایخوری پودر فلفل سیاه
1 قاشق چایخوری عسل
طرز تهیه: داخل یک ظرف گود 1 لیوان آب، زنیان رومی، فلفل سیاه و برگ ریحان بریزید. اجازه دهید آب به مدت 5 دقیقه بجوشد سپس گاز را خاموش کرده و معجون را در یک فنجان صاف کنید. قبل از افزودن عسل به آن اجازه دهید معجون خنك شود.
دانه های زنیان رومی با خواص دارویی قدرتمند مدت هاست برای درمان بیماری های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. خواص ضدالتهابی این ادویه که به طور معمول در دسترس است ضمن اثربخشی در تقویت سیستم ایمنی بدن به درمان سرماخوردگی و سرفه شدید نیز کمک می کند. افزودن برگ ریحان، فلفل سیاه و عسل به این نوشیدنی معجون را حتی بیشتر موثر می کند.

بیشتر بخوانید:مزایای افزودن کرفس به رژیم غذایی

نوشیدنی تقویت کننده سیستم ایمنی بدن

سومین نوشیدنی تقویت کننده سیستم ایمنی بدن

عناصر تشکیل دهنده:
6 تا 7 برگ ریحان
5 عدد میخک
1 قاشق چایخوری زنجبیل رنده شده
1 فنجان آب گیلوی
2 قاشق غذاخوری آب لیموترش تازه
نمک سیاه
طرز تهیه: داخل ظرفی گود یک فنجان آب، برگ های ریحان، میخک و زنجبیل اضافه کنید. بگذارید معجون به مدت 5 دقیقه بجوشد سپس آن را در یک بطری شیشه ای صاف کرده و نگهداری کنید. 1 قاشق چایخوری از این مخلوط را به 1 فنجان آب گیلوی، کمی نمک سیاه و آب لیموترش تازه اضافه کنید. آن را خوب مخلوط کنید و هر روز صبح بنوشید.
گیلوی دارای خواص آنتی اکسیدانی است که می تواند به مبارزه با رادیکال های آزاد بدن کمک کند. این گیاه دارویی طب آیورودا به حذف سموم، تصفیه خون، جلوگیری از بیماری های کبدی و عفونت های دستگاه ادراری نیز کمک می کند. ریحان، زنجبیل و میخک دارای خواص ضدمیکروبی، آنتی بیوتیکی و ضد التهابی هستند و افزودن آنها به این نوشیدنی علاوه بر بهبود بخشیدن طعم سلامت سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

مترجم: الهه زارعی