آیا پاپ کورن میان وعده سالمی است

بسته به روش تهیه پاپ کورن این میان وعده می تواند برای سلامتی فرد خوب یا مضر باشد. پاپ کورن به خودی خود بدون هیچ گونه شکر یا نمک اضافه شده به عنوان یک میان وعده مغذی و مفید شناخته می شود. پاپ کورن هنگامی که به روش صحیح درست می شود حاوی مقدار زیادی مواد مغذی و ویتامین است. با این حال، بسیاری از مارک های ذرت بو داده در سوپرمارکت ها و سالن های سینما حاوی مقدار زیادی کره، شکر و نمک هستند که برای سلامتی فرد مضر است. به گزارش مدیکال نیوزتودی، در این مقاله ارزش غذایی و فواید پاپ کورن توضیح داده می شود.

آیا ذرت بو داده سالم است؟

پاپ کورن هنگامی می تواند میان وعده ای سالم باشد که تولیدکنندگان یا افراد آن را به بهترین روش تهیه کنند. پاپ کورن به عنوان یک دانه کامل به تقویت سلامت قلب کمک می کند، فواید تغذیه ای آن عبارتند از:
فیبر بالا
حاوی پروتئین است
حاوی ویتامین ها و مواد معدنی است
کم چرب و دارای سطح پایین قند
حاوی کلسترول نیست
ذرت بو داده بدون روغن بهترین فوایدی برای سلامتی به همراه دارد. افراد می توانند با گرم کردن ذرت روی اجاق گاز این میان وعده سالم را در خانه تهیه کنند. بسیاری از افراد به خوردن ذرت بو داده در سینما با مواد افزودنی یا طعم دهنده عادت دارند که این موارد اضافه شده به طور معمول ارزش غذایی کمی دارند. پاپ کورن های آماده اغلب حاوی سطح بالایی از نمک یا سدیم هستند. خوردن زیاد سدیم هم باعث بروز فشار خون بالا و عوارض دیگر برای سلامتی می شود. حتی برخی مارک ها حاوی مقدار زیادی شکر هستند. در ادامه درباره ویژگی های مفید تغذیه ای ذرت بوداده صحبت می کنیم.

پاپ کورن منبع فیبر

پاپ کورن به عنوان یک دانه کامل فیبر زیادی دارد که برای سلامت دستگاه گوارش و تقویت حرکات منظم روده مفید است. بر اساس اعلام وزارت کشاورزی ایالات متحده، یک وعده معمولی 3 فنجانی یا 24 گرمی پاپ کورن حاوی 3.5 گرم فیبر است. میزان مصرف روزانه توصیه شده برای هر فرد متوسط در ایالات متحده بیش از 25 گرم در روز است.

پاپ کورن منبع پروتئین

پاپ کورن حاوی پروتئین است یک وعده معمولی حاوی بیش از 3 گرم از مقدار 50 گرم روزانه را تامین می کند. بدن برای بسیاری از فرایندها از لخته شدن خون و تعادل مایعات گرفته تا پاسخ ایمنی و بینایی به پروتئین نیاز دارد. هر سلول در بدن حاوی پروتئین است و نقش مهمی در ساخت و ترمیم سلول ها و بافت های بدن دارد.

ویتامین ها و مواد معدنی پاپ کورن

پاپ کورن های بدون نمک حاوی ویتامین ها و مواد معدنی زیادی از جمله کلسیم، پتاسیم، ویتامین A و K است.

آیا افراد برای کاهش وزن پاپ کورن می خورند؟

پاپ کورن بدون افزودنی کالری، چربی و قند پایین و فیبر زیادی دارد بدان معنا هنگامی که فردی آن را به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی متعادل می خورد پاپ کورن به وی در کاهش وزن کمک می کند. بر اساس اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)، بهترین روش برای کاهش وزن در اکثر افراد ایجاد تغییرات سالم در سبک زندگی است. این موارد شامل عادات غذایی سالم، فعالیت بدنی منظم و متعادل سازی تعداد کالری مصرفی با بدن است که بدن می سوزاند. میوه ها، سبزیجات و غلات کامل بخشی اساسی از یک رژیم غذایی سالم محسوب می شوند. با این حال کره، شکر و نمک اضافه شده پاپ کورن را به یک میان وعده ناسالم تبدیل می کند. علاوه براین، خوردن غذاهای سرشار از قند و چربی منجر به افزایش وزن می شود. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها توصیه بر محدودیت در مصرف نمک دارد. ذرت بو داده می تواند نمک زیادی داشته باشد، بنابراین بررسی برچسب های تغذیه ای روی بسته بندی محوصلات برای یافتن مقدار نمک یا سدیم هر ماده معقول است. تغذیه سالم به جای محدود کردن غذاهایی که مردم می خورند متعادل کننده است.

بیشتر بخوانید:آیا می دانید غذای پر نمک ام اس می آورد

ویتامین ها و مواد معدنی پاپ کورن

حقایق تغذیه ای درباره پاپ کورن

بسیاری از افراد از این حقیقت غافل هستند، اما پاپ کورن به عنوان یک ماده غذایی کامل به طور طبیعی دارای چندین ماده مغذی مهم است. بسیاری از مطالعات ارتباط مصرف دانه کامل را با فواید سلامتی مانند کاهش التهاب و کاهش خطر بیماری قلبی مرتبط می دانند. این مقدار مواد مغذی یک وعده 100 گرم پاپ کورن است:
ویتامین B1 تیامین: 7 درصد مقدار مواد مغذی مورد نیاز روزانه
ویتامین B3 نیاسین: 12 درصد مقدار مواد مغذی مورد نیاز روزانه
ویتامین B6 پیریدوکسین: 8 درصد مقدار مواد مغذی مورد نیاز روزانه
آهن: 18 درصد مقدار مواد مغذی مورد نیاز روزانه
منیزیم: 36 درصد مقدار مواد مغذی مورد نیاز روزانه
فسفر: 36 درصد مقدار مواد مغذی مورد نیاز روزانه
پتاسیم: 9 درصد مقدار مواد مغذی مورد نیاز روزانه
زینک: 21 درصد مقدار مواد مغذی مورد نیاز روزانه
مس: 13 درصد مقدار مواد مغذی مورد نیاز روزانه
منگنز: 56 درصد مقدار مواد مغذی مورد نیاز روزانه
این مقدار در مجموع با 387 کالری، 13 گرم پروتئین، 78 گرم کربوهیدرات و 5 گرم چربی ارائه می شود، همچنین این میان وعده حاوی 15 گرم فیبر است که آن را به یکی از بهترین منابع فیبر در جهان تبدیل می کند.

آیا پاپ کورن برای افراد مبتلا به دیابت مفید است؟

ذرت بو داده بدون شکر و نمک حاوی حدود 78 درصد کربوهیدرات است به این معنی که مصرف آن به میزان متوسط برای افراد مبتلا به دیابت مفید است. افراد دیابتی در ساخت کافی یا حساسیت کافی نسبت به انسولین، هورمونی که سطح قند خون را کنترل می کند مشکل دارند. از آنجا که کربوهیدرات ها پس از ورود به بدن به قند تجزیه می شوند افراد مبتلا به دیابت میزان کربوهیدرات مصرفی خود را کنترل می کنند تا از بروز عوارض جلوگیری کنند. اهداف روزانه و هر وعده کربوهیدرات با توجه به بسیاری از عوامل متفاوت است. بهتر است افرادی که دیابت دارند با مشورت پزشک خود درباره تغذیه خود برنامه ریزی کنند. انجمن رژیم های غذایی آمریکا 1 وعده را حدود 15 گرم کربوهیدرات تعریف می کند که برابر با 3 فنجان ذرت بو داده است. هنگامی که فرد هدف کربوهیدرات خاص خود را در هر وعده غذایی و در روز بداند این تعریف می تواند به وی کمک کند تا دریابد آیا ذرت بو داده به عنوان یک میان وعده مناسب است یا خیر.

بیشتر بخوانید:نسخه درمان خانگی برای مبتلایان به آرتریت و زانو درد

خلاصه

بسته به روش تهیه آن پاپ کورن می تواند یک میان وعده مفید باشد. هنگامی که ذرت بو داده حاوی شکر و نمک نیست حاوی مقدار زیادی فیبر، ویتامین و مواد معدنی مورد نیاز بدن است. کره، شکر و نمک اضافه شده می تواند پاپ کورن را به یک میان وعده ناسالم تبدیل کند. بررسی برچسب ذرت بوداده قبل از خرید آنها و تهیه مواد اولیه در خانه می تواند به افراد کمک کند تا از رژیم غذایی سالم تری استفاده کنند.
مترجم: الهه زارعی