کارهایی که نباید هنگام گرسنگی انجام داد

کمبود سوخت از بسیاری جهات بر روحیه و سلامت شما تاثیر می گذارد. گرسنگی می تواند شما را عبوس و اخمو، بدخلق، تنبل و حتی خسته کند به گونه ای که انجام هیچ فعالیتی را دوست نداشته باشید.

به طور قطع شما همیشه سیر نیستید و در برخی مواقع به دلیل برنامه فشرده یا دلایل دیگر وقت سوخت رسانی به خود را نداریم و مجبور به ادامه کار هستیم، اما بر اساس یافته های علمی موارد کمی وجود دارد که هنگام گرسنگی باید از انجام آنها خودداری کنیم زیرا احتمال تصمیم عجولانه گرفتن و پشیمانی بعد وجود دارد.

تصمیم مهم گرفتن

مطالعات نشان می دهد افراد هنگام گرسنگی انتخاب های هوشمندانه ای انجام نمی دهند. به گزارش تایمزسوفاندیا، بر اساس اظهارات محققان دانشگاه اوترخت هلند، گرسنه بودن باعث می شود کمتر فکر کنید و تصمیمات عجولانه ای بگیرید که بعدا پشیمان شوید. این اتفاق به این دلیل رخ می دهد که گرلین، هورمون گرسنگی ساخته شده در دستگاه گوارش بر مغز و توانایی منطقی بودن شما تاثیر می گذارد.

خرید رفتن

اگر مجبور به خرید مواد غذایی نیستید هنگام گرسنگی پول خود را نسوزانید و حتما قبل از خرید رفتن چیزی بخورید. تحقیقات حاکی از آن است افراد گرسنه بیشتر به خرید موادغذایی غیرضروری می پردازند، بنابراین اگر قصد خرید مواد غذایی دارید به احتمال زیاد هنگام گرسنگی به احتمال زیاد مقداری هم کربوهیدرات و شیرینی می خرید زیرا در آن زمان اشتیاق زیادی به خرید این اقلام دارید.

بیشتر بخوانید:درمان اسکیزوفرنی دیگر غیر ممکن نیست!

گرسنگی

بحث و جدل با همسر

مهم نیست چقدر از شریک زندگی خود عصبانی هستید، اما هنگام گرسنگی درگیر هیچ نوع مشاجره ای نشوید زیرا اوضاع را بدتر می کند. در عوض کمی وقت بگذارید چیزی بخورید و قبل از بحث و گفتگو دوباره راجع به آن فکر کنید. هنگام گرسنگی مغز نمی تواند به وضوح فکر کند و به احتمال زیاد چیزهایی را که نباید انجام می دهیم.

ورزش

برخی از افراد فکر می کنند ورزش با شکم خالی به سوزاندن چربی اضافی کمک می کند، اما این کاملا برعکس است. تمرین با شکم خالی با ایجاد محدودیت در عملکرد شما مانعی برای برنامه تمرینی است. علاوه بر این، به دلیل انرژی کم خطر آسیب نیز وجود دارد. قبل از انجام هرگونه تمرین و ورزش باید با سوخت رسانی درست به بدن حداکثر نتیجه را بگیرید.

بیشتر بخوانید:علت بوجود آمدن سرگیجه وضعیتی خوش خیم

خوردن غذای تند

خوردن غذای تند با معده خالی مخاط معده را تحریک می کند و احتمال می رود منجر به ناراحتی معده شود. برای جلوگیری از تحریک نخست مصرف مقداری ماده غذایی مغذی مهم است. باید روز خود را با میوه و آجیل شروع کنید. اگر از طرفداران و علاقه مندان غذاهای تند هستید آن را در وعده های پایانی روز بگنجانید. حتی باید از نوشیدن الکل با معده خالی نیز خودداری کنید.
مترجم: الهه زارعی