اول از همه باید بدانیم همه چربی ها برای بدن مضر نیستند. در واقع بدن برای حفظ سلامتی به مقدار مشخصی چربی نیاز دارد. چربی قسمت اساسی یک رژیم غذایی سالم و متعادل محسوب می شود چیزی که بدن نمی تواند به تنهایی آن را بسازد. به جذب ویتامین A، ویتامین D و ویتامین E کمک می کند همه این ویتامین ها محلول در چربی هستند یعنی با کمک چربی ها جذب می شوند. همه افراد چربی شکم دارند حتی افراد دارای شکم صاف، اما چربی بیش از حد شکم سلامت را به روشی بد تحت تاثیر قرار می دهد.
مقداری چربی در زیر پوست قرار دارد و چربی احشایی در قلب، ریه ها، کبد و سایر اندام ها عمیق تر است. چربی احشایی حتی برای افراد لاغر هم مشکل محسوب می شود. از بین بردن چربی احشایی از بدن بسیار مهم است زیرا منجر به بروز بیماری می شود. این عارضه می تواند شما را در برابر بیماری های مزمن آسیب پذیر کند، اما در اینجا یک نوع چربی وجود دارد که خوردن آن باعث از بین رفتن سریع چربی شکم می شود. در مورد فیبر محلول صحبت می کنیم.

به گزارش تایمزسوفاندیا، در اینجا توضیح داده می شود چگونه فیبر محلول به شما در از دست دادن سریع چربی احشایی کمک می کند.
بر اساس نتایج یک مطالعه، به ازای هر 10 گرم افزایش مصرف فیبر محلول در روز چربی احشایی طی 5 سال 3.7 درصد کاهش می یابد. علاوه بر این، افزایش فعالیت متوسط منجر به کاهش 7.4 درصدی در میزان تجمع چربی احشایی طی 5 سال می شود. فیبرهای محلول آب را جذب کرده و ژلی تشکیل می دهند که هنگام عبور از سیستم گوارش به کند شدن روند هضم در دستگاه گوارش کمک می کند. فرد بعد از خوردن فیبرهای محلول برای مدت طولانی تری احساس سیری می کند و در نتیجه کمتر میان وعده می خورد.

بیشتر بخوانید:کشف راهکاری جدید برای درمان آلزایمر با استفاده از نور

منابع فیبر محلول

از منابع خوب فیبر محلول می توان به موارد زیر اشاره کرد:
بادام زمینی، بادام، تخمه آفتابگردان، لوبیای سیاه، لوبیای سویا، پرتقال، موز، هلو، انجیر، هویج، اسفناج، خرما، پاپایا، دانه های کتان آسیاب شده، آووکادو، توت سیاه، سیب، نخود سبز، جو دوسر، جو، عدس، نخود فرنگی، کلم بروکلی، کلم، پیاز، سیب زمینی شیرین و برنج سفید.
مترجم: الهه زارعی