رؤیای اینکه لازم نباشد هر روز زمانی را صرف برطرف کردن موهای زائد کرده و همواره پوستی صاف و بدون مو داشته باشید، از طریق دستگاهی به نام لیزر به حقیقت پیوسته است. لیزر موهای زائد یک تکنیک فوق‌العاده مؤثر در رفع دائمی موهای زائد است.

اما خیلی از حقایقی که در مورد این تکنیک وجود دارد تا اندازه زیادی ناشناخته باقی مانده است. و سؤالات زیادی وجود دارد که هیچگاه جواب مشخصی به آنها داده نشده است. ما در این نوشتار سعی داریم بخش قابل توجهی از ابهاماتی که برای شما در زمینه لیزر موهای زائد وجود دارد را برطرف کنیم.

از بین بردن دائم موهای زائد از طریق لیزر چگونه انجام می‌گیرد؟

این دستگاه با استفاده از نور متمرکز گرما تولید کرده و فولیکول مو را از بین می‌برد. وقتی فولیکول مو از بین می‌رود، هیچ امکانی وجود ندارد که موها در آینده رشد کنند. قدرت دستگاه لیزر در دقت بالای آن است. در واقع پرتو نوری که از این دستگاه خارج می‌شود، دقیقاً ملانین را هدف قرار داده و به سطوح بالاتر یا پایین‌تر پوست کوچکترین آسیبی وارد نمی‌کند.

ملانین بخش حاوی رنگدانه پوست و مو است. با تأثیر بر روی ملانین، فولیکول به نوعی سوزانده شده و دیگر نمی‌تواند هیچ مویی تولید کند. دستگاه لیزری که قرار است ملانین مو را مورد هدف قرار دهد، باید از دقت بالایی برخوردار باشد.

همچنین تکنسین و مجموعه‌ای که شما قرار است در آن جلسات لیزر داشته باشید، باید مهارت بالایی در تشخیص درجه تیرگی و روشنی پوست داشته باشند. تنها در این شرایط است که تکنسین مورد نظر می‌تواند بهترین عملکرد را برای دستگاه لیزر نسبت به رنگ پوست شما تنظیم کنند.

بهترین مرکز لیزر در تهران مرکزی است که مجهز به دستگاه الکساندرایت کندلا، پیشرفته‌ترین دستگاه لیزر موجود باشد. گروه پزشکی ترمه با در دست داشتن این دستگاه خدمات باکیفیتی در زمینه لیزر دائمی موهای زائد ارائه می‌دهد.

فواید استفاده از لیزر برای رفع دائم موهای زائد کدامند؟

  • صرفه‌جویی در وقت و مشاهده نتایج در کوتاه‌ترین زمان ممکن

یکی از بزرگترین فواید این تکنیک، برگرداندن زمان از دست رفته به شما است. هر خانمی مدت زمان زیادی را صرف استفاده از تیغ، ژیلت یا موم برای از بین بردن موهای خود می‌کند. اما استفاده از دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد ۶ تا ۸ هفته یکبار آن هم نهایتاً به اندازه یک ساعت وقت شما را می‌گیرد. و شما برای تمام روزها و ساعات باقیمانده از ماه، پوستی نرم و بدون مو دارید. البته بعد از چندین جلسه انجام لیزر، دیگر لازم نیست تا آخر عمرتان این فرآیند را تکرار کنید. این بدان معنا است که دیگر حتی یک دقیقه از وقتتان صرف برطرف کردن موهای سیاه و ضخیم ناخوشایند نمی‌شود.

  • کاربرد گسترده

تقریباً هر ناحیه‌ای از بدن شما که در آن موی زائد روییده می‌شود، بوسیله دستگاه لیزر قابل اصلاح است. بنابراین شما در جلسات لیزر می‌توانید موهای ضخیم و نامطلوب دست، پا، صورت، سینه، شکم، باسن، زیربغل و حتی ناحیه تناسلی خود را برای همیشه از بین ببرید.

  • دقت در عملکرد

هیچ ابزاری نمی‌تواند به اندازه دستگاه لیزر، تمام موهای ریز و درشت روییده شده بر روی پوست و حتی موهای زیرپوستی را از بین ببرد. نتیجه عملکرد این دستگاه داشتن پوستی صاف و یکدست و البته یک درجه روشن‌تر است.

  • عدم احساس درد

اگر سازوکار دستگاه لیزر که از طریق پرتو نوری موها را ریشه کن می‌کند را با تیغ و وکس مقایسه کنید، متوجه می‌شوید که لیزر کوچکترین آسیبی به پوست وارد نمی‌کند. در نتیجه بعد از شرکت در جلسات لیزر خبری از خارش، سوزش، درد، سرخی و یا احساس ناخوشایند نیش زدن موها نیست.

  • مقرون به صرفه

هزینه‌ای که شما برای برطرف کردن موها از طریق لیزر پرداخت می‌کنید، به تعداد جلسات لیزر و البته وسعت ناحیه مورد نظر بستگی دارد. اما چیزی که با قطعیت می‌توان گفت این است که، هزینه جلسات لیزر نسبت به هزینه روش‌های دیگر از بین بردن موهای زائد در مجموع بسیار کمتر است.

  • زیبایی بخشیدن به پوست

اگر پوست را بعد از استفاده از تیغ یا موم با زمانیکه در جلسات لیزر شرکت می‌کنید مقایسه کنید، متوجه می‌شوید که در تکنیک لیزر پوست شما روشنتر شده و سطح صاف و یکدستی نسبت به استفاده از روش‌های دیگر دارد.

 

مضرات استفاده از لیزر برای رفع دائم موهای زائد کدامند؟

این تکنیک به طور کلی ضرر یا آسیب خاصی را به شما وارد نمی‌کند. البته این موضوع به اندازه زیادی بستگی به پیشرفته بودن دستگاه لیزر و مهارت تکنسین آن دارد. گروه پزشکی ترمه مجموعه‌ای از متخصصان زبده است که با بهره‌گیری از علم و تجربه خود، علاوه بر اثربخشی دائمی، هیچگونه آسیبی به سلامت و زیبایی پوست شما وارد نمی‌‌کنند. البته مجهز بودن این کلینیک به بهترین دستگاه لیزر موهای زائد یعنی الکساندرایت کندلا نیز در رضایت مراجعه کنندگان کلینیک ترمه بی‌تأثیر نیست.

برای اینکه آسیب‌ها و مضرات استفاده از دستگاه لیزر به حداقل میزان ممکن برسد، باید نکات زیر را مدنظر قرار داد.

  • لیزر در افراد کم سن و سال به دلیل اینکه از نظر هورمونی شرایط پایداری ندارند توصیه نمیشود و صرفا بعد از مشاوره با پزشک و در صورت صلاحدید میتوانند لیزر انجام بدهند.زیرا انجام لیزر در این شرایط ممکن است نتایج مطلوبی نداشته باشد
  • خانم‌های باردار به هیچ عنوان نباید در جلسات لیزر شرکت کنند و خانم‌هایی که بچه شیر می‌دهند نیز، بهتر است از این روش استفاده نکنند. البته بر طبق بررسی‌ها دستگاه لیزر بر روی زنان شیرده اثر نداشته و در واقع رشد موهایشان را متوقف نمی‌کند.
  • انجام لیزر در آقایان در مقایسه با خانمها به دلیل شرایط هورمونی جوابدهی کمتری دارد و تعداد جلسات بیشتری برای به دست آوردن نتیجه مطلوب نیاز است
  • کسانی که به دلیل محل و سبک زندگی و یا شغلشان مدام در معرض تابش نور خورشید قرار دارند،تا زمانی که رنگ پوستشان به حالت اول برنگشته (که حداقل ۳ تا ۴ ماه زمان میبرد) نباید لیزر انجام بدهند چون احتمال سوختگی پوست و ایجاد لک بالاست.

از بین بردن دائمی موهای زائد به چند جلسه لیزر نیاز دارد؟

به طور معمول برای رفع دائمی موها باید شش ماه تا یک سال زمان گذاشت. در این  مدت زمان هر شش ماه تا یکسال یکبار، باید در یک جلسه لیزر شرکت کنید. جلسات معمولاً در طولانی‌ترین حالت ممکن چهل و پنج دقیقه تا یکساعت زمان می‌برند.

در ابتدا ممکن است بعد از جلسه اول موها حتی بیشتر و ضخیم‌تر از قبل رشد کنند. این یک اتفاق طبیعی است. اما از جلسات بعد کم کم تعداد و ضخامت موها کاهش پیدا کرده و سپس رشدشان به طور کلی متوقف می‌شود.

نکته آخر…

در انتخاب مرکزی که قرار است خدمات زیبایی به شما ارائه بدهد دقت کنید. مرکزی که پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها و پرسنل متخصص و حرفه‌ای داشته باشد، بهترین مرکز برای انجام فرآیندهای زیبایی می‌باشد.

توجه داشته باشید که هر چه زودتر شرکت در جلسات لیزر را شروع کنید، زودتر به نتیجه می‌رسید. در واقع اگر همین حالا نسبت به مراجعه به کلینیک موردنظر خود اقدام کنید، تقریباً شش ماه بعد اثری از موهای ناخوشایند بر روی پوست شما وجود ندارد.