عمل بینی مردانه

تفاوت‌های زیادی بین بینی آقایان و خانم‌ها وجود دارد. این مسأله بیشتر از نظر ظاهری حائز اهمیت است. هر چند که میل به زیبایی، زن و مرد نمی‌شناسد و این ویژگی در همۀ انسان‌ها وجود دارد. میل به زیباتر شدن و جذابیت، هم در زنان و هم در مردان وجود دارد، اما معیارهایی که در این دو جنس وجود دارند، متفاوت از دیگری هستند.

تمایل به زیبایی در مردان امروزی بیش از هر زمان دیگری شده است. بنابراین بسیار دیده می‌شود که جراح بینی آقایان به عنوان یک زمینۀ متفاوت و خاص، تخصصی جداگانه را پیش گرفته است. رفع عیوب بینی استخوانی یا بینی پهن در آقایان، نیاز به داشتن اطلاعات و تخصصی منحصربه‌فرد در پزشک جراح بینی آقایان است.شما میتوانید در مجله پزشکی دکتر آرش نجف بیگی درباره عمل بینی پهن اطلاعات بیشتری کسب کنید.

در ادامه قصد داریم که با بررسی بیشتر تخصص جراح بینی آقایان، معیارهایی که در زیبایی بینی مردانه وجود دارند را با هم مرور کنیم.

آنچه در مورد جراح بینی آقایان باید بدانیم!

جراحی بینی یا عمل رینوپلاستی، یکی از انواع عمل‌های جراحی زیبایی است که در آن، جراح و فوق تخصص جراحی پلاستیک، به رفع عیوب و تغییر شکل بینی می‌پردازد. این جراحی هم می‌تواند به منظور ایجاد زیبایی باشد و هم برای رفع مشکلات و نقایص تنفسی انجام گردد. این جراحی در ایران و جهان، هر ساله توسط عدۀ کثیری از بیماران مورد استقبال قرار می‌گیرد.

فراگیرتر شدن این عمل بین مردان، آنان را به تکاپوی یافتن بهترین جراح بینی آقایان واداشته است؛ چرا که به خوبی ثابت شده است که جراح بینی آقایان، نکات بیشتری را در مورد چهرۀ آنان و معیارهای زیبایی می‌داند.برای دیدن نمونه عمل بینی مردانه دکتر نجف بیگی کلیک کنید.

مشکلاتی که جراح بینی آقایان می‌تواند به رفع آن‌ها بپردازد، عبارتند از:

 • کج بودن و بدفرمی بینی ناشی از شکستگی
 • بزرگ بودن یا شکل ناهنجار بینی
 • قوز بینی یا به اصطلاح عقابی بودن آن
 • افتادگی نوک بینی
 • عدم تقارن در سوراخ‌های بینی
 • پهن بودن بیش از حد نوک بینی گوشتی
 • انحراف و پولیپ بینی
 • عدم تناسب بینی بعد از عمل جراحی

انواع فرم بینی در آقایان کدام است؟

مدل‌های بینی که در عمل جراحی دنبال می‌شوند نیز معمولاً به سه شکل طبیعی، فانتزی و نیمه فانتزی هستند. بهترین مدل بینی برای آقایان و البته خانم‌ها، فرم بینی طبیعی است؛ چرا که هیچ چیز مانند طبیعی بودن و سادگی نمی‌تواند زیبا باشد. با این وجود، لازم می‌دانیم که هر سه مدل از عمل جراحی را مرور کنیم.

·         عمل بینی طبیعی

فرم بینی طبیعی، تیغه‌ای کاملاً صاف با زاویۀ 90 درجه بین نوک بینی و لب بالایی دارد. این فرم از بینی، اندازه استانداردی از تیغه و سوراخ‌‌های بینی را دارد و بیشترین طرفداران را نیز به خود اختصاص داده است. این شکل از جراحی بینی، علمی‌ترین و تخصصی‌ترین نوع عمل بینی شناخته شده است؛ چرا که نه تنها زیبایی بیشتری دارد بلکه بهترین عملکرد برای تنفس فرد را نیز به ارمغان خواهد آورد.برای آگاهی بیشتر درباره عمل بینی طبیعی اینجا کلیک کنید.

مدل بینی طبیعی به دلیل ویژگی‌های خاص خود، بهترین مدل برای آقایان به حساب می‌آید. حفظ جذابیت مردانه یکی از فاکتورهای مهم است که جراح بینی آقایان باید به آن توجه داشته باشد. علاوه بر این، مدل طبیعی هم برای بینی‌های گوشتی و هم برای بینی‌های پهن قابل استفاده است.

زاویه بین نوک بینی و لب بالایی در بینی طبیعی

·         عمل بینی فانتزی

بینی فانتزی ویژگی‌های خاصی دارد که تشخیص آن بسیار راحت است. در این فرم از بینی، قوس تیغۀ بینی زیاد است و نوک آن بسیار سر بالاست. همچنین، تیغۀ بینی کوچک بوده و به احتمال زیاد دارای سوراخ‌های کوچکی است. به این فرم از بینی، بینی عروسکی نیز گفته می‌شود. این مدل از بینی کاملاً مشخص است که تحت عمل جراحی قرار گرفته است و ظاهری غیرطبیعی و غیراستاندارد دارد. همچنین، بروز مشکلاتی در سیستم تنفس نیز از رایج‌ترین عوارضی است که فرم بینی‌های فانتزی دارند. از طرف دیگر، این فرم از بینی تناسبی با چهره‌های مردانه ندارد و مدلی مناسب برای آنان به شمار نمی‌رود.

·         عمل بینی نیمه فانتزی

بینی نیمه فانتزی دارای ویژگی‌هایی بین بینی طبیعی و فانتزی است. این مدل از شکل بینی دارای قوس کمتر روی تیغه است. سر بینی نیمه فانتزی نیز بالا بوده اما به اندازۀ بینی فانتزی نیست. همچنین، بینی نیمه فانتزی دارای ظرافت بیشتر در مقایسه با مدل طبیعی است. این مدل از بینی بیشتر در بین خانم‌ها طرفدار دارد؛ زیرا همانطور که گفتیم، خانم‌ها ترجیح می‌دهند که بینی‌شان تحت تأثیر تغییر شکل ظاهری بیشتری قرار بگیرد. هرچند در بین آقایان نیز طرفدران این فرم از بینی دیده می‌شود. از طرفی باید در نظر داشت که بینی نیمه فانتزی نیز می‌تواند زمینه‌ساز بروز مشکلاتی در تنفس باشد.

تفاوت بینی آقایان و خانم‌ها در چیست؟

بینی آقایان و خانم‌ها از نظر شکل ساختاری و ظاهری تفاوت‌هایی با هم دارند. به گمان خیلی‌ها، این تفاوت‌ها شاید چندان مهم به نظر نرسد؛ اما با آنچه در ادامه می‌خوانیم، درکی بهتر از دغدغه‌های جراح بینی آقایان خواهیم داشت.

 • بینی آقایان در مقایسه با بینی خانم‌ها دارای پهنای بیشتری است.
 • پوست بینی آقایان ضخیم‌تر از پوست بینی خانم‌هاست.
 • بینی آقایان دارای بافت غضروفی و استخوانی بیشتری است.
 • ظرافت و حساسیت بینی خانم‌ها بیشتر است.

رینوپلاستی بینی آقایان بنا به هدفی که از آن دارند، به شکلی متفاوت انجام می‌شود. تفاوت جراح بینی آقایان و خانم‌ها تنها در فرم ظاهری و آناتومی بینی نیست. بلکه انتظاراتی که آقایان از عمل جراحی دارند، نیز باعث ایجاد تفاوت در آن شده است.

 • بیشتر مردان انتظار دارند که با عمل رینوپلاستی، نواقص و ایرادات بینی آن‌ها را رفع شده و جذابیت مردانۀ صورت آن‌ها نیز حفظ شود. اما بیشتر خانم‌ها دوست دارند که علاوه بر رفع عیوب، تغییرات ظاهری بیشتری را نیز تجربه کنند.
 • مردان ترجیح می‌دهند که بینی ‌آن‌ها اندازه و فرم استاندارد داشته باشد. بیشتر آقایان از ایجاد یک بینی فانتزی یا به اصطلاح خوکی واهمه دارند. در مقابل، بیشتر خانم‌ها طرفدار این هستند که بینی کوچکی داشته باشند.
 • پوست بینی در مردان ضخیم‌تر است. بنابراین، بینی آقایان به احتمال زیاد دارای افتادگی بیشتری در نوک آن است. بیشتر آقایان ترجیح می‌دهند که بعد از عمل، نوک بینی‌شان بیش از حد بالا نرود. در صورتی که زیاد شدن زاویۀ نوک بینی با لب‌ها، مورد پسند بسیاری از خانم‌هاست.

نمونه کار عمل بینی مردانه توسط دکتر نجف بیگی

آنچه جراح بینی آقایان باید به آن‌ توجه کند!

لازم است که بینی مردانه دارای جذابیت بوده و موجب خوش قیافه‌تر شدن آن‌ها گردد. نوک بینی در مردان در مقایسه با زنان باید قوی‌تر باشد و نباید بیش از اندازه اسکلتی یا استخوانی باشد.

یک پزشک متخصص جراحی بینی برای عمل مردانه لازم است نکات زیر را در نظر داشته باشد:

 • تخصص، تجربه و تبحر لازم در زمینۀ جراحی بینی آقایان را داشته باشد.
 • تجربه زیاد و نمونه کارهای موفق در زمینه عمل جراحی بینی مردانه داشته باشد.
 • آگاهی و تسلط لازم و کافی به علم زیبایی شناسی در دنیای مدرن داشته باشد.
 • با تکنیک‌های روز جراحی بینی در جهان آشنا باشد.
 • اخلاق حرفه‌ای داشته، مشاورۀ صحیح داده و بیمار را به درستی راهنمایی نماید.
 • قبل و بعد از عمل جراحی بینی، تمام سؤالات و دغدغه‌های بیمار را پاسخگو باشد.
 • دقت کافی در جراحی داشته و بتواند به خوبی از عهدۀ عمل جراحی برآید.