ترس زیادی در مورد عفونت قارچ سیاه و حتی 2 مورد دیگر وجود دارد که اخیرا مواردی از ابتلا به آن در هند مشاهده شده است. ترس مردم در سایه کمبود اطلاعات باعث افزایش پارانویا و بدگمانی شده است.

به گزارش تایمزسوفاندیا، در اینجا سعی شده است به این سوال پاسخ مناسب داده شود، آیا عفونت قارچ سیاه مسری است؟ آیا از شخصی به شخص دیگر سرایت می کند؟
خوب، در پاسخ به این سوال باید گفت خیر عفونت قارچ سیاه مسری نیست و از فرد به فرد دیگر قابل انتقال نیست. راندیپ گولریا، مدیر موسسه علوم پزشکی هند ضمن تایید این خبر اظهار می دارد: این نوع عفونت مسری نیست و سیستم ایمنی ضعیف منجر به بروز عفونت قارچ سیاه می شود. حدود 90 تا 95 درصد افراد درگیر علاوه بر ابتلا به دیابت به آنها استروئید داده شده است.

بیشتر بخوانید:مشکلات جنسی و سردی رابطه در زنان


گرچه عفونت قارچ سیاه مسری نیست، اما از هاگ قارچ موجود در هوا یا در محیط گسترش می یابد. در حال حاضر باید فهمید قارچ ها و باکتری ها در بدن ما وجود دارند، اما تحت کنترل سیستم ایمنی بدن هستند. هنگامی که سیستم ایمنی بدن به دلیل استفاده غیرمنطقی از استروئیدها، دیابت، درمان سرطان به خطر بیفتد به این باکتری ها و قارچ ها فرصت تکثیر و گسترش عفونت داده می شود.

پزشکان به طور اکید به مردم توصیه می کنند علائمی مانند تورم در هر قسمت از صورت، درد در یک طرف صورت، سردرد مداوم، انسداد بینی یا هر گونه مشکل بینایی را نادیده نگیرند زیرا تشخیص به موقع عفونت قارچی به درمان بهتر آن کمک می کند.
مترجم: الهه زارعی