با فرا رسیدن فصل گرم و سوزان تابستان فرار از گرما و تعریق شدید اجتناب ناپذیر است. گرچه احساس رطوبت و تعریق را دوست نداریم، اما به طور قطع با ایده کاهش چربی هنگام تعریق همراه هستیم. اما چه قدر این حرف درست است؟ آیا عرق کردن در تابستان واقعا به ما در خلاص شدن از شر چربی های سرسخت بدن کمک می کند؟

به گزارش تایمزسوفاندیا، برای دریافت پاسخ روشن برخی از حقایق و افسانه های موجود در این زمینه را توضیح می دهیم.

آیا عرق کردن در تابستان برای سلامتی مفید است؟

تعریق چه در تابستان و چه در زمستان از نظر فیزیولوژیک برای سلامتی مفید است. بدن به حدود 2 تا 4 میلیون غده عرق در لایه های زیرین پوست مجهز شده است. این غدد عرق به طور مداوم الکترولیت و آب را به سطح پوست ترشح می کنند.

تعریق مکانیسم بدن برای خنک شدن است یعنی هنگام عرق کردن چه به دلیل هوا و چه در طول یک جلسه ورزش بدن باید خنک شود و به دمای طبیعی بدن خود برسد. در صورت عدم تعریق بدن بیش از حد گرم می شود.

آیا تعریق در کاهش چربی های اضافی کمک می کند؟

بسیاری از متخصصان تناسب اندام و مربیان سالن های بدن سازی توصیه می کنند تمرینات سخت انجام شود که باعث تعریق فرد می شود، اما این لزوما به این معنی نیست هنگام تعریق چربی می سوزانید. تعریق هنگام تمرین یا به دلیل گرما فقط باعث می شود بدن کالری بسوزاند. در این فرآیند از انرژی چربی ذخیره شده در بدن استفاده می شود.

با این حال، همانطور که وعده بعدی را می خورید بدن دوباره چربی جمع می کند. در حالی که تعریق به طور قطع به روند کاهش وزن کمک می کند، اما از دست دادن چربی اضافی در بدن به چیزی بیش از تعریق نیاز دارد. رژیم غذایی و نوع ورزش در تعیین میزان چربی بدن نقش اساسی دارد.

چگونه می توان چربی سوزاند؟

با داشتن رژیم غذایی مناسب، عادت های روزمره تناسب اندام و سبک زندگی می توانید مقدار زیادی کالری و چربی بسوزانید و رژیم لاغری خود را با قدرت پیگیری کنید.

وقت و تلاش خود را روی تمرینات قدرتی سرمایه گذاری کنید زیرا به شما به طور همزمان در کاهش وزن و افزایش عضلات کمک می کند. با گذشت زمان شاهد کاهش چشمگیر چربی در بدن نیز خواهید بود. داشتن یک رژیم غذایی سرشار از پروتئین انرژی را برای مدت طولانی تری حفظ می کند که یکی از موثرترین راه ها برای ساخت و تقویت عضلات همراه با از دست دادن چربی است.

مقدار زیادی آب بنوشید زیرا باعث سیری برای مدت زمان طولانی تری می شود و کالری اضافی را نیز از بین می برد. در این روند از خوردن غذاهای چرب خودداری کنید زیرا احتمال می رود روند سلامتی شما نزولی شود در عوض سراغ چربی های سالم سرشار از مواد مغذی بروید.

مترجم: الهه زارعی