در این روزهای کرونایی که تقریبا تمام مراکز تفریحی تعطیل است و فضای مناسبی برای سرگرم کردن کودکان در خانه ها فذاهم نیست، باید به فکر یک سری فعالیت ها بود که بازی و مطالعه را از زندگی کودک حذف نکرد.والدین اگر بیشتر به این موضوع توجه کنند می توانند راهکارهای ساده ای برای این روزها انتخاب کنند. بازی ها و فعالیت هایی که در داخل خانه قابل انجام است و هزینه زیادی هم ندارد.

*در مورد فعالیت کودکان، از آنجا که پیدا کردن سرگرمی ای که یک کودک را حداقل یکی دو ساعت میخکوب کند و مانند آشپزی و آزمایش های علمی دردسر زیاد نداشته باشد،  کمی سخت است، بهترین گزینه استفاده از محتواهاو بازی های آموزشی ست، که در چند سال اخیر توسط برخی موسسات آموزشی تهیه شده است.این بازی ها با هدف افزایش شناخت، افزایش قدرت تمرکز و برقراری ارتباط موثر کودک با همسالان و بزرگسالان تهیه شده است و با برندهایی از قبیل هوپا، زینگو و … در بازار و سایت های اینترنتی در دسترس است.

*در مورد سرگرمی کودکان هم بهترین گزینه آشنا کردن کودکان با دنیای کتاب است.کودکان از طریق رویاسازی شروع به تخیل می کنند و این فضا سازی به رشد شخصیت کودک کمک چشم گیری میکند.کتاب های کودک هم که در انواع و اقسام متفاوت در همه جا قابل تهیه هستند.

البته قیمت بالای محصولات و محتواهای آموزشی در این سالها دغدغه اصلی والدین می باشد که با کمی سرچ در فضای اینترنت و اینستاگرام امکان پیدا کردن سایت هایی که با هدف آموزشی ،این محصولات را با تخفیف بالا ارایه میدهند را خواهند یافت.

یکی از این  وبسایت ها، فروشگاه اینترنتی  موبیدو می باشد که باارایه تخفیفات بالا برای همه محصولات و همچنین ارسال رایگان آنها قصد کاهش هزینه ها برای خانواده ها را دارد.

در ادامه بعضی از کتاب ها و بازی هایی که در این ایام به شما کمک میکند تا بتوانید در کنار فرزندانتان اوقات خوبی را سپری کنید برایتان معرفی می کنیم.امیدواریم که کودکان در کنار شما کمترین میزان آسیب ناشی از کرونا را تجربه کنند.

1: کتاب داگلی بغلی

تا حالا شده که دلتان یک بغل خیلی بزرگ بخواهد؟ داگلی دلش می‌خواهد، و دنبال یک بغل گرم و نرم حسابی می‌گردد. این کتاب از مجموعه کتاب‌های پرفروش داگلی بغلی نوشته دیوید ملینگ است که سعی می‌کند برخی مفاهیم و مهارت‌ها را در قالب داستان به کودکان آموزش دهد

2: کتاب آقای زیرتختی

وقتی جیم با مهربانی اجازه می‌دهد آقای زیرتختی روی تختش بخوابد، فکرش را هم نمی‌کند مهمان‌های ناخوانده‌ی دیگری از راه برسند و همگی بخواهند به تخت او بیایند… کریس ریدل یکی از مشهورترین تصویرگران بریتانیا است. تنها هنرمند جهان که موفق شده سه بار جایزه‌ی کیت گرین‌اوی را ببرد. ریدل این کتاب را، که اولین کتاب تصویری اوست، بازنویسی کرده و با تصویرگری دوباره‌ی آن، اثری متناسب با سلیقه‌ی کودکان امروزی خلق کرده است

3: مهمان های وقت خواب

جداکردن اتاق و تخت کودکان به خصوص موقع خواب می‌تواند با دشواری همراه باشد. به ویژه اینکه کودکمان تخیل خوبی هم داشته باشد. در این داستان روش والدین در برخورد با این موضوع باعث حل این مشکل می‌شود. این والدین تخیل کودکشان که موقع خواب موجب ترسش می‌شود را به رسمیت می‌شناسند و سپس با ابراز همدری و بیان جملات مناسب سعی می‌کنند این مشکل را حل کنند

4: سیبیلوها

حواست رو جمع کن! سیبیل هم رنگ یا هم شکل خودت رو دیدی زود بچسبون! بازی سیبیلوها یک بازی شاد و خانوادگی ست که باعث تقویت سرعت عمل، دقت و تمرکز، تطبیق الگوها، هماهنگی ذهن و چشم و دست، هماهنگی حسی و حرکتی می باشد

5: معمای جنگل

برای انجام این بازی، شما بايد برای حل هر معما چهار قطعه پازل را به نحوي روي صفحه بازي که با تصاوير حيوانات پوشيده شده است بگذاريد، که فقط حيوانات مشخص شده معما، در جنگل انبوه پيدا باشند. آسان به نظر ميرسد؟ شما براي موفق شدن، نیاز به هوش و برنامه ریزی منطقی خواهید داشت. براي هر معما صدها ترکيب مختلف با استفاده از قطعات بازي ساخته مي شود، ولي تنها يک راه حل صحیح است. هدف اصلی بازی افزایش هوش و مهارت برنامه ریزی منطقي است.