اگر از یک متخصص بپرسید، آنها به شما خواهند گفت که انجام این کار بدون آموزش ایده خوبی نیست. امکان دارد بیش از اندازه ابروهای خود را بکنید و باعث نازک شدن آن شوید. در دورانی که ابروهای نازک و باریک اصلا زیبا نیست بهتر است با رعایت چند نکته ابروهای پر و بلند خود را زیباتر کنید. اگر برای فرم دادن به ابرو در خانه برنامه ریزی می­کنید ما می­توانیم در انجام این کار به بهترین شکل به شما کمک کنیم.

  1. فرم دهی با لوازم آرایش ابرو

این معمولاً نیاز به استفاده از محصولاتی مانند ژل ابرو، سایه ابرو، ریمل ابرو، مداد ابرو و پوماد ابرو دارد. بهترین خبر این است که به راحتی شسته می شود، بنابراین لازم نیست نگران اشتباه باشید. اگر مبتدی هستید می­توانید با چندین بار تمرین، این کار را بهتر انجام دهید.

ابروهایی زیبا مانند قاب مناسب برای چشم­ها عمل می­کنند. فراموش نکنید از بهترین مدادهای چشم استفاده کنید تا چشمان شما نافذتر و زیباتر به نظر برسند. چشم­ها مرکز توجه هستند و اگر زیبایی لازم را نداشته باشند، زیبایی ابرو یا سایر قسمت­ها به چشم نخواهد آمد.

  1. اصلاح ابرو

اصلاح ابروهای برای اولین بار می­تواند کمی مشکل باشد اما با حوصله و تمرین، می­توانید با دستگاه­های بندانداز خانگی به آن مسلط شوید.

  1. بند

این گزینه واقعاً برای مبتدیان بهترین نیست. نیاز به دو دست و کمی مهارت بیشتر از گزینه های قبلی دارد. اما اگر احساس جسارت می­کنید، می­توانید آن را امتحان کنید. بند انداختن در ابتدا سخت به نظر می­رسد و ممکن است تا مدت­ها از پس آن بر نیایید. اگر این راه را انتخاب کرده­اید کمی بیشتر تلاش کنید.

  1. موچین

موچین کردن شاید محبوب ترین و شناخته شده ترین روش در این لیست باشد. به شما این امکان را می­دهد که با دقت بیشتری به تارهای ابرو دستیابی پیدا کنید و برداشتن ابروهای اضافه را انجام دهید.

می­توانید یکی از گزینه­های بالا را انتخاب کنید و اگر تمایلی به آن ندارید روش­های دائمی را جایگزین کنید.

  1. فرم دهی با آرایش کردن ابرو

فرم دادن به ابروها با آرایش بهترین راه برای انجام آرایش ابرو در خانه است. چون خطاهایی که امکان دارد رخ دهد به راحتی پاک خواهد شد. ما می­دانیم که آرایش موقتی است و احتمالاً به دنبال راه حل طولانی مدت­تری هستید.

واقعیت این است که بهترین نتیجه از این روش حاصل می‌شود و آرایش کردن ابروها آنها را مرتب و زیبا خواهند کرد. چه بار اول آن را درست انجام دهید یا نه این کم ریسک ترین راه است. سه روش دیگر  اصلاح، بند و موچین برای افراد مبتدی خطر بالاتری دارند و کمتر توسط متخصصان توصیه می‌شوند. استفاده از آرایش می­تواند به آسان تر شدن آرایش ابروهای ما کمک کند.

برای فرم دادن به ابروها در خانه انواع مداد ابرو و ریمل ابرو بهترین کارایی را دارند و بافت اصلی ابرو را پنهان نمی­کنند. ژل ابرو، سایه ابرو، مداد ابرو و هاشور ابرو برای این کار مناسب هستند اما بعضی از اینها بافت اصلی ابرو را پنهان می­کنند.

اگر می­خواهید ظاهری فوق العاده طبیعی داشته باشید، ژل ابرو را روی ابروهای خود بکشید. اگر از ژل شفاف استفاده کنید، در عین حال که ظاهر ابرو را کمی خاص­تر می­کنید حالت طبیعی‌تری به آن می­دهید.

  1. وکس

استفاده از وکس ابرو برای برداشتن ابروهای اضافه در خانه یک حرکت جسورانه است، اما برای مبتدیان انجام آن ممکن است باعث کندن ابروهای بیشتری شود، بنابراین بهتر است روش استفاده از آن را مطالعه کنید. گزینه های زیادی برای اپیلاسیون ابرو در خانه وجود دارد، از گرم کردن موم کرم گرفته تا نوارهای موم کوچک. روشی که برای اپیلاسیون ابروهای خود در خانه انتخاب می­کنید را با توجه به مهارت خود انجام دهید و اگر در روشی خاص مهارت ندارید ترجیحا آن را انجام ندهید.

  1. موم سخت و مقابل نرم

انواع مختلفی از موم وجود دارد، اما دو گزینه اصلی موم سخت و موم نرم هستند. موم نرم برای مدتی استاندارد صنعت بود، اما پیشرفت های فرمول موم سخت را به گزینه ای محبوب تر تبدیل کرده است. تفاوت اصلی بین موم سخت و نرم در نحوه چسبندگی آنهاست. این تفاوت اصلی بر کل تجربه اپیلاسیون تأثیر می­گذارد.

موم نرم به پوست شما می­چسبد و با پدهای مخصوص کنده می­شود. موم سخت فقط به موها می‌چسبد و نیازی به نوار ندارد. به همین دلیل است که ممکن است با موم نرم متوجه تحریک و قرمزی بیشتری شوید.

موم نرم همچنین زمان بیشتری برای گیرش دارد، بنابراین می­توانید ناحیه بزرگ تری را وکس کند. هر دوی این وکس‌ها برای استفاده روی صورت در خانه بی‌خطر هستند، اما عدم داشتن مهارت کافی ممکن است باعث مشکل شود.

در صورت نداشتن مهارت کافی می­توانید به یک شالن زیبایی بروید و از متخصصین این کار کمک بگیرید تا آسیبی به پوست یا ابروی شما وارد نشود. در انجام مراقبت­های روزانه سعی کنید تا از روغن­های طبیعی برای مراقبت از ابروها استفاده کنید. بعضی از روغن­ها به تسریع خون رسانی و در نتیجه رشد بیشتر ابرو ها کمک می­کنند؛ البته بعضی از انواع تقویت کننده­های ابرو هم می­توانند کارایی لازم را داشته باشند.

نویسنده: سااراقبالی