افزایش سن با نشانه هایی همچون ایجاد چین و چروک، کاهش حجم و افتادگی اجزای صورت همراه است. برخی از افراد با دیدن این نشانه ها و برخی دیگر قبل از پدیدار شدن آنها، به فکر راه های حفظ جوانی پوست می باشند. امروزه با پیشرفت علم پزشکی، روش های جوانسازی کم تهاجمی مانند تزریق ژل پدیدار شده اند که با کمترین عوارض ممکن، جوانی و شادابی را مجددا به صورت شما هدیه می دهند. تزریق ژل پروفایلو یکی از این روش های جوانسازی فوق العاده است که بدون هیچ گونه جراحی و دوره نقاهتی، اثرات فوق العاده ای بر روی پوست شما پدید می آورد. در این مقاله قصد داریم که تزریق ژل پروفایلو را مورد بررسی قرار دهیم و مزایای آن را بررسی کنیم. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

ژل پروفایلو چیست؟

تزریق ژل پروفایلو یکی از جدیدترین راه ها برای جوانسازی پوست یا برجسته سازی نقاط مختلف صورت است. ترکیب اصلی این ژل، هیالورونیک اسید تثبیت شده است که توسط شرکت ایبسا (IBSA Nordic) تولید می شود. این ماده به طرز موثری تولید الاستین و کلاژن طبیعی را در پوست تحریک کرده و به آن طراوت و زیبایی دوباره می بخشد. پروفایلو به دلیل رهایش آهسته هیالورونیک اسید، تولید 4 نوع مختلف کلاژن و الاستین را تحریک می کند. این ژل به خوبی با بافت های پوست و چربی ادغام شده و آسیب ها یا اشکالات موجود در نواحی مختلف پوست را از بین می برد. ژل پروفایلو کاملا ایمن است و به صورتی کاملا طبیعی علائم پیری را از بین می برد.

از آنجایی که نتایج تزریق ژل پروفایلو ظرف مدت اندک 2 هفته نمایان می شوند، این درمان یک گزینه عالی برای افرادی به شمار می رود که با مواردی چون افزایش سن، خستگی یا تیرگی پوست و کاهش حجم صورت دست و پنجه نرم می کنند.

کاندیدای مناسب پروفایلو

اگر بخواهیم کاندیدای مناسب پروفایلو را از نظر سنی بررسی کنیم، باید بگوییم که تزریق این ژل محدودیت سنی ندارد. با این وجود پزشکان متخصص توصیه می کنند که افراد بالای ۳۰ سال از این ژل استفاده کنند. به علاوه بهتر است تا پیش از بروز چین و چروک های پوستی یا آسیب ها برای تزریق ژل اقدام نکنید. اما از آنجایی که این ژل خاصیت پرکنندگی و حجم دهندگی نیز دارد، افراد جوان تر نیز می توانند کاندید مناسبی برای تزریق آن باشند. حجم دهندگی با استفاده از ژل پروفایلو حالتی غیرعادی و نامتقارن نداشته و چهره شما را زیباتر خواهد کرد.

علاوه بر این افرادی که به دنبال روشی بدون جراحی برای برطرف کردن اشکالات موجود در چهره خود هستند می توانند تزریق ژل پروفایلو را امتحان کنند. البته ممکن است به دلایلی پزشک شما را کاندید مناسبی برای تزریق ژل پروفایلو تشخیص ندهد یا روش های دیگر را به شما پیشنهاد دهد. اما به طور کلی این روش برای افراد مختلف مناسب بوده و کاملا بی خطر است.

نکته دیگر درخصوص ژل پروفایلو آن است که نتایج درمانی این ژل در افراد مسن تر معمولا بهتر است. استفاده از این ژل برای افراد بالای ۶۰ سال با چین و چروک های عمیق یا پوست انعطاف ناپذیر می تواند نتایج خوبی داشته باشد.

نواحی مناسب برای تزریق ژل پروفایلو

به طور کلی ژل پروفایلو برای برطرف کردن چین و چروک های صورت استفاده می شود. تزریق این ژل در نواحی مختلف صورت باعث از بین رفتن چین و چروک ها شده و فرمی طبیعی به صورت می بخشد. ۵ نقطه اساسی در صورت، برای تزریق ژل پروفایلو وجود دارد. این نقاط با نام نقاط زیبایی زیستی شناخته می شوند و دارای بیشترین مقدار هیالورونیک اسید هستند. بنابراین کاهش حجم این ماده در نقاط زیبایی زیستی می تواند چین و چروک های عمیق تری ایجاد کند. ویژگی مشترک نقاط زیبایی زیستی این است که همگی از رگ ها و اعصاب مهم دور هستند و بنابراین تزریق در این نواحی در صورت مراجعه به پزشک متخصص و باتجربه کاملا بی خطر است.

پنج نقطه زیبای زیستی در صورت عبارتند از:

 • برآمدگی گونه : قسمت بالای گونه در حدود دو سانتیمتری گوشه خارجی چشم،
 • پایه بینی : اگر خطی فرضی از میانه مردمک چشم به پایین در نظر بگیرید و خطی نیز در امتداد لاله گوش به صورت افقی به سمت پره های بینی بکشیم، محل تلاقی این خطوط نقطه پایه بینی خواهد بود.
 • تراگوس : این نقطه کمی جلوتر از قسمت پایینی لاله گوش قرار دارد.
 • چانه : اگر از وسط چانه خطی فرضی به صورت عمودی رسم کنیم و از یک سوم بالایی همان خط، خط فرضی افقی بکشیم، باید از محل تقاطع دو خط ۱.۵ سانتیمتر به سمت گوشه لب حرکت کنیم تا نقطه چانه به دست آید.
 • زاویه ماندیبولار : اگر از کنار گوش خود به سمت پایین حرکت کرده و فک پایینی خود را لمس کنید، زاویه ای را احساس خواهید کرد که به آن زاویه ماندیبولار گفته می شود.

به جز نواحی مختلف صورت می توان از تزریق ژل پروفایلو برای رفع شل شدگی، افتادگی یا چین و چروک پوستی نیز استفاده کرد. این نواحی شامل گردن، سینه، بازو و دست می شوند. منظور از تزریق ژل در سینه، ناحیه دکلته است. تزریق ژل پروفایلو در هریک از این نواحی می تواند پوست را محکم تر کرده، خاصیت ارتجاعی آن را حفظ کند و باعث کوچک تر شدن منافذ پوستی شود.

مزایای تزریق ژل پروفایلو

تزریق ژل پروفایلو حدود 10 دقیقه به طول می انجامد. پروفیلو برخلاف فیلرهای پوستی دیگر به جای جایگزینی حجم از دست رفته، قادر است تا حجم از دست رفته را دوباره احیا کرده و به دلیل توزیع پذیری بالای خود در نواحی نیازمند حجم، قرار گیرد. این ویژگی های پروفایلو آن را به درمانی ایده آل برای بهبود حالت ارتجاعی و سفتی پوست تبدیل کرده است.

اغلب افراد جهت افزایش سفتی و رفع افتادگی پوست، انجام تزریق پروفایلو در نواحی بین گونه و چانه را تقاضا می کنند. پروفایلو نتایج قابل توجهی را در زمینه لیفت صورت به ارمغان آورده و ظرف تنها 8 هفته ظاهر ناحیه بین گونه و چانه را بهبود می بخشد. به طور کلی، تزریق پروفایلو می تواند مزایای زیر را برای افراد به همراه داشته باشد:

 • تاثیرگذاری سریع و مشاهده نتایج بلافاصله بعد از ترزیق،
 • بدون نیاز به دوره نقاهت؛ شما می توانید بعد از تزریق ژل پروفایلو به فعالیت های سبک روزانه خود بپردازید ولی باید از فعالیت های بدنی سنگین و نور خورشید دوری کنید.
 • بدون خطر،
 • افزایش قوام و حالت ارتجاعی بدن،
 • مناسب برای چین و چروک های سطحی و عمقی،
 • احیای درخشندگی پوست صورت،
 • بهبود بافت و رنگ پوست،
 • آبرسانی به پوست،

عوارض تزریق ژل پروفایلو

در صورتی که تزریق را در کلینیک معتبری انجام دهید، عارضه زیادی برای شما ایجاد نمی شود. اما بروز برخی عوارض و علائم بعد از تزریق کاملا طبیعی است.

 • قرمزی و التهاب در نواحی تزریق : احساس بی حسی و سوزن سوزن شدن در ناحیه تزریق؛ این حس کاملا طبیعی بوده و به دلیل استفاده از مواد بی حس کننده ایجاد شده است و پس از برطرف شدن اثر داروی بی حسی این احساس نیز از بین خواهد رفت.
 • تورم، کبودی یا خون مردگی : توجه کنید که عوارض تزریق در صورت انجام آن در کلینیک معتبر کوتاه مدت بوده و به زودی برطرف خواهد شد. اما در صورتی که تزریق را در محلی نامعتبر انجام داده باشید، ممکن است عوارض جدی تر و طولانی تری گریبان گیر شما شود.

هزینه تزریق ژل پروفایلو

مدت زمان ماندگاری ژل پروفایلو حدود ۶ ماه است و هر شش ماه یک بار باید برای تمدید آن مراجعه کنید. به طور کلی هزینه های تزریق ژل پروفایلو به عوامل زیادی وابسته است. نوع ژل مورد استفاده یکی از همین عوامل موثر است. بسته به میزان هیالورونیک اسید موجود در ژل نوع آن متفاوت است. همچنین میزان ژل مورد استفاده در هر جلسه نیز می تواند بر هزینه ها اثرگذار باشد. زیرا قیمت پایه انواع ژل پروفایلو بر اساس سی سی تعیین شده و در هر جلسه حداقل دو سی سی از این ژل نیاز است. تعداد جلسات مورد نیاز برای تزریق، به میزان آسیب دیدگی پوست شما بستگی دارد. علاوه بر این‌ها، عوامل دیگری مانند شهر محل زندگی شما، دستمزد کلینیک، دستمزد پزشک و داروهای مورد نیاز پس از تزریق نیز از عوامل موثر بر هزینه هاست.

تفاوت ژل پروفایلو و دیگر ژل ها در چیست؟

تزریق ژل پروفایلو هر دو لایه پوست و چربی را به حالت طبیعی خود باز گردانده و تولید هر 4 نوع کلاژن را در پوست تحریک می کند. همچنین، پروفایلو می تواند در آن نواحی از بدن به کار رود که تزریق دیگر فیلرهای پوستی در آن نواحی امکان پذیر نیست.

آیا تزریق ژل پروفایلو با درد همراه است؟

هنگام تزریق ژۀ پروفایلو، از ماده بی حس کننده استفاده می شود. بنابراین در طول انجام عمل شما دردی احساس نخواهید کرد. به طور کلی این روش را می توان روش کم دردتری نسبت به دیگر روش های تزریق ژل دانست.

 

منیع : خانه سفید