تنها در صورت ابتلا به سرطان سینه باید بهترین جراح پستان در کرج مراجعه کنید. یکی از سوالات رایجی که از سوی بیماران مبتلا به سرطان سینه پرسیده می‌شود، در خصوص شانس درمان این بیماری است.

به طور کلی باید بگوییم از آنجایی که خوشبختانه علم در زمینه‌های پزشکی پیشرفت زیادی کرده، شانس درمان افراد مبتلا به سرطان سینه بسیار افزایش پیدا کرده است.

با این حال در خصوص درمان این بیماری نکاتی وجود دارد که باید از آنها اطلاع داشته باشید تا متوجه شوید که به چه میزان شانس درمان سرطان سینه را دارید.

آیا سرطان سینه درمان دارد؟

حقایقی که باید در خصوص درمان سرطان سینه بدانید

 • در حال حاضر هیچ درمانی برای سرطان سینه متاستاتیک وجود ندارد؛ اما راهکارهای درمانی جدید که برای این بیماری بیماری در نظر گرفته شده است، میزان بقای افراد را افزایش می‌دهد.
 • امروز محققان درک بهتری نسبت به ویژگی‌های مولکولی و ژنتیکی سرطان سینه دارند. درک بهتر در خصوص این بیماری به متخصصین کمک می‌کند که هر فرد با توجه به ویژگی‌های مختص خود بهترین روش درمانی را برای او در نظر بگیرند.
 • امروزه کارشناسان به خوبی می‌دانند که سرطان سینه تنها یک بیماری واحد نیست، بلکه انواع مختلفی از سرطان سینه با دلایل مختلفی وجود دارد که هر کدام نیاز به درمان خاص خود را دارد.
 • اطلاع از این موارد از سوی متخصص می‌تواند به روند درمان بیماران بسیار کمک کند. به طور کلی این نکته را باید بدانید که سرطان سینه در مراحل اولیه قبل از انتشار به سایر نقاط بدن کاملا قابل درمان است.
 • زمانی که این بیماری به قسمت‌های دیگر بدن منتقل و باعث اختلال در هر یک نقاط بدن شود، به عنوان مثال سرطان متاستیک شناخته می‌شود و روند درمانی آن سخت‌تر خواهد شد.
 • بسیاری از افراد تصور می‌کنند که بیماران در این مرحله از بیماری بهبود پیدا نمی‌کنند؛ اما، اینطور نیست. با وجود گزینه‌های درمانی جدید، این بیماری در سال‌های اخیر و با وجود متخصصین با تجربه و با مهارت، قابل درمان بوده است.

آیا درمانی برای سرطان سینه وجود دارد؟

زمانی شانس درمان این بیماری بیشتر است که به موقع تشخیص داده شود و بیمار تحت درمان قرار گیرد. درمانی که معمولا برای سرطان سینه در نظر گرفت می‌شود، شامل ترکیبی از انواع روش‌های درمانی جراحی، پرتو درمانی و در برخی از مواقع دارو درمانی که می‌توان این بیماری را در مراحل اولیه درمان کرد.

در حال حاضر هیچ درمانی قطعی برای سرطانی که به سایر قسمت‌های بدن منتقل شده است، وجود ندارد. درمانی که برای این افراد در نظر می‌گیرند، می‌تواند به طولانی شدن و بهبود کیفیت افرادی که سرطان متاستاز شده است، کمک کند.

بر اساس تحقیقاتی که در این باره انجام گرفته، مشخص شده است که میزان مرگ و میر ناشی از سرطان سینه به میزان 40 درصد کاهش یافته است که این آمار می‌تواند خبر خوبی برای بیماران باشد.

در واقع با وجود ابزارهای تشخیصی و درمانی، آینده درمانی و طول عمر این بیماران روز به روز در حال بهبودی است.

آیا درمانی برای سرطان سینه وجود دارد

گزینه‌های درمانی برای افراد مبتلا به سرطان سینه

اگر دچار این بیماری باشید، بسته به عوامل زیر گزینه‌های درمانی مناسب در نظر گرفته می‌شود که این موارد به شرح زیر است:

 • مرحله بیماری سرطان
 • محل، تعداد و اندازه تومورها
 • ویژگی مولکولی و ژنتیکی سرطان

اولویت‌های درمانی

برای درمان سرطان سینه در کرج در مراحل اولیه تیم مراقبتی ممکن است درمان موضعی را توصیه کند که می‌تواند شامل جراحی و پرتودرمانی باشد.

برای درمان سرطان سینه که به سایر نقاط بدن گسترش یافته است، تیم درمانی ممکن است درمان سیستمیک را در نظر بگیرد که این موارد به شرح زیر است:

 • شیمی‌درمانی
 • هورمون درمانی
 • درمان هدفمند
 • ایمونوتراپی

تنظیم برنامه درمانی بیماری سرطان

قبل از اینکه متخصص برنامه درمانی را برای شما در نظر بگیرد، نمونه‌ای از تومور را بررسی می‌کنند تا متوجه شوند که چه نوع سرطانی دارید. با توجه به نوع سرطانی که دارید، بهترین راهکار درمانی برای شما در نظر گرفته خواهد شد.

آیا درمان طبیعی برای سرطان سینه وجود دارد؟

هیچ درمان طبیعی برای این بیماری وجود ندارد، به همین جهت درمان‌های پزشکی برای رفع یا بهبود این بیماری بسیار ضروری است.

با این حال می‌توانید از راهکارهای درمانی مکمل و تغییرات سبک زندگی همراه با راهکارهای پزشکی برای خود در نظر داشته باشید که به چنین مواردی کمک می‌کند:

 • کنترل علائم سرطان سینه
 • کاهش عوارض جانبی درمان
 • بهبود کیفیت زندگی

به طور مثال طب سوزنی و زنجبیل می‌تواند به تسکین تهوع و استفراغ مرتبط به درمان سرطان مانند شیمی‌درمانی کمک می‌کند.

آیا درمان طبیعی برای سرطان سینه وجود دارد

ماساژ درمانی، مدیتیشن و یوگا ممکن است به کاهش اضطراب، استرس و خستگی کمک کند. علاوه مصرف رژیم غذایی مناسب، خواب کافی و دیگر عادات سالم در زندگی می‌تواند به سلامت کلی بدن شما کمک کند.

این نکته را در نظر داشته باشید همه درمان‌های مکمل برای همه افراد مبتلا به سرطان سینه مناسب نیست. مصرف برخی از مکمل‌های گیاهان یا سایر درمان‌های مکمل ممکن است با دیگر روش‌های درمانی سرطان تداخل داشته یا خطرات دیگری را به همراه داشته باشد.

قبل از مصرف هرگونه مکمل و داروهای گیاهی حتما با پزشک مشورت داشته باشید. بعد از درمان می‌توان از روش‌هایی مانند عمل پروتز سینه در کرج استفاده کرد.