ممکن است فکر کنید که ماساژورهای صورت فقط برای ماساژ و گرفتن حس آرامش هستند، اما بهترین ماساژورهای صورت موجود در بازار بسیار بیشتر از تسکین استرس های روز قابلیت دارند.

از کمک به تخلیه لنفاوی گرفته تا افزایش توانایی پوست برای جذب سرم، رفع چروک، رفع افتادگی صورت، تا رفع افتادگی پلک و ابرو، دلایل بیشماری برای در نظر گرفتن سنگ، رولر یا ماساژورهای جدید وجود دارد.

در حالی که هر نوع پوستی می‌تواند از ابزار ماساژ صورت استفاده کند، تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری روی آن می‌تواند مشکل باشد، امروزه گزینه‌های زیادی در بازار وجود دارد.

یک سر این طیف ریشه در سنت دارد. جیدرولر (و همچنین گواشا)، که نامش را در همه جا می‌شنوید، در طب شرقی باستان آغاز شده است، برای خنک کردن پوست، تسکین عضلات و حتی تغییر انسداد انرژی در بدن استفاده می‌شود.

اگر پیشنهادات طب سنتی برای جوانسازی پوست را نمی پسندید، به جای آن گزینه‌های با فناوری پیشرفته را در نظر بگیرید. اکنون، فن‌آوری پیشرفته وسیله‌های ماساژ صورت را به قابلیت های جدیدی مانند مرتعش کننده مجهز کرده است. استفاده مداوم از این دستگاه‌ها می‌تواند منجر به برجسته‌تر شدن استخوان گونه، سفت‌تر شدن خط فک، بهبود خط خنده و کاهش چین و چروک شود. در مورد ابزارهای ارتعاشی، تحقیقات حتی افزایش جذب پوستی محصولات موضعی، به ویژه سرم‌ها را نشان داده است.

در این مطلب بهترین ماساژورها را در هر زمینه مورد بررسی قرار داده‌ایم.

بهترین ماساژور صورت

بهترین ماساژور سنگی صورت: گواشا

گواشا (Gua sha) یک روش درمانی غیر سوزنی سنتی است که شامل کشیدن همراه با فشار متوسط است که در سراسر بدن با یک ابزار لبه‌دار تخت انجام می‌شود تا عمدا پوست را تحریک کند. ما به عنوان بهترین ماساژور سنگی، گواشای رز کوارتز و یا یشم را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

به گفته پزشکان، قرمزی‌ای که از طریق ماساژ دادن با سنگ ماساژ صورت به دست می‌آید، پوست را تشویق می‌کند تا خود را بهبود بخشد. در حالی که تکنیک امروزی گواشا از شدت و فشار کمتری برخوردار است، اما همچنان چهره‌ای خوش تراش همراه با نتایج قابل توجه دیگری برای شما به ارمغان می‌آورد!

نقاط قوت گواشا:

 • پوست صورتتان را شفاف می‌کند
 • افتادگی پوست در اطراف چشم، صورت و گردن را کاهش می‌دهد
 • جایگزین ایمن دست برای ماساژ اطراف چشم

نقاط ضعف گواشا:

 • امکان شکستن ابزار در صورت افتادن روی سرامیک
 • نتیجه‌دهی دیرتر از بادکش صورت

بادکش صورت

موثرترین ابزار ماساژ صورت: بادکش صورت

اگر عجله دارید که از بین انواع ماساژور صورت موثرترین و کاربردی ترین آن‌ها را انتخاب کنید به شما بادکش سیلیکونی صورت را پیشنهاد می‌کنیم.

هیچ ابزاری به جر کاپ سیلیکونی قادر نیست افتادگی پوست صورت شما را طی 2 ماه و با 12 جلسه ماساژ 5 دقیقه‌ای به طرز باورنکردنی رفع کند. رفع افتادگی صورت یا لیفتینگ صورت تنها نتیجه‌ای نیست که از پس از 2 ماه به دست می‌آورید، شفاف شدن پوست، کوچک شدن غبغب، فرم‌دهی و زاویه‌دار شدن صورت، کاهش چروک، رفع افتادگی پلک و ابرو هم از دیگر نتایج حاصل ماساژ صورت با این ابزار می‌باشد.

در صورت مداومت و انجام ماساژ یک بار در هفته و به مدت 5 دقیقه از ماه دوم به بعد به مرور شاهد رفع خط خنده و خط اخم و سایر چروک‌های صورت خواهید بود.

اگر قصد خرید این محصول ماساژ صورت را دارید و یا می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد کاپ صورت به دست آورید به صفحه قیمت کاپ سیلیکونی ماساژ صورت بروید.

نقاط قوت بادکش صورت:

 • سریع ترین و موثرترین جوابدهی برای جوانسازی صورت
 • ماندگاری طولانی نتایج
 • نتیجه‌دهی همزمان برای چندین هدف از جمله رفع چروک و لیفت صورت

نقاط ضعف بادکش صورت:

 • نحوه ماساژ دادن موثر با کاپ صورت کمی نیاز به یادگیری دارد

ماساژور ویبره‌ای T bar

به صرفه ترین ماساژور برقی صورت: ماساژور ویبره‌ای T bar

ماساژور صورت انرژی بیوتی بار یکی از مدرن‌ترین ابزارهای ماساژ صورت می‌باشد، این ماساژور که با باتری قلمی کار می‌کند، حدود ۶۰۰۰ نوسان در دقیقه ایجاد می‌کند و با لرزش پوست و افزایش گردش خون و تحریک پوست و کلاژن سازی باعث کاهش افتادگی پوست و همچنین کاهش چروک ریز سطح پوست می‌شود.

یکی دیگر از کاربردهای این ماساژ کاهش درد به هنگام تغییر تزریق ژل و بوتاکس می‌باشد. لرزش و ویبره ماساژور T باعث کاهش درد در هنگام تزریق این مواد می‌شود. از دیگر فواید آن جلوگیری از گوله‌شدن مواد در زیر پوست به هنگام تزریق می‌باشد.

نقاط قوت ماساژور تی بار:

 • تحریک پوست به کلاژن سازی
 • ماساژ آرامش بخشی دارد
 • دارای حالت ویبره

نقاط ضعف ماساژور تی بار:

 • کمی سنگین به علت داشتن باتری
 • اثرات ویژه دیگر ماساژورها را بر پوست صورت ندارد

جیدرولر

راحت ترین ماساژور صورت: جیدرولر

رولر صورت، درست مانند گواشا، از نظر ابزار یا تکنیک جدید نیست. می‌توان آن را به چین باستان برگرداند که معمولاً توسط زنان ثروتمند چینی مورد استفاده قرار می‌گرفت.

رولر صورت یک ابزار دستی صورت است که با سنگ یشم یا هر سنگ کریستالی دیگر، دو سر دارد. این سرها بسته به سایزشان برای قسمت‌های مختلف صورت استفاده می‌شوند.

به دلیل محبوبیت روزافزون، غلطک‌های صورت در اندازه‌ها و سنگ‌های مختلف تولید می‌شوند.

همه رولرهای صورت یکسان ساخته نشده‌اند. جیدرولر بدون گیرکردن به راحتی روی پوست می‌غلتد. این وسیله به تحریک گردش خون کمک می‌کند و تخلیه لنفاوی را تقویت می‌کند و همچنین به محصولات صورت از جمله انواع سرم‌ها کمک می‌کند تا عمیق تر نفوذ کنند. در مجموع جیدرولر ابزار ماساژ صورت مفیدی است که شایسته است در قفسه وسایل زیبایی خود داشته باشید.

رولرهای صورت از سنگ‌های مختلفی مانند یشم، آمتیست، ابسیدین و بسیاری دیگر ساخته شده‌اند. جیدرولر نیز به صورت تخصصی رولر صورتی است که از سنگ جید یا همان یشم درست شده است، ولی در ایران، جدا از سنگ استفاده شده، رولر صورت به جیدرولر معروف شده است.

البته که این سنگ در حال حاضر در ایران به دلیل گران بودن به ندرت در رولرهای صورت استفاده می‌شود. و امروزه، رولرهای با کیفیت، از سنگ‌های دیگری که در بالا اشاره شد ساخته می‌شوند. رولرهای متفرقه و غیر اصل نیز از سنگ‌های رنگ شده و یا پلاستیک فشرده درست می‌شوند.

اگر در ذهنتان سوال شده که چگونه جیدرولر تقلبی را تشخیص دهید توصیه می‌کنیم عبارت ” نحوه تشخیص جیدرولر اصل” را در گوگل سرچ کنید و مقاله مربوط به جیدرولر را از سایت زیبا 120 مطالعه نمایید.

نقاط قوت جیدرولر:

 • ایده‌آل برای جذب بهتر محصولات پوستی
 • استفاده بسیار آسان
 • بدون نیاز به چرب نمودن پوست

نقاط ضعف جیدرولر:

 • کاربرد و تاثیر محدود

نتیجه گیری

ماساژورهای دیگری نیز در بازار وجود دارد که تاثیرات خوبی دارند، مانند ماساژور 3 بعدی صورت، آیس رولر و… ولی در این مطلب ما سعی کردیم 4 عدد از بهترین وسیله‌های ماساژ صورت را در هر بخش به شما معرفی کنیم. جهت آشنا شدن با انواع دیگر ماساژورها، خواندن مقاله انواع ماساژور صورت را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

در انتها، اگر از خرید ماساژور صورت فقط قصد گرفتن حس خوب و ریلکس کردن را دارید به شما ماساژور برقی تی بار و یا جیدرولر را پیشنهاد می‌کنیم. ولی اگر شما به دنبال گرفتن نتایج مطلوب جهت جوانسازی پوست صورت خود هستید، قطعا بادکش صورت و گواشا ترکیب ایده‌آلی جهت این کار است.

جهت تهیه هر کدام از این بهترین ماساژورهای صورت و همین طور انواع محصولات جوان‌سازی طبیعی پوست، به فروشنده تخصصی ماساژور صورت ، فروشگاه زیبا 120 ، مراجعه کنید.