سكوبندي آزمايشگاه شامل نصب تجهيزات ثابت آزمايشگاهي از جمله ميز كنار آزمايشگاهي ، ميز وسط يا ميز شستشو آزمايشگاهي ، انواع يونيت آزمايشگاهي ، هود هاي آزمايشگاهي ،كمد نگهداري مواد شيميايي و … مي باشد .

سكوبندي آزمايشگاه

اجزاي سكوبندي آزمايشگاه

 • ميز يك طرفه ( سكوبندي ميز كنار ) ، ميز دوطرفه يا ميز وسط
 • كابينت آزمايشگاهي
 • صفحات رويه آزمايشگاهي
 • ميز توزين
 • شلف مدولار
 • سينك آزمايشگاهي ، كاپ سينك
 • شير آلات آزمايشگاهي ، دوش و چشم شوي اضطراري

انواع سكوبندي آزمايشگاه

 • سكوبندي ميز كنار
 • سكوبندي ميز وسط
 • سكوبندي با استراكچرC-Frame
 • سكوبندي با استراكچر H-Frame
 • سكوبندي بدون فريم

سكوبندي آزمايشگاه با توجه به كاربري آزمايشگاه ، مساحت و فضاي آزمايشگاه ، محل آزمايشگاه و نظر صاحبان آزمايشگاه طراحي و اجرا مي گردد . سكوبندي بدون فريم با داشتن هاي يونيت هاي بزرگتر فضاي مناسبي براي انبارش مواد شيميايي ايجاد مي كند . سكوبندي آزمايشگاهي H-Frame جهت آزمايشگاه هايي با دستگاههاي سنگين مناسب هستند . استحکام و دوام بالای استراکچر های C-frame آن را به عنوان مناسب ترین و محبوب ترین نوع سکوبندی معروف نموده است، كوتاه تر بودن زمان ساخت و انعطاف پذيري بالاي اين نوع سكوبندي آزمايشگاه باعث شده براحتي قابلبت تغيير و مونتاژ مجدد را داشته باشد .

كاربري محيط مهم ترين المان در انتخاب نوع سكوبندي آزمايشگاه است . با اين وجود سكوبندي آزمايشگاهي دوريس بگونه اي طراحي مي گردد كه علاوه بر مرتفع نمودن نياز و در خواست صاحبان آزمايشگاه ها ، تمامي الزامات و استاندارد هاي مورد نياز براي محيط آزمايشگاهي را اجرايي كرده است . علاوه براين نهايت انعطاف پذيري با در نظر گرفتن ارگونومي و زيبايي ظاهري در سكوبندي آزمايشگاهي دوريس پياده سازي مي شود .

قيمت سكوبندي آزمايشگاه

قيمت سكوبندي آزمايشگاه به نوع سكوبندي ، متراژو مساحت سكوبندي و متريال به كار رفته در ساخت يونيت ها ، جنس صفحات رويه وساير تجهيزات ثابت آزمايشگاهي (شلف مدولار آزمايشگاهي ، سينك و كاپ سينك آزمايشگاهي ، شير آلات آزمايشگاهي ، تجهيزات الكتريكي آزمايشگاهي ) بستگي دارد . طراحي سكوبندي نيز در قيمت سكوبندي تاثير گزار است .

مراحل سكوبندي آزمايشگاه در تجهيزات آزمايشگاهي دوريس

 • بازديد از فضاي آزمايشگاه توسط كارشناس
 • جلسه با صاحبان آزمايشگاه جهت دريافت نظرات و در خواست ايشان
 • طراحي سكوبندي آزمايشگاه و ارسال طرح اوليه براي كارفرما
 • ساخت سكوبندي آزمايشگاه
 • تامين تجهيزات ثابت آزمايشگاهي
 • نصب سكوبندي در محيط آزمايشگاه

نصب سكوبندي و راه اندازي آزمايشگاه آخرين مرحله سكوبندي در تجهيزات آزمايشگاهي دوريس نيست و شروع همراهي چندين ساله با آزمايشگاه شماست . بازديدهاي دوره اي ، نصب و مونتاژ مجدد از خدمات پس از فروش سكوبندي آزمايشگاهي مجموعه دوريس است .

كابينت آزمايشگاهي

كابينت آزمايشگاهي

کابینت آزمایشگاهی با کاربرد های مختلف مانند نگهداری مواد شیمیایی و لوازم آزمایشگاهی از جمله تجهیزات ثابت و ضروری آزمایشگاهی می باشد که یونیت و کابینت های آزمایشگاهی دوریس حداکثر انعطاف پذیری را دارند و در اندازه، ابعاد، رنگ، جنس و مدلهای مختلف قابليت سفارش و ساخت را داراست .تمام تلاش همکاران ما در دوریس در راستای فراهم آوردن محیط کاری امن و راحت است تا پرسنل آزمایشگاه ها در آن به سهولت بتوانند به کارهای خود بپردازند.

انواع كابينت آزمايشگاهي

 • كابينت آزمايشگاهي زميني ايستا
 • كابينت آزمايشگاهي زميني متحرك
 • كابينت آزمايشگاهي زميني معلق
 • كابينت آزمايشگاهي ديواري
 • كابينت آزمايشگاهي سقفي

هود آزمايشگاه

هود آزمايشگاه

از اقدامات موثر جهت رعایت ایمنی و استانداردهای لازم در محیط آزمایشگاه استفاده از انواع هود آزمایشگاه است ، هودهای آزمایشگاهی با کاربردهای مختلفی طراحی و تولید می‌شوند انواع هود آزمايشگاهي شامل : هود شيميايي ، هود كانوپي ، هود لامينار، هود بازويي ست كه بر اساس كاربري آزمايشگاه مورد استفاده قرار مي گيرند .

كمد آزمايشگاهي

کمدهای آزمایشگاهی راه حل های مناسبی برای ذخیره سازی ایمن مواد شیمیایی، اسیدها، مایعات و مواد جامد قابل اشتعال، گازهای فشرده شده و اسناد مي باشند . كمد هاي آزمايشگاهي دوريس با استفاده از متريال مرغوب و استاندارد هاي روز دنيا طراحي و ساخته مي شوند از اين رو تمامي كمد هاي آزمايشگاهي دوريس از جمله كمد نگهداري مواد شيميايي ، كمد نگهداري كپسول ، كمد رختكن آزمايشگاهي سطح بالايي از ايمني و دوام را جهت استفاده در محيط آزمايشگاه ارائه مي كنند .

ميز توزين آزمايشگاهي

توزين مواد اوليه در ترکیبات مواد شیمیایی از حساسیت بسیار بالایی برخودار است اين كار بوسيله ترازوهای دیجیتالی دقیق و حساسي انجام می شود . اين ترازوها نیاز به جایگاهی ضد لرزش جهت استفاده دارند تا خللی در دقت و حساسیت ترازوها ایجاد نگردد، برای این منظور انواع ميز توزين آزمايشگاهي :

 • میز توزین آزمایشگاهی جهت کار با ترازوهایی با دقت 3 صفر
 • توزین آزمایشگاهی جهت کار با ترازوهایی با دقت بالاتر از 3 صفر

سطح رويه ميز توزين ساخت دوريس با سنگ رویه بسیار مقاوم آسکیلان شاخته شده و تنها ميز توزين توليد داخلي ست که از این مزیت برخوردار است.

صفحات رويه آزمايشگاهي

صفحات رويه آزمايشگاهي به دليل تماس مستقيم با انواع مواد شيميايي همواره در معرض آسيب و فرسايش هستن از اين رو انتخاب صفحات رويه آزمايشگاهي مرغوب نيازمند دقت زيادي است .

تجهیزات آزمایشگاهی دوریس مفتخر است با داشتن نمایندگی رسمی و انحصاری آرپلاما گروپ آلمان، ارائه دهنده صفحات رویه آزمایشگاهی یکپارچه آسکیلان و سایر صفحات رویه اروپایی، کره ای، ایرانی و چینی سبد محصولات بسیار متنوعی را در اختیار مشتریان خود قرار داده است.

انتخاب صفحات رویه آزمایشگاهی بر اساس نوع آزمایشگاه، مواد مورد استفاده در آزمایشات، محدودیت های آزمایش ها و … صورت مي پذيرد . صفحات رویه استیل به خاطر عدم مقاوت در برابر مواد شیمیایی انتخاب مناسبی برای آزمایشگاه های شیمی نمی باشد ولی در عین حال مناسب ترین صفحه رویه برای آزمایشگاه های میکروبی هستند .
از طرفي صفحات رویه آسکیلان به دلیل قابلیت های منحصر بفرد و پوشش تمام نیازهای آزمایشگاه ها اعم از یکپارچی، ضد خش، مقاومت در برابر مواد شیمیایی و اسید رقیق شده و … مناسب ترین صفحه رویه آزمایشگاهی می باشد.

صفحات رويه آزمايشگاهي سراميك كه با عنوان صفحه رويه ضد اسيد نيز شناخته مي شوند محبوب ترين نوع صفحه رويه مي باشند .

شلف مدولار آزمايشگاهي

شلف مدولار آزمايشگاهي از ورق فولادی 5/1 میلیمتر در چندین قطعه و سایز مختلف و با پوشش رنگ پودری اپوکسی مقاوم به اسید، باز و حلالها می باشد، که قابلیت دسترسی سریع و آسان به تجهیزات نصب شده و تأسیسات آنها را دارد و میتوان ارتفاع طبقات آن را با اندازه مورد نیاز تنظیم نمود. شلف هاي مدولار آزمايشگاهي ساخت دوريس قابليت طراحي و ساخت درابعاد و اندزه هاي اختصاصي را دارد .

كنسول اتاق كنترل

تیم اجرایی تجهیزات آزمایشگاهی دوریس با بیش از 15 سال فعالیت موفق و مستمر در صنعت طراحی و ساخت مبلمان تخصصی اتاق کنترل ، برای مجموعه گسترده ای از صنایع از جمله کنترل ترافیک هوایی ، ایمنی عمومی ، صنایع شیمیایی و پتروشیمی ، مخابراتی ، حمل و نقل، نفت و گاز ، عملیات نظامی و دولتی به این تجربه رسیده که هر اتاق کنترلی در ابعاد ، چیدمان یا تعداد کاربرانی که دریک اتاق کار می کنند ، نوع تجهیزات مورد استفاده(CPU ها ، KVMS ، مانیتورها) یا جنبه طراحی کاملا منحصر به فرد بوده و نیازمند یک طراحی اختصاصی برای تجهیز و راه اندازی می باشد. ما در دوریس هنگام طراحی محیط اتاق کنترل جدید ، در هر لحظه با کارفرمایان پروژه در ارتباط هستیم تا مطمئن شویم تمامی جزئیات مطابق با نیاز مشتریان مطابقت دارد.