بواسیر یا هموروئید (Hemorrhoid) بیماری رایج و بسیار دردناکی است که در نزدیکی مقعد به وجود می‌آید. این توده آزاردهنده در داخل یا اطراف مقعد می‌تواند فعالیت‌های روزانه شما مانند نشستن و یا خوابیدن را با مشکل روبه‌رو کند.

بواسیر چطور تشخیص داده می‌شود؟

توصیه می‌شود تا برای درمان بواسیر خود با پزشکان متخصص در این زمینه گفتگو کنید. تشخیص هموروئید می‌تواند با معاینه چشمی و یا معاینه با دستگاه صورت گیرد. انتخاب روش تشخیص این عارضه به نوع بواسیر وابسته است و پزشک در اولین معاینه اگر با چشم توده‌ای را شناسایی کند شروع به درمان می‌کند.

پس اگر بواسیر خارجی و بیرون از کانال مقعدی باشد، معاینه چشمی کافیست. اما اگر هموروئید داخلی باشد، نیاز است تا با روش‌هایی مانند کولونوسکوپی و یا آندوسکوپی بیماری تشخیص داده شود.

برای همیشه از بواسیر خلاص شوید!

بواسیر داخلی(Internal Hemorrhoid):

التهاب و تورم وریدهای انتهای راست روده در درون کانال مقعد باعث بروز نوع داخلی بواسیر می‌شود.

بواسیر خارجی(External Hemorrhoid):

با تداوم بیرون زدگی و پیشرفت توده بواسیر داخلی، هموروئید خارجی ایجاد شده و از دهانه مقعد بیرون می‌زند.

هموروئید ترمبوزه (Thrombosed Hemorrhoid):

هموروئید ترومبوزه نوعی دیگر از بواسیر است که به صورت ناگهانی ایجاد شده و با درد و تب همراه است. با اینکه هموروئید ترومبوز شده خارج از کانال مقعدی ایجاد می‌شود، اما هموروئید ترومبوزه با بواسیر خارجی یکسان نیست.

علائم و نشانه‌های رایج بواسیر

وقتی علائم بیماری که به آن مبتلا هستید را بشناسید درمان بواسیر شما بسیار آسان خواهد شد و در مدتی کوتاه از شر این بیماری رها خواهید شد. اگر علائم رایج بواسیر را به دکتر متخصص درمان بیماری‌های مقعدی خود بگویید، پروسه درمان بواسیر شما بهتر انجام می‌شود.

علائمی که با بواسیر تجربه می‌کنید عبارتند از:

 • درد و خونریزی هنگام دفع
 • سوزش و خارش بعد از اجابت مزاج
 • ترشحات مخاطی و بوی بد در مقعد
 • وجود توده‌های گوشتی و دردناک در آنال
 • التهاب، تورم و قرمزی در نزدیکی کانال مقعد

بواسیر در زنان

بواسیر در زنان جزو یکی از بیماری های شایع است که علل مختلفی دارد. حاملگی و دوران قاعدگی در بانوان از عوامل اصلی در مبتلا شدن بانوان به بیماری بواسیر میباشد. با افزایش وزن و بالا رفتن فشاری که به عضلات کف لگن وارد می‌شود، درصد ابتلا به بواسیر در زنان افزایش می‌یابد.

چطور بواسیر را درمان کنیم؟

درمان گیاهی بواسیر، درمان بواسیر در خانه، درمان دارویی بواسیر و درمان سریع هموروئید با لیزر روش‌های رایج از بین بردن توده بواسیر است.

هر کدام از این راه‌ها تاثیری متفاوت در درمان بواسیر خواهد داشت و هر کدام بر نوع خاصی از این زائده‌های گوشتی اثر بخش تر است. اگر در همان روزهای ابتدایی متوجه بواسیر شوید، می‌توانید به کمک داروهای گیاهی و روش‌های خانگی درمان بواسیر بیماری خود را درمان کنید.

درمان بواسیر با روش های متعددی از جمله درمان خانگی، درمان دارویی، درمان با تیغ جراحی و درمان با لیزر ممکن است. انتخاب شیوه مناسب درمان هموروئید به میزان پیشرفت بیماری بواسیر ارتباط داشته و به صلاحدید پزشک متخصص انتخاب می‌شود تا هر چه سریع تر با درد و خونریزی این بیماری مقعدی خداحافظی کنید و سلامتی خود را به دست آورید. انتخاب شیوه مناسب درمان بواسیر کلید رهایی از این بیماری طاقت فرسا است.

درمان بواسیر با دارو

برای درمان بواسیر می‌توانیم از دارو و مسکن استفاده کنیم. اغلب پزشکان کلینیک لیزرشفا داروهای ضدالتهابی را به بیماران تجویز می‌کنند تا تورم توده کم شود و درد آن کاهش پیدا کند. به یاد داشته باشید که دارو درمانی بواسیر در همان مراحل اولیه ابتلا به بیماری تاثیر دارد و با پیشرفت این زائده‌ها نیاز است تا روش‌ قطعی درمان بواسیر را پیش بگیرید.

داروها و پمادهایی که در درمان بواسیر به کار می‌روند شامل موارد زیر است:

 • استامینوفن
 • پماد آنتی هموروئید
 • شیاف آنتی هموروئید

درمان سنتی هموروئید

بواسیر بیماری رایج مقعدی در مردان و زنان بوده و بسیاری از آن‌ها در هر سن و سالی حداقل یکباردرد بواسیر را تجربه می‌کنند. با رشد این ضایعه و حاد شدن وضعیت آن‌ها، نیاز است تا راه جراحی را پیش بگیریم و هموروئید را درمان کنیم.

جراحی سنتی بواسیر پروسه‌ای دردناک و طاقت فرساست و ممکن است بیماران را از درمان این عارضه بترساند. تیغ جراحی و پانسمان‌های داخلی، درد و خونریزی شدید و دوران نقاهت طولانی مدت باعث شده تا مردم بیماران از جراحی بواسیر و درمان بواسیر با تیغ فرار کنند و برای سلامتی خود دست به هیچ اقدامی نزنند.

بواسیر را با لیزر درمان کنید!

اگر به دنبال راهی برای درمان بواسیر هستید که ترس نداشته باشد و با حداقل میزان درد و خونریزی (بدون جراحی با تیغ) انجام شود،به شما پیشنهاد می‌کنیم تا از خدمات لیزرهای پرتوان در یکی از بهترین کلینیک‌های لیزر در تهران استفاده کنید.

بواسیر را با لیزر درمان کنید!

کلینیک لیزرشفا اولین از برترین کلینیک های لیزر در تهران است که از تجهیزات پیشرفته و به روز در دنیا استفاده می‌کند تا بیماری‌های مقعدی و هموروئید را درمان کند.

“ترس‌ها و نگرانی‌ها را کنار بگذارید و بواسیر خود را درمان کنید. روش نوین و قطعی برای رهایی از دردهای مزمن مقعدی، درمان بواسیر با لیزر در کلینیک لیزر شفاست. درمانی با حداقل درد و خونریزی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن را با لیزرهای تجربه کنید تا زندگی‌تان عاری از ناراحتی باشد.”

مزایای درمان بواسیر با لیزر

لیزرهایی که برای درمان بیماریهای نشیمنگاهی استفاده می‌شوند بسیار متفاوت از لیزرهایی است که برای خدمات زیبایی به کار می‌روند. لیزرهای پرتوان (CO2) در درمان بواسیر بسیار موثر بوده و بدون ایجاد زخم و اسکار عمل، التهابات راست روده شما از بین خواهد رفت.

موارد زیر مزایایی هستند که با روش درمانی لیزر بواسیر تجربه خواهید کرد:

 1. دوران نقاهت کوتاه مدت
 2. درمان سرپایی و بدون بیهوشی
 3. عدم نیاز به پانسمان‌های داخلی
 4. درمانی با حداقل درد و خونریزی
 5. عدم نیاز به بستری شدن در بیمارستان
 6. مدت زمان کوتاه درمان (30 تا 60 دقیقه)
 7. بازگشت به زندگی روزمره یک روز پس از جراحی

چرا کلینیک لیزر شفا؟

لیزر شفا بهترین کلینیک درمان بیماری‌های مقعدی است و تجربه‌ای بیش از 17 در این زمینه دارد. این مرکز تحت مدیریت دکتر داود تاج بخش بوده و توانسته در طی این سال‌ها چیزی حدود بیش از 20 هزار عمل موفقیت آمیز در کارنامه خود داشته است.

2 مزیت برجسته‌ای که شما در بهترین کلینیک لیزر در تهران تجربه می‌کنید عبارتند از:

 1. انتخاب پزشک معالج خانم و آقا از کادر پزشکی ماهر کلینیک لیزرشفا
 2. درمان و ویزیت یک روزه با تعیین وقت قبلی برای بیماران شهرستانی

شماره تماس : 02122361072

منبع : www.drtajbakhsh.ir