آشنایی با کارایی و عملکرد دستگاه لیزر الکس دایود

دستگاه لیزر الکس دایود یکی از مشهور ترین دستگاه های لیزر موهای زائد در ایران است. دستگاه های مختلف لیزر مو وجود دارند که دارای مزایایی می باشند. اگر برای لیزر موهای زائد خود به دنبال دستیابی به اطلاعات در خصوص بهترین دستگاه های لیزر هستید حتما این نوشتار را تا انتها مطالعه فرمایید. زیرا در ادامه این مطلب در خصوص یکی از بهترین دستگاه های لیزر یعنی دستگاه الکس دایود خواهیم پرداخت. همچنین در مورد مزایای استفاده از دستگاه لیزر الکس دایود و خصوصیات آن مطالبی را بیان خواهیم کرد.

آشنایی با کارایی و عملکرد دستگاه لیزر موی الکس دایود 2023

 

دستگاه الکس دایود چیست؟

دستگاه لیزر الکس دایود یکی از بهترین و موثر ترین دستگاه های لیزر برای رفع موهای زائد است. این دستگاه به دلیل فناوری مورد استفاده در طراحی آن قادر است تا انواع موهای زائد را هدف قرار دهد. همچنین فناوری به کار رفته در این دستگاه منجر شده است تا درمان ریشه کن کردن موهای زائد سریع و راحت تر باشد.

لیزر الکس دایود با ترکیب دو طول موج الکس و دایود طراحی شده است به همین جهت کاربرد دستگاه افزایش یافته است. ترکیب تکنولوژی لیزر های الکس با طول موج 755 نانومتر و لیزر دایود با طول موج 808 نانومتر موجب شده است تا دستگاه برای همه تیپ پوست کارایی خود را داشته باشد. زیرا هر یک از تیپ های پوستی و هر یک از انواع موهای زائد برای ریشه کن کردن موهای زائد نیاز به طول موج خاص خود خواهد داشت.

فناوری دستگاه الکس دایود

سریع ترین و کم درد ترین روش درمان موهای زائد استفاده از دستگاه لیزر الکس دایود و دستگاه لیزر موی تیتانیوم می باشد. دلیل آن قطعا ترکیب دو طول موج الکس و دایود در این دستگاه بوده که باعث شده است تا مزایای زیادی متوجه مراجعه کننده در درمان شود.

به روز ترین نسخه دستگاه لیزر دایود دستگاهی است که دارای سیستم پیشرفته آیس و یا همان خنک کننده قوی می باشد. اهمیت این سیستم خنک نگه داشتن طولانی مدت سطح پوست در زمان لیزر می باشد. به همین جهت دارای کمترین گزارش سوختگی از این دستگاه توسط مراجعه کنندگان می باشد. همچنین وجود این سیستم در دستگاه منجر شده است تا بیمار درد کمتری را احساس کند در نتیجه اثر مثبت دستگاه در رفع موهای زائد بیشتر خواهد شد. دلیل آن راحتی بیمار و راحت تر قرار گرفتن در برابر اشعه لیزر به دلیل عدم احساس درد می باشد.

مقایسه دستگاه الکس دایود با الکساندرایت

در بسیاری از کلینیک های لیزر موی زائد از دستگاه لیزر الکس دایود و یا الکساندرایت استفاده می شود. شاید برای مراجعه کننده ها اطلاع از ویژگی ها و مزایای هر دو دستگاه مهم باشد. بر این اساس بسیاری از بیماران این دو دستگاه را یکی می دانند. اما دستگاه الکس دایود دستگاهی به روز تر و با فناوری پیشرفته تر از دستگاه الکساندرایت می باشد.

دستگاه لیزر الکساندرایت از طول موج الکس با 755 نانومتر برای لیزر موهای زائد استفاده می کند. این در حالی است که لیزر الکس دایود با دو طول موج الکس و دایود برای رفع موهای زائد استفاده می شود. لیزر الکساندرایت قدیمی تر از الکس دایود می باشد. این به این معنی است که در استفاده از این دستگاه بیمار درد بیشتری را احساس خواهد کرد.

عوارض احتمالی دستگاه الکس دایود

قطعا استفاده از دستگاه های لیزر موی زائد عاری از عوارض نخواهد بود. البته ناگفته نماند عوارض دستگاه لیزر بر روی پوست عموما موقت می باشد. دستگاه لیزر الکس دایود به دلیل استفاده از فناوری الکس و طول موج دایود بهترین نتیجه را بر روی موهای زائد به همراه خواهد داشت.

  • عوارض لیزر در استفاده از این دستگاه احتمالی می باشد اما در صورت بروز آنها در حالت های زیر نشان داده می شوند.
  • خارش سطح پوست که در لیزر درمانی امری بسیار عادی بوده و دلیل آن استفاده از گرما و انرژی زیاد می باشد. پس از چند دقیقه و یا چند ساعت این عارضه برطرف خواهد شد. سعی شود که در این زمان از خارش سطح پوست خودداری شود.
  • در موارد نادر خونریزی پوست در پوست های بسیار حساس که تا چند ساعت و نهایت چند روز بیشتر طول نخواهد کشید.
  • تغییر در رنگدانه پوست و ایجاد لک در لیزر درمانی با هر دستگاهی ممکن است به صورت موقت و دائم به وجود بیاید.
  • التهاب پوست پس از چند ساعت و یا چند روز در لیزر درمانی کاملا برطرف خواهد شد. کهیر و کبودی، تورم و خارش از عوارض التهابات پوستی می باشد.

مزایای دستگاه لیزر الکس دایود

دستگاه لیزر الکس دایود یکی از قوی ترین دستگاه های لیزر برای رفع موهای زائد می باشد. قطعا برتری این دستگاه به نسبت سایر دستگاه های دیگر به دلیل وجود مزایای آن می باشد. یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از لیزر الکس دایود قطعا طراحی اپلیکاتور بزرگ آن می باشد.

با استفاده از این اپلیکاتور مدت زمان جلسه لیزر درمانی کمتر خواهد شد و در مقابل سطح وسیع تری از پوست را تحت درمان قرار خواهد داد. در نتیجه سرعت درمان با استفاده از این دستگاه بیشتر خواهد شد.

در استفاده از لیزر الکس دایود جلسات درمانی کمتر خواهد بود و این به معنی هزینه کمتر می باشد. همچنین تعداد جلسات شارژ در استفاده از این دستگاه کمتر خواهد بود. جلسات شارژ لیزر در سال اول دو بار و در سال های بعدی به صورت سالی یک بار نیاز به مراجعه بیمار می باشد. همچنین تنظیم طول موج در این دستگاه نیز یکی از مزیت های استفاده از لیزر الکس دایود می باشد. برای پوست های روشن از طول موج های کوتاه و برای پوست های تیره از طول موج های بلند استفاده می شود.

جمع بندی

دستگاه لیزر الکس دایود دارای نسخه های متعددی است که به روز ترین این دستگاه دارای بهترین تکنولوژی در طراحی می باشند. استفاده از سیستم خنک کننده برای کاهش درد در جلسات درمانی برای بیمار و عدم بروز عوارض در نسخه های به روز اسن دستگاه می باشد. استفاده از لیزر الکس دایود دارای مزایایی چون مقرون به صرفه بودن، عدم بروز عوارض، جلسات درمانی سریع، نتیجه عالی دستگاه در لیزر درمانی و … می باشند.