بنا به گزارش سایت ARABIA، پروسۀ دوستیابی می‌تواند اعصاب خردکن باشد. پس سعی کنید یک ارتباط واقعی ایجاد کنید. این کاملا طبیعی است که نگران نحوۀ قضاوت طرف مقابل راجع به خودتان باشید. یا به این فکر کنید که چقدر از قرار ملاقاتش با شما لذت می‌برد. پذیرفته شدن و دوست داشته شدن، برای همۀ آدم‌ها جذاب است. اگر استرس زیادی دارید یا نگرش‌ آدم‌ها بیش از حد نرمال برای شما دغدغۀ فکری ایجاد می‌کند، در تلاش برای ساختن و شکل دادن رابطۀ واقعی باشید.

چگونه نگرانی‌ها را کنترل کنیم؟

اینکه چقدر خجالتی یا از نظر دیگران بی دست و پا هستید، خیلی اهمیتی ندارد. شما با رعایت چند نکته می‌توانید تا حد زیادی بر اعصاب خود مسلط باشید و یک ارتباط عالی ایجاد کنید.

موقع قرار حضوری، سعی کنید تمرکزتان را از درون آشفته به محیط بیرون متمرکز کنید. آدم‌ها را تماشا کنید، به جزئیات محیط دقت کنید. سعی کنید لباس‌ها و رنگ غالب محیط را به یاد بسپارید. آدم‌هایی که در اطراف خود می‌بینید را بر اساس یک ویژگی ساده و دم دستی دسته‌بندی کنید.

سعی کنید صحبت‌هایی که در اطراف‌تان جریان دارد را به ذهن بسپارید. گویی مسولیت این کار خطیر به شما محول شده است. نسبت به کوچکترین چیزهایی که می‌بیند کنجکاوی نشان دهید. اگر به مدت حداقل پانزده دقیقه این تمرین را انجام دهید، خواهید دید که چقدر تسلط بیشتری به خودتان پیدا کرده‌اید و چقدر درون آشفته‌‎تان آرام‌تر شده است.

بیشتر شنونده باشید تا گوینده

یکی از راه‌های کنترل استرس در ملاقات‌های اول، این است که سعی کنید کمتر حرف بزنید. این کار دو مزیت دارد. اول اینکه اجازه می‌دهد افکارتان را حسابی ورز بدهید و دسته‌بندی کنید و موقع صحبت کمتر دچار پرش ذهن یا لکنت شوید. دوم اینکه به طرف مقابل این حس را القا می‌کنید که برای حرف‌هایش اهمیت قائل هستید.

در لحظه زندگی کنید

حضور کامل در لحظه نیز، به دور شدن ذهن شما از نگرانی‌ها و ناامنی‌ها کمک می کند. وقتی واقعاً در مورد افکار، احساسات، تجربیات، داستان‌ها و نظرات فرد مقابل کنجکاو هستید، این نشان می‌دهد که چقدر به این قرار اهمیت می‌دهید. طبیعی است که این اهمیت از سمت دیگر رابطه دریافت می‌شود و باعث می‌شود انرژی خوبی بین شما جریان یابد. آدم‌ها شما را به خاطر اهمیتی که به افکار و داستان‌هایشان می‌دهید، تحسین خواهند کرد.

ملاقات‌های کسل‌کننده را ادامه ندهید

اگر واقعاً علاقه‌ای به یک قرار ملاقات ندارید، ادامه این رابطه فایده‌ای ندارد. خوشبختانه نشان دادن علاقه به دیگران را نمی‌توان جعل کرد. اگر فقط وانمود می‌کنید که گوش می‌دهید یا به او اهمیت می‌دهید، قرار ملاقات‌تان کسل‌کننده خواهد بود.

هیچ کس دوست ندارد احساسات یا توجه غیرواقعی دریافت کند. این کار به جای اینکه ارتباط را درست و منطقی شکل بدهد و تاثیر خوبی روی مخاطب شما بگذارد، تلاش‌هایتان را معکوس جلوه خواهد داد.

اگر واقعاً علاقه‌ای به قرار ملاقات خود ندارید، ادامه این رابطه فایده‌ای ندارد. سعی کنید واقعاً به صحبت‌های طرف مقابل گوش دهید. با توجه دقیق به آنچه می‌گویند، انجام می‌دهند و نحوه تعامل آنها، به سرعت آنها را می‌شناسید.

 

لینک های مرتبط دانلود ARABIA App:

Arab Dating & Muslim Dating App (iOS)

Arab Dating & Muslim Dating App (Android)