چکیده : تاثیرات استفاده از کرم آبرسان برای انواع پوست

چربی پوست و آبرسانی پوست دو چیز متفاوت هستند، به این معنی که افراد دارای پوست چرب نیز باید از مرطوب شدن پوست خود مطمئن باشند. اولین قدم این می باشد که اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی آب می نوشید و کل بدنتان به درستی هیدراته شده است.

برخی از محصولات درمان آکنه، مانند رتینوئیدها، پوست را خشک می کنند و نیاز به آبرسانی را افزایش می دهند. فراتر از آن، برخی مرطوب‌کننده‌ها برای افرادی که پوست چرب دارند، گزینه‌های بهتری نسبت به بقیه هستند. مواد تشکیل دهنده آنها، رطوبت پوست را افزایش داده و به جذب رطوبت از لایه های عمیق تر پوست کمک می کنند. ممکن است بخواهید مرطوب کننده های مختلف را امتحان کنید تا زمانی که محصولاتی را پیدا کنید که بهترین کارایی را برای شما دارند.

مرز ظریفی بین پوست هیدراته و براق وجود دارد. به خصوص هنگامی که چربی با گذشت روز بدتر می شود و منافذی بزرگ و آلوده را ایجاد می کند. برای پوست های مختلط، منطقی است که مرطوب کننده شما باید سبک باشد و در صورت امکان، مات کننده باشد.

 

آیا پوست چرب نیاز به آبرسانی دارد؟

بله، پوست چرب به یک آبرسان نیاز دارد تا آن را هیدراته نگه دارد، تولید سبوم را تنظیم نماید و سلول های پوست را فقط به این دلیل که دچار کمبود آب می باشد مجبور به تولید چربی نکند و به طور خلاصه، براقیت و آکنه را کاهش دهد.

کرم آبرسان، فقط برای پوست خشک نیست

در یک مرطوب کننده برای پوست های چرب باید به دنبال چه چیزی باشید؟

مبارزه با چربی یک کار دشوار است. اگر شک دارید، به دنبال کلمات بدون چربی و غیر کومدوژنیک بر روی بسته بندی محصولات باشید زیرا این بدان معناست که آنها منافذ پوستی را مسدود نمی کنند. مرطوب کردن پوست چرب برای برخی افراد ممکن است غیر منطقی به نظر برسد، اما همچنان پوست های چرب نیز دهیدراته می شوند. به طور مثال بسیاری از محصولات ضد آکنه، پوست را خشک می نمایند و پوست شما برای جبران این خشکی، سعی میکند تا سطح سبوم را افزایش دهد. بنابراین آبرسانی مجدد در این مواقع بسیار مهم و ضروری است.

 

 

آنچه مورد نیاز است کرم ها و ژل های سبک بوده که به سرعت جذب پوست می شوند. محصولاتی مانند کرم های مبتنی بر آب برای اینکار عملکرد عالی دارند. یکی دیگر از مزایای آنها این است که قوام آبکی آن بدون انسداد منافذ، هیدراتاسیون را به ارمغان می آورد. چیزی که آن را برای مبتلایان به آکنه ایده آل می کند، اما به تمام پوست های مستعد چربی نیز کمک می کند.

بسیاری از آنها دارای مواد موثری همچون اسید هیالورونیک و گلیسیرین هستند. اینها ناجی پوست های چرب هستند چرا که مقادیر زیادی آب را نگه می دارند و به طور موثر خطوط ریز را پر نموده و رطوبت از دست رفته را به پوست دهیدراته باز می گردانند. با توجه به توصیه روژه برای پوست های چرب و مواردی که گفتیم، ما به دنبال محصولاتی با ویژگی های زیر هستیم:

  • بدون مسدود کردن منافذ (غیر کومدوژنیک)
  • آبرسان
  • فاقد چربی

با وجود گزینه های مختلف و بسیار متنوع کرم آبرسان موجود در بازار لوازم مراقبت پوستی، مطمئنا محصولاتی را خواهید یافت که کاملا متناسب با نیازهای پوستی شما باشند، فقط باید کمی وقت بگذارید و دقت کافی به خرج دهید. در ادامه با یکی از محصولات فوق العاده محبوب و اثر بخش در امر آبرسانی آشنا می شویم.

در یک مرطوب کننده برای پوست های چرب باید به دنبال چه چیزی باشید؟

آبرسان نیتروژنا

یک آبرسان روزانه برای صورت و گردن بوده که به حفظ رطوبت پوست های دهیدراته کمک میکند. فرمول این ژل مرطوب کننده صورت، بر پایه اسید هیالورونیک طراحی شده و با آبرسانی مناسب پوست، روز به روز آن را صاف تر و لطیف تر می نماید.

این محصول فاقد چربی، یک آبرسان طبیعی بوده و با متصل شدن به آب موجب حفظ آن بر روی پوست می گردد. آبرسان نیتروژنا منحصر به فرد به سرعت مانند یک ژل جذب می شود، بنابراین می توانید آن را زیر آرایش استفاده کنید. با این حال همچنین می تواند قدرت مرطوب کنندگی طولانی مدت و شدید یک کرم را فراهم نماید. به همین دلیل است که یک گزینه عالی برای افزودن به روتین مراقبت از پوست شما محسوب می گردد.

ویژگی های آبرسان نیتروژنا عبارتند از:

  • فورا پوست های دارای سوزش و خارش جزئی را تسکین می دهد.
  • به مدت 48 ساعت پوست را هیدراته نگه می دارد.
  • به درمان اگزما، بثورات و علائم دهیدراتگی پوست کمک می کند.
  • فاقد هر گونه چربی، رنگ و غیر کومدوژنیک می باشد.
  • جذب سریع و اثرات طولانی مدت به همراه دارد.